Skip to main content

Technologia antykolizyjna (ACT) jest funkcją linii samolotów RC HobbyZone dla początkujących. HobbyZone twierdzi, że dzięki tej technologii nauka latania samolotami RC jest łatwiejsza i bezpieczniejsza.

Zanim przyjrzymy się zaletom i wadom tej technologii, przyjrzyjmy się jej działaniu. Każdy samolot ma dwa czujniki, jeden na górze samolotu i jeden na dole kadłuba. Te czujniki monitorują pozycję samolotu. Czujnik w górnej części samolotu patrzy na twoje niebo i ten na dole.

Komunikują się z komputerem w samolocie i mówią mu, czy leci prawidłowo. Na przykład, jeśli dron wejdzie w nurkowanie, a czujniki wykryją, że dron jest źle ustawiony, system komputerowy automatycznie koryguje wejścia sterujące i zapobiega awariom drona. To daje więcej czasu na odzyskanie kontroli nad samolotem.

W porządku Rzućmy okiem na zalety i wady technologii antykolizyjnej.

zalety:

Jak widzieliśmy w powyższym przykładzie, system komputerowy pomaga poprawić orientację statku powietrznego i odzyskać kontrolę nad samolotem, gdy samolot wymknie się spod kontroli. Może to pomóc, jako początkującemu pilotowi samolotu RC, wyjść z trudnych sytuacji. Jeśli masz więcej praktyki w sterowaniu samolotem, możesz wyłączyć ACT i polegać na własnych umiejętnościach pilotażowych.

Wady:

Główną wadą tej technologii jest to, że może ona faktycznie ulec awarii. Kiedy lecisz nad wodą lub obszarami o błyszczącej powierzchni, czujniki samolotu ulegają dezorientacji. Dolny czujnik widzi odbicie nieba i myśli, że samolot jest odwrócony do góry nogami. Płaszczyzna następnie spróbuje skorygować swoją orientację, powodując, że zrobi ona różnego rodzaju dziwne rzeczy. Jak widać, może to być bardzo złe.

Podczas gdy wielu twierdzi, że ACT pomógł im nauczyć się latać, ogólny spis samolotów używających tej technologii polega na wyłączeniu ich przed lotem. Jeśli chcesz spróbować latania z włączoną technologią antykolizyjną, upewnij się, że jesteś daleko od wody lub obszarów o błyszczących powierzchniach. Zapewnia to, że ACT działa poprawnie.

[ff id=”4″]