Skip to main content

Base Camp Las Vegas: 101 wycieczek po południowo-zachodniej części autorstwa Deborah Wall to nieoceniony przewodnik dla miłośników pieszych wędrówek i entuzjastów aktywności na świeżym powietrzu na wszystkich poziomach aktywności.

Wall jest uznanym ekspertem w tej dziedzinie, który publikuje popularną kolumnę na temat turystyki pieszej i innych działań, a także jest autorem i autorem wielu witryn turystycznych i publikacji. Baza Camp Las Vegas, wydana po raz pierwszy w 2010 roku, szybko stała się Biblią dla turystów, którzy chcą zwiedzić okolicę. Base Camp Las Vegas: 101 Walks in the Southwest to zaktualizowane i rozszerzone wydanie tej książki. Przewodnik koncentruje się na szlakach w 4-stanowym regionie Nevada, Utah, Arizony i Kalifornii, a zwłaszcza na krajobrazie łatwo dostępnym z Las Vegas.

Mój mąż i ja jesteśmy stosunkowo niedoświadczonymi wędrowcami, z kilkoma szlakami w Kolorado i Nowym Meksyku, więc starałem się zdobyć tę książkę i wchłonąć wszystko, co Wall ma do zaoferowania w tym niesamowitym przewodniku. Książka zaczyna się od części o nazwie Zanim wejdziesz na tor i zawiera praktyczne porady dotyczące przygotowania się do podróży. Szczegółowe informacje obejmują między innymi to, co należy nosić, przedmioty do noszenia w plecaku, warunki pogodowe, zużycie wody, porady dotyczące wędrówek dla dzieci i co zrobić, jeśli natrafisz na niektóre rodzaje dzikiej przyrody – takie jak: B. Grzechotniki!

Stamtąd autor pogrąża się bezpośrednio w określonych obszarach i ścieżkach. Po tym, jak Wall ukończy każdą wędrówkę co najmniej raz, przekazuje swoją wiedzę z pierwszej ręki i zapewnia wyczerpujące informacje o każdej wędrówce, w tym najlepszy czas podróży, długość i trudność wędrówki, dane dotyczące wysokości, ostrzeżenia i instrukcje dotyczące konkretnej trasy. Jest to ważna informacja, ponieważ wczesna wiedza umożliwia prawidłowe planowanie, a turyści czerpią ogromne korzyści z doświadczenia autora. Szczególnie podobało mi się czytanie o historycznym znaczeniu wielu obszarów, w tym o gwiazdach i o tym, jak każdy z nich ma swoją nazwę.

Oprócz bogactwa informacji na tych stronach, jest to także wspaniała książka. Wall jest doświadczonym fotografem i zawiera zapierające dech w piersiach zdjęcia każdego obszaru, strona po stronie. Widoki, które skaczą z boków, wystarczą, abyś zabrał sprzęt i wyszedł – natychmiast! Naprawdę wysoka jakość produkcji pod każdym względem, w tym przewodniku jest tyle rzeczy do kochania. Po przeczytaniu go raz jestem podekscytowany powrotem do wielu stron, które dodałem do zakładek, aby móc zbadać i zaplanować naszą następną podróż. Muszę jednak poczekać, aż mój mąż skończy czytać – spakował go, gdy tylko go odłożyłem!

Gorąco polecam „Base Camp Las Vegas: 101 Hikes in the Southwest” Deborah Wall każdemu, kto chce wędrować, obozować lub po prostu dowiedzieć się więcej o okolicy.

[ff id=”1″]