Skip to main content

Lekkie buty górskie oferują pierwszą zmianę. Ten rodzaj butów lub butów szlakowych jest przeznaczony głównie do wspinaczki o wschodzie słońca. Standardowe cechy to niska waga, elastyczność, komfort i oddychalność. W rezultacie są one mniej ochronne i trwałe niż inne wybory. Te buty nie nadają się do wspinaczki na szczyty górskie. Są dla tych, którzy chcą chodzić po lesie.

Innym rodzajem są buty do wspinaczki i plecaków. Ta różnorodność butów i niektóre buty są przeznaczone do sporadycznych wędrówek, niezależnie od tego, czy podróżujesz z lekkimi lub dość ciężkimi przedmiotami. W porównaniu z butami ułatwiającymi chodzenie, są bardziej wytrzymałe i zapewniają dodatkowe wsparcie. Niemniej jednak są one zasadniczo zaprojektowane na krótkie i normalne odległości od podróży przez niezakłócone do uśrednionych podłóg. Nie są przeznaczone do najcięższych wycieczek górskich, ale wygodnie wspierają stopy podczas jednodniowej wędrówki lub wycieczki plecakiem w sobotę i niedzielę. Średnie wagi buty turystyczne wykonane są z twardej skóry i innych wytrzymałych materiałów.

Buty zostały zaprojektowane z myślą o długich wędrówkach z plecakiem i wspinaniu się. Takie buty są przeznaczone do chodzenia po stokach i zjeżdżania z nich oraz na dłuższe interwały chodzenia z ładunkami od normalnej wagi do ciężkich plecaków. Są to trwałe i solidne buty. Dają także dużo wsparcia dla stopy i kostki. Większość ciężkich butów górskich ma wzmocnioną płytkę na palce dla dodatkowej ochrony. Niektóre z tych projektów zostały opracowane tylko dla podłóg skalistych, gdy są obciążone ciężkimi plecakami. Charakteryzują się najwyższą jakością pod względem wytrzymałości, wytrzymałości i ochrony. Praktycznie wszystkie mody są na tyle sztywne, że można je przymocować kolcami przeznaczonymi do wędrówek po śniegu lub lodzie.

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiednich butów turystycznych, jest kształt kroju. Jaki rodzaj cięcia jest dla Ciebie idealny?

Pierwszy typ to buty, które są obniżone. Taka zmiana działa na łatwe wycieczki. Mają one jednak niski opór toczenia w stawach skokowych. Biorąc to pod uwagę, bardzo trudno byłoby zapobiec utknięciu w tych butach pokruszonego kamienia, pokruszonego kamienia i półpasiec podczas chodzenia po błotnistej drodze. Są idealną opcją do łatwego wspinaczki na dobrze utrzymanych trasach.

Kolejnym typem są buty górskie o średniej wysokości. Takie buty otaczają kostki i tworzą wybraną powierzchnię oraz chronią przed cząsteczkami i niebezpieczeństwami. Idealnie jest wybrać ten typ, jeśli podróżujesz na krótką liczbę jednodniowych wycieczek z typową masą ładunku.

I wreszcie mamy buty o wysokim kroju. Takie buty zapewniają wsparcie wagi i kostki na wyboistych szlakach lub w terenie. Jeśli nosisz ze sobą ciężkie masy, wysokie buty są dla Ciebie dobre. Poświęć czas na zapoznanie się z tym, jak z niego korzystać przed rozpoczęciem długiej podróży.

Różnorodne znaki towarowe i projekty będą pasować do różnych kombinacji grubości i pojemności. Dzięki dużemu rozmiarowi możesz łatwo obrócić palce u stóp. Twoje stopy nie mogą się ślizgać w butach. Odpowiedni rozmiar buta, który jest idealny dla Ciebie, zapewnia bezpieczeństwo stopom bez ich zakładania.

Podczas testowania butów spróbuj chodzić samolotem, który wsiada i wysiada. Jeśli zauważysz, że pięta unosi się podczas wspinaczki, sprawdź szczelność sznurowadeł nad podbiciem i spróbuj ponownie przejść się. Podczas schodzenia nie należy ściskać palców stóp w okolicy palców butów turystycznych.

Kolejny pomysł: weź zestaw typowych skarpet do chodzenia, których używasz do tych butów w sklepie, w którym możesz kupić męskie buty do chodzenia i damskie buty do chodzenia. Jest także idealny do noszenia butów w ciągu dnia, ponieważ twoje stopy zwykle powiększają się nieco przez cały dzień.

[ff id=”1″]