Skip to main content

W Indiach łańcuchy dostaw odgrywają dużą rolę w każdej firmie, zwłaszcza w przedsiębiorstwach typu start-up, ponieważ obejmują koordynację wszystkich działań, takich jak dostawa produktów, transport towarów, zarządzanie zapasami itp. Wraz z wprowadzeniem zaawansowanych technologii firmy z łańcucha dostaw zwiększyły swoje zaangażowanie w Indiach i wywarły wpływ na ich wyjątkowe usługi i procesy zarządzania pracą. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym technologia pomogła tym firmom szybko się rozprzestrzeniać.

Poprawiona łączność

Postęp technologiczny umożliwił wszystkim w łańcuchu dostaw łączenie się ze sobą, mimo że są oddaleni. Mogą także od czasu do czasu dzielić się ważnym statusem swojej pracy z osobami starszymi lub pracownikami, którzy są odpowiedzialni za monitorowanie swoich działań. Natychmiastowe raportowanie pracy, aktualizacja statusu pracy itp. Było możliwe dzięki wprowadzeniu technologii i zaawansowanego oprogramowania.

Łatwe śledzenie przesyłki

W ostatnich latach trudno było skontaktować się z dostawcą lub poznać status swoich dostaw. W związku z rosnącymi wymaganiami klientów opracowano różne produkty programowe, aby ułatwić ludziom rozpoznawanie ich zamówień. W dobie technologii zarówno klienci, jak i kadra kierownicza mogą bez trudu śledzić status przesyłek. Ponadto klienci mogą zapisać nagrania tych przesyłek do późniejszego wykorzystania i złożyć skargę w dowolnym momencie w przypadku opóźnionych dostaw.

Monitorowanie działań magazynowych

Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę kradzieży i klęsk żywiołowych, ważne jest, aby zwracać uwagę na drogie przedmioty w obozach. Obecnie istnieje wiele urządzeń elektronicznych, takich jak kamery CCTV, satelity, elektroniczne alarmy itp., Które firmy z łańcucha dostaw w Indiach mogą wykorzystywać do monitorowania aktywności w swoich zapasach przez całą dobę. W przypadku kradzieży alarmy automatycznie wysyłają komunikaty ostrzegawcze do kierownictwa, zapobiegając niszczeniu lub odbieraniu produktów przez przestępców.

Skuteczna reklama za pośrednictwem mediów społecznościowych

Obecnie istnieje wiele witryn społecznościowych, do których wirtualna publiczność regularnie uzyskuje dostęp. Promowanie firmy zajmującej się łańcuchem dostaw za pośrednictwem platform mediów społecznościowych może nie tylko zwiększyć świadomość Twojej firmy, ale może również generować duży ruch na twoich stronach internetowych, co ostatecznie poprawi Twoją działalność i zasięg w cyfrowym świecie.

Buduj silne połączenia

Zarządzanie łańcuchem dostaw nie ogranicza się do logistyki i magazynowania. Obejmuje to również nawiązywanie połączeń z jak największą liczbą osób w celu zbudowania silnego łańcucha firmy i zapewnienia terminowego świadczenia wszystkich usług. Za pośrednictwem różnych stron internetowych i platform mediów społecznościowych firmy z łańcucha dostaw mogą kontaktować się z wieloma wybitnymi osobami nie tylko w Indiach, ale także na poziomie globalnym.

[ff id=”4″]