Skip to main content

Szkoła myśli mówi, że technologii należy używać wszędzie tam, gdzie może ona pomóc sędziom. Złe decyzje należą już do przeszłości, a prawdziwe „kłopoty”, które pojawiają się zbyt często dla wygody, są eliminowane.

Natomiast ci, którzy twierdzą, że korzystanie z technologii powoduje długie i często niepotrzebne opóźnienia, że ​​błąd ludzki jest częścią życia i sportu, technologia jest również niedoskonała, i dlatego powinniśmy kontynuować tak, jak wcześniej mieć. W tej grupie jest kilku graczy i sędziów.

Wydaje mi się, że światło prowadzące powinno być najmniej używanym czynnikiem przez ICC, zdrowy rozsądek. Po pierwsze, decyzje TMO powinny być podejmowane szybko. W tej chwili jest ustalony harmonogram kroków – nie sprawdzaj piłki; Sprawdź gorący punkt; sprawdź snicko; Sprawdź Hawkeye itp. TMO powinno wiedzieć, co naprawdę musi zobaczyć. Jeśli odbijający zwraca uwagę, sprawdź piłkę bez piłki i podejmij decyzję. Niestety, nie tylko technologia czasami wydaje się wadliwa, ponieważ TMO badało to zdarzenie więcej niż raz w ciągu kilku minut pod każdym możliwym kątem, a następnie podjęło oczywistą absurdalną decyzję.

Dla mnie i niektórych innych problemem jest Hawkeye i sposób jego użycia. Podczas gdy połowy na wewnętrznej lub zewnętrznej krawędzi są wydawane przez TMO, lbw, jeśli nie jest wydawane przez sędziego, lbw, jeśli nie jest wydawane przez sędziego Tylko wtedy, gdy Hawkeye przewiduje, że więcej niż połowa piłki uderzy w bramkę trafień. Jeśli wyda je sędzia, wystarczy przerzucić furtkę przez piłkę, aby podjąć decyzję na korzyść melonika. To oczywiście nielogiczne. Z pewnością korzystasz z technologii tylko wtedy, gdy masz pewność, że jest ona absolutnie niezawodna. Wynika z tego, że jeśli Hawkeye wykaże, że piłka uderzyłaby w bramę, a wszystkie pozostałe warunki są spełnione, aby apelacja LBW mogła się powieść, nie powiedzie się, niezależnie od początkowej decyzji sędziego.

Niestety, dla tych z nas, którzy pragną starych dobrych czasów, technologia pozostanie, ale trzeba ją wykorzystać szybko, sprawnie i ze znacznie większym zdrowym rozsądkiem.

[ff id=”4″]