Skip to main content

Reklama płatna za kliknięcie lub PPC (reklama płatna za kliknięcie) to stosunkowo szybszy sposób kierowania dużego ruchu na twoją stronę internetową niż inne nowoczesne metody marketingu internetowego. Jeśli to twoje pierwsze spotkanie z tą formą reklamy, powiem ci, że to wcale nie jest obca sztuczka i nie jest skrótem do sławy. Jednak reklama PPC przynosi owocne rezultaty tylko wtedy, gdy doświadczeni specjaliści przeprowadzą specjalną kampanię.

Lokalizacja reklamy PPC

Prawie wszyscy musieli przeprowadzić wyszukiwanie w Google, aby znaleźć potrzebne informacje. Jeśli tym razem przeprowadzisz podobne wyszukiwanie, po prostu spójrz na reklamy w górnej lub prawej części strony wyszukiwania. pod nagłówkiem „Reklamy sponsorowane” lub „Reklamy”. Znajdziesz tam tylko kilka reklam z odpowiednimi tytułami, a następnie wiersz lub dwie z najważniejszymi treściami dla tej reklamy. Brak nagród za zgadywanie, są to reklamy pay per click.

Dlaczego tyle hałasu o reklamach PPC?

Wiem, że zdecydowanie musisz zadać sobie pytanie, dlaczego omawiam tę strategię reklamową, nie wspominając o jej znaczeniu. Dobry! Zdziwiłbyś się, gdyby nawet ogromna strona internetowa z niezliczoną liczbą stron mniej mówiła o jej znaczeniu w świecie marketingu internetowego. Mimo to starałem się krótko streścić jego znaczenie, przedstawiając następujące punkty:

  • Reklama PPC jest znacznie bardziej produktywna niż tradycyjna kampania SEO
  • Uwalnia Cię od zabawy z treścią zawierającą słowa kluczowe
  • Zapewnia bezpieczeństwo Twoich reklam podczas wyszukiwania odpowiedniego słowa kluczowego lub hasła
  • Płacisz tylko za kliknięcia reklam, a nie za reklamy
  • Możesz opublikować reklamę w witrynie hosta zgodnie z określonym czasem trwania
  • Masz możliwość przedłużenia lub skrócenia czasu trwania kampanii reklamowej PPC w zależności od wyników

W kolejnej edycji tej serii PPC mojego bloga opowiem o kilku skuteczniejszych wskazówkach na temat udanej kampanii reklamowej PPC.

[ff id=”6″]