Skip to main content

Zapierająca dech w piersiach wyspa Korcula na dalmackim wybrzeżu Chorwacji jest fantastycznym miejscem na rodzinne wakacje w Europie. Do Korculi można łatwo dotrzeć z lotniska w Splicie lub Dubrowniku, aw 2012 r. Liczba samolotów latających do tych miejsc szybko wzrosła. Ta wiadomość oznacza większy wybór w czasie lotów i niższe ceny biletów, co jest ważnym czynnikiem przy planowaniu wakacji rodzinnych.

Korcula oferuje doskonały wybór na rodzinne wakacje na każdą kieszeń, od kempingów po duże, zaciszne wille z basenami. Wyżywienie we własnym zakresie jest dobrą opcją dla grup rodzinnych, a na wyspie znajduje się wiele niedrogich apartamentów i domów. Praktyczne wyżywienie we własnym zakresie zapewnia rodzinom większą elastyczność pod względem czasu posiłków, więcej miejsca niż standardowy pokój hotelowy i prywatność, aby przychodzić i wychodzić przez cały dzień. Jedną z najpopularniejszych opcji na wyspie Korcula jest duży, wiejski dom w pięknej zatoce w pobliżu miejscowości Pupnat, gdzie cała rodzina może odpocząć i cieszyć się przyrodą. Luksusowa i przytulna willa w Racisce z wieloma nowoczesnymi udogodnieniami i dużą ilością przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej, dzięki czemu każdy członek rodziny ma własną przestrzeń do oddychania. oraz niedrogie nowoczesne apartamenty z dużą otwartą kuchnią, jadalnią i salonem w pobliżu morza w rodzinnym mieście Lumbarda.

Chociaż wszystkie miasta i wioski na Korculi oferują idealne warunki na rodzinne wakacje, Lumbarda jest prawdopodobnie jedną z najlepszych opcji, jeśli podróżujesz z młodszymi dziećmi. Lumbarda jest mniej zajęta niż miasto Korcula, ale wciąż ma wiele restauracji, kawiarni i lokali rozrywkowych. Ma płaskie piaszczyste plaże, podczas gdy większość wyspy jest żwirowa, a woda może nagle stać się głęboka i wszystko jest łatwo dostępne na piechotę. Latem Stowarzyszenie Turystyczne Lumbarda organizuje wiele imprez rodzinnych, osobistym ulubieńcem jest wyścig osłów (odpowiedni dla dzieci i dorosłych!). Na plaży w Bili Zal w Lumbardzie są też fantastyczne wodne pontony, z którymi można się dobrze bawić.

Oczywiście większość działań wokół Korculi odbywa się na plaży lub nad morzem. Zabawa dzieci może być czasem trudna, ale może być aktywna przez snurkowanie, pływanie lub kajakarstwo w wodzie. Gry plażowe, takie jak gry w siatkówkę, rakietę i piłkę, czy też staromodny zamek z piasku na piaszczystych plażach to przyjemne sposoby spędzania czasu na słońcu. Upewnij się, że nałożyłeś dużo kremów przeciwsłonecznych i trzymaj się z dala od silnego słońca w południe. Zabawne dni na Korculi obejmują wycieczki statkiem na pobliskie wyspy Skoji, wspinanie się na dziwne, ale fascynujące skały w parku przyrody Kocije w Zrnovo lub przejażdżkę rowerem wzdłuż zapierającego dech w piersiach wybrzeża, gdzie można rozkoszować się piłką lub dwiema z Korculas pyszne lody.

Po dniu spędzonym na plaży lub spacerze po pięknej wsi Korcula nie ma nic lepszego niż powrót do niezależnego zakwaterowania wakacyjnego, może grillowanie świeżych ryb lub gra w karty na tarasie i oglądanie zachodu słońca. W tych momentach naprawdę doceniasz rodzinne wakacje.

Chorwacja szybko staje się jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w Europie i jest tańszą opcją niż jej rywale w strefie euro. To bezpieczny kraj, w którym przestępczość jest stosunkowo niewielka, a ludzie gościnni i gościnni. To wspaniały kraj na spędzenie rodzinnych wakacji w tym roku.

[ff id=”1″]