Skip to main content

Drzewa Bonsai to zasadniczo zminiaturyzowane drzewa, które zostały stworzone w ten sposób przez siły natury dla dzikich odmian bonsai lub zostały celowo wytworzone w ten sposób przez regularne i specyficzne przycinanie korony i korzeni. Rozmiar tych miniaturowych drzew zależy również od wielkości pojemnika, w którym są hodowane, ponieważ rozmiar ich korzeni jest stale kontrolowany. Rośliny używane do bonsai to zwykle drzewa, ale większość większych krzewów i roślin można również wykorzystać do produkcji roślin bonsai.

Drzewa Bonsai są rzeczywiście bardzo pięknymi dziełami sztuki iw wielu przypadkach zostały zmanipulowane, aby przypominały niektóre zwierzęta lub postacie. Te drzewa bonsai są zwykle klasyfikowane jako bonsai na zewnątrz lub wewnątrz bonsai. Odmiana bonsai na zewnątrz zazwyczaj toleruje mroźną zimę, podczas gdy drzewa bonsai do wnętrz zwykle pochodzą z tropików i muszą być przechowywane w podobnym klimacie, dlatego są używane w pomieszczeniach. Kryte drzewa bonsai mogą być pięknymi punktami centralnymi w domach lub biurach i mogą być łatwo postrzegane jako dekoracyjne dzieła sztuki.

Idealne rośliny do krytych drzewek bonsai

Większe rośliny mogą być używane do sadzenia bonsai, ale są takie, które są zalecane lub bardziej odpowiednie dla początkujących po prostu dlatego, że rosną dość łatwo i nie umierają łatwo. Te kryte drzewa bonsai to Schefflera, Sago Palms, Aralias, Gardenias, Serissa, Fukien Tea, Bougainvillea, Bush Cherry, w tym niektóre rodzaje wiązów. Drzewa te są najbardziej idealnymi krytymi drzewami bonsai dla entuzjastów lub początkujących bonsai. Niektóre inne drzewa bonsai mogą lepiej nadawać się do uprawy na zewnątrz, głównie z powodu wielu czynników wpływających na rośliny, np. B. potrzeba rzucania liści zimą.

Kryte drzewa bonsai, które idealnie nadają się do użytku w pomieszczeniach, pochodzą z regionów tropikalnych i subtropikalnych, więc potrzebują raczej porannego i popołudniowego słońca. Niezwykle ważne jest, aby zapewnić ich wystarczającą ekspozycję nawet w zamkniętych przestrzeniach, aby rosły równomiernie i równomiernie. Te specjalne rodzaje drzewek bonsai w pomieszczeniach raczej nie będą działać, jeśli będą wystawione na zimno w zimie (jeśli są uprawiane w zimnych i umiarkowanych regionach), ponieważ są tropikalne. Jeśli są narażeni na mroźną zimę, mogą łatwo umrzeć.

Powszechnie wiadomo, że większość drzewek bonsai można traktować tak samo, jak większość roślin doniczkowych, w końcu są to rośliny doniczkowe. Podobnie, najczęściej konieczne jest podlewanie tylko wtedy, gdy gleba w doniczkach wydaje się sucha. Powinny również często być narażone na późne lub wczesne światło słoneczne. Zastosowanie lamp fluorescencyjnych i żarowych powinno wystarczyć, aby zaspokoić tę potrzebę niektórych drzewek bonsai w pomieszczeniach.

Bonsai należy przesadzać co najmniej co dwa lata, zwykle około wiosny, i w tym czasie należy wykonać pewne czynności konserwacyjne. Korzenie muszą zostać przycięte podczas przesadzania, aby bonsai pozostały stosunkowo małe i nie rosły więcej niż to konieczne. Nowy rondel musi mieć takie same otwory drenażowe, co stary, lub w razie potrzeby można go ponownie umieścić w starym rondlu. Charakterystyka drenażu musi chronić korzenie przed zgnilizną wody, która jest powszechna w roślinach doniczkowych.

Samo drzewo bonsai musi zostać przycięte i uszczypnięte, aby zachować swój pierwotny kształt lub kształt, który jest idealnie potrzebny. Te czynności konserwacyjne są zwykle wykonywane podczas sezonu wiosennego i podczas sezonu, w celu utrzymania wzrostu drzewa pod kontrolą.

Kilka prostych wskazówek, dzięki którym w pełni wykorzystasz swoje zewnętrzne drzewa bonsai

Bez wątpienia wiele osób bardzo interesuje się uprawą miniaturowych drzewek bonsai w pomieszczeniach, prosto i ze względów dekoracyjnych. Jednak są ludzie, którzy wolą uprawiać hobby na zewnątrz drzewka bonsai, ponieważ zwykle uważają tę aktywność za bardziej atrakcyjną.

W rzeczywistości nie ma dużej różnicy między drzewami bonsai wewnątrz i na zewnątrz, a styl jest prawie taki sam. Jednak wyróżnia je większa skala i różnica w środowisku, w którym rosną. W rzeczywistości istnieją dwa rodzaje drzewek bonsai na wolnym powietrzu, a mianowicie wiecznie zielone (jak jałowiec i sosna) i drzewa liściaste (jak dąb), które tracą liście jesienią lub jesienią i rozmnażają się wiosną. Możliwość umieszczania ich w doniczkach na zewnątrz sprawia, że ​​jest to łatwy wybór dla wielu osób.

Zimowe środki ostrożności dla drzewek bonsai na zewnątrz

Inną cechą drzewek bonsai na zewnątrz jest ich niezdolność do wzrostu w pomieszczeniu przez długie lub długie okresy, ale nie mogą zamarzać nawet w chłodne zimowe miesiące. Oprócz konieczności właściwego podlewania i utrzymywania drzewek bonsai na zewnątrz, jest to bardzo ważny aspekt, który należy ściśle przestrzegać. Wielu początkujących może łatwo oszukać wygląd górnej gleby, która wygląda na suchą, ale w rzeczywistości nadal zawiera wilgoć. Po zasadzeniu drzewek bonsai na zewnątrz ważne jest, aby mieć oko na poziom wody. Aby to zrobić, musisz wbić palce w ziemię na głębokości około cala, aby móc określić, ile wilgoci naprawdę zawiera gleba.

Konieczne jest, aby sucha gleba nie była dozwolona, ​​i konieczne jest dokładne jej natychmiastowe podlewanie, podczas gdy może być konieczne mierzenie poziomu wody co dwa tygodnie. To powinno wystarczyć, aby gleba zawierała wystarczającą ilość wilgoci. W miesiącach zimowych można bardzo zrelaksować się w okresach podlewania. Jednak powinieneś upewnić się, że podlewasz tylko wtedy, gdy temperatura wynosi co najmniej 45 stopni lub więcej.

Podczas pielęgnacji drzewek bonsai na zewnątrz ważne jest również, aby pamiętać, że drzewa należy nawozić. W zależności od rodzaju zastosowanego nawozu ilość i częstotliwość powinny być wystarczające, aby zapewnić utrzymanie wzrostu drzew zgodnie z zalecanymi normami. Jeśli nawozisz co 14 dni, powinno to wystarczyć, aby utrzymać drzewa w granicach parametrów wzrostu. Należy jednak pamiętać, że nawożenie w zimie jest dużym nie. Rodzaj stosowanego nawozu nie ma większego znaczenia dla większości gatunków drzew, ale użycie płynnego nawozu na liściach może być uważane przez większość za idealny pomiar przepływu podczas procesu nawożenia.

Oprócz konieczności nawożenia gleby drzewek bonsai na zewnątrz, konieczne jest również przycinanie i ścinanie drzew specjalnymi nożami do drzew lub ostrymi nożycami do cięcia, i należy to zawsze wziąć pod uwagę. Należy wziąć pod uwagę staranną pielęgnację i utrzymanie drzewek bonsai, ponieważ pomoże to poprawić zdrowie i wygląd drzewek bonsai na zewnątrz.

Postępując zgodnie z tymi prostymi wskazówkami i radami, powinieneś zadbać o swoje hobby i dobrze się bawić, dbając o rosnące na zewnątrz drzewa bonsai, aby w pełni wykorzystać swój potencjał.

[ff id=”1″]