Skip to main content
Motoryzacja

Rozpocznij własną firmę produkującą makarony

Rozpocznij własną firmę produkującą makarony

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, rozpoczynając własną działalność w branży makaronów, jest podstawowy proces przygotowywania świeżego makaronu. Ten rodzaj makaronu jest wytwarzany ze świeżych składników i ma krótszy okres przydatności do spożycia w porównaniu z makaronem dostępnym na rynku lub suchym.

Produkcja świeżego makaronu jest lepsza, ponieważ właściciel firmy może dostosować go do potrzeb i wymagań konsumenta pod względem kształtu, wielkości, koloru i smaku gotowego produktu.

Poniżej przedstawiamy kilka zalecanych kroków, aby założyć domową firmę produkującą makaron, w podziale na: fazę początkową, zgodność z przepisami i marketing.

Erstphase

• Stwórz i udoskonal swój własny przepis, który Twoim zdaniem sprzedaje się przy każdym przygotowaniu i wychodzi w ten sam sposób. Pozwól swojej rodzinie i znajomym spróbować i poprosić o opinie.

• Podobnie jak w przypadku każdej firmy, przygotuj biznesplan, który zawiera Twoje cele i prognozy biznesowe, kiedy zaczynasz własną firmę produkującą makarony. Pomaga to w faktycznym zarządzaniu biznesem i pomaga ocenić, czy biznes idzie dobrze, czy nie.

• Kupuj składniki i materiały, takie jak torby i materiały opakowaniowe. Zdecyduj, jak chcesz zapakować domowy makaron. Możesz umieścić go w woreczku mrozoodpornym, w którym konsumenci mogą od razu zamrozić, ostudzić lub zjeść. Może również pochodzić z celofanowych torebek. Możesz wyszukać dostawców hurtowych tych produktów online. Możesz zaoszczędzić pieniądze i uzyskać profesjonalny i spójny wygląd. Zaprojektuj i wydrukuj własne etykiety na komputerze lub możesz poprosić profesjonalnego projektanta, aby je dla Ciebie stworzył i zamówił etykiety zbiorczo. Upewnij się, że etykiety zawierają instrukcje dotyczące gotowania i podawania.

• Kup sprzęt, którego jeszcze nie potrzebujesz, aby znacznie szybciej i łatwiej przygotowywać swoje przepisy.

• Ustal cennik hurtowy dla wszystkich swoich produktów. Weź pod uwagę wszystkie koszty związane z produkcją domowego makaronu, takie jak składniki, koszty przygotowania, opakowania i koszty pracy. Należy to zrobić w formie tabeli, która zawiera zarówno ceny detaliczne, jak i hurtowe dla każdego z twoich produktów. Informacje te są przydatne dla przyszłych detalistów, ponieważ są dowodem zysków, jakie osiągają, sprzedając domowe makarony w swoich sklepach.

Zgodność z przepisami prawa

• Ponieważ otwierasz domowy sklep z makaronami i produkujesz produkt spożywczy, musisz skontaktować się z lokalnymi i stanowymi organami ds. Zdrowia w celu uzyskania informacji na temat wymagań dotyczących zatwierdzania i licencjonowania.

• Upewnij się, że możesz sprzedawać produkty wykonane z domowej kuchni, ponieważ w różnych stanach obowiązują różne przepisy dotyczące domowych produktów spożywczych. Informacje te są dostępne online na stronie internetowej Departamentu Zdrowia Twojego stanu lub możesz poprosić o kopię. Spróbuj sprawdzić lokalne przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego, jeśli prowadzenie firmy z domu jest dozwolone. W 2010 r. Tylko 13 stanów zezwala na gotowanie w domu, a są to: Alabama, Iowa, Indiana, Kentucky, Maine, New Hampshire, Karolina Północna, Ohio, Pensylwania, Tennessee, Vermont, Wirginia i Utah. Dlatego ważne jest, aby je sprawdzić przed rozpoczęciem działalności.

• Większość stanów zezwala na sprzedaż domowej żywności na rynku rolników i pchli bez wymaganej zgody rządu i kontroli. Zezwalasz na sprzedaż tych produktów tylko w tych lokalizacjach. Zanim otworzysz domowy sklep z makaronami i zdecydujesz się sprzedawać swoje produkty w tych lokalizacjach, upewnij się, że w twoim stanie nie ma żadnych wymagań dotyczących etykiet, takich jak: B. „Wykonane w kuchni z jedzeniem i niepotwierdzone przez (Wstaw stan). Departament Rolnictwa”. Etykieta powinna zawierać nazwę produktu i składniki, których używasz, a przepisy obowiązujące w twoim kraju powinny być sprawdzane pod kątem wymagań dotyczących etykietowania w domu.

• Większość domowych procesów gotowania to jednoosobowa działalność gospodarcza lub spółki osobowe. Jeśli zamierzasz wykorzystywać swoją firmę jako źródło utrzymania, najlepszym sposobem na nazwanie firmy jest licencja DBA (Doing Business As). Od 2011 r. Opłata rejestracyjna będzie wynosić od 25 do 35 USD. Jednak rejestracja DBA nie jest wymagana, jeśli nazwa firmy zawiera twoje oficjalne imię i nazwisko. W twoim stanie mogą obowiązywać inne przepisy dotyczące zatwierdzania dla przetwarzania żywności, które są typowe dla twojej firmy produkującej makarony.

marketing

• Twoim głównym konkurentem w branży makaronów domowych jest makaron komercyjny. Dlatego konkurowanie z tymi producentami w supermarketach i sklepach spożywczych nie jest dobrym pomysłem, ponieważ nie jest to właściwy sposób na sprzedaż swoich produktów. Musisz użyć tradycyjnych i sprawdzonych strategii marketingowych, aby przyciągnąć klientów, takich jak plakaty i rozdawanie ulotek. Poinformuj swoją firmę w swojej społeczności, dystrybuując próbki dań z makaronem ze świeżym makaronem lub udostępniając je bezpłatnie na spotkaniach lub spotkaniach społeczności. Dobrze jest również dostosować swój świeży makaron podczas tych wydarzeń, aby spełnić indywidualne potrzeby klientów. Jeśli chcesz zrobić zdrowy makaron, możesz spróbować sprzedać swoje produkty w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością.

• Inne możliwe miejsca, w których możesz sprzedawać swoje produkty, to lokalne targi rolników, targi rzemieślnicze i pchle targi. Wiele osób lubi smak domowych produktów, takich jak świeży makaron, ale po prostu nie ma czasu na samodzielne przygotowanie. Możesz nadać im domowej roboty smak, którego szukają. Wiele osób lubi rozdawać lokalne i domowe jedzenie podczas wakacji i na specjalne okazje.

• Możesz także sprzedawać swoje produkty spożywcze, tworząc własne broszury, katalogi i cenniki oraz sprzedając swoje produkty w sklepach detalicznych, które sprzedają produkty lokalne. Zrób listę docelowych sprzedawców detalicznych w swojej społeczności wraz z nazwiskiem i danymi kontaktowymi osoby odpowiedzialnej za zakup.

• Zapytaj, czy lokalne włoskie restauracje kupują gotowe makarony, ponieważ może to być wspólne przedsięwzięcie firmy z restauracjami.

• Internet jest również dobrym miejscem do prezentacji swoich produktów na poziomie krajowym. Jeśli to możliwe, możesz stworzyć własną stronę internetową, aby rozwijać swoją działalność.

Mam nadzieję, że te kroki pomogą Ci założyć sklep z makaronami.

[ff id=”3″]