Skip to main content
Przemysł

Rosnące marki modowe w Indiach i co sprawia, że ​​przemysł odzieżowy jest tak lukratywny

Branża modowa jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się branż na świecie. Zmiana zawsze była jedynym czynnikiem, który pozostał stały. Branża modowa w Indiach jest obecnie klasyfikowana jako dynamiczna. Ze względu na rosnącą świadomość mody wśród Indian w ostatnich dziesięcioleciach przemysł modowy przeżywał boom. Począwszy od budowniczego domu w średnim wieku i funky młodzieży z college’u, aż po szlachetną najwyższą klasę, każdy rozwinął charakterystyczny styl, który jest nie tylko charakterystyczny, ale także elegancki.

Lista najlepszych marek odzieżowych w Indiach –

Rohit Bal

Ritu się nosi

Sabyasachi

smażona ryba

Satya Paul

Większość mody na całym świecie to dział odzieżowy. Jest takie powiedzenie „ubranie czyni człowieka”, w co Hindusi w pełni wierzą. Często zdarza się, że dana osoba jest często osądzana na podstawie ubrań. Osobowość osoby jest określona przez ubrania, które noszą. Wiele mówi o jego wykształceniu, osobowości i sposobie myślenia. Przewiduje się, że indyjska klasa mody przeniesie przemysł mody na światowy poziom w nadchodzących latach.

Boom w indyjskim przemyśle odzieżowym wynika głównie z takich czynników, jak rosnący poziom dochodów Indian, liberalna polityka handlowa ustalona przez rząd i elastyczna polityka inwestycyjna dla przemysłu odzieżowego. Dziś większość międzynarodowych marek trafiła do jednych z najlepszych centrów handlowych w kraju. Marki takie jak Mango, Armani i Diesel były nieznane w Indiach jeszcze kilka lat temu, ale dziś te marki można znaleźć w prawie wszystkich indyjskich miastach.

Mówi się, że przemysł modowy w Indiach przeszedł od bardzo młodego etapu do pełnoprawnego przemysłu kwitnącego w ciągu ostatniej dekady.

Wartość indyjskiego rynku odzieży szacuje się na około 20 000 crore. Markowy rynek odzieży to 5000 crore, co stanowi jedną czwartą całości. Rynek odzieży w Indiach jest podzielony na marki i marki inne. Najlepsze marki odzieżowe w Indiach to Madura Garments, Arvind Mills, Provogue Zodiac Clothing i Raymonds. Oprócz tych marek, Indie przez lata produkowały jednych z najlepszych projektantów, którzy stali się znanymi markami nie tylko w kraju, ale także na świecie. Premiera wielu projektantów z branży modowej jeszcze bardziej przyspieszyła rozwój indyjskiej branży modowej. Ostatnie badania przeprowadzone przez Fashion Design Council of India (FDCI) sugerują, że ubrania wykonane przez projektantów w Indiach będą odgrywać ważną rolę w rozwoju branży odzieżowej w ciągu najbliższych kilku lat. Indyjski przemysł projektantów mody ma obecnie wartość 180 crore i oczekuje się, że wzrośnie do 1000 crore w ciągu następnej dekady.

[ff id=”4″]