Skip to main content

Seks w czasie ciąży jest tematem, o którym wiele kobiet zastanawia się, ale nie może go zapytać. Niektóre kobiety mogą czuć się zawstydzone, kiedy rozmawiają o seksie z kimś innym niż ich partner, a niektóre kobiety mogą się wstydzić, jak mało wiedzą o seksie i ciąży. Brak komunikacji na ten delikatny temat doprowadził do wielu nieporozumień i mitów na temat ciąży i seksu.

Jednym z najczęstszych mitów na temat seksu i ciąży jest to, że seks może powodować poronienie. Faktem jest, że większość poronień jest spowodowana problemami biologicznymi z matką lub problemami biologicznymi z dzieckiem. Seks nie stwarza ryzyka poronienia, jeśli kobieta zachowuje normalną, zdrową ciążę. Istnieją sytuacje, które mogą wystąpić w czasie ciąży i w których należy unikać seksu. Niektóre z nich to: gdy kobieta nosi więcej niż jedno dziecko, gdy szyjka macicy zaczyna się przedwcześnie otwierać w czasie ciąży, gdy występuje niewyjaśnione krwawienie z pochwy, gdy kobieta jest zagrożona porodem przedwczesnym lub gdy występują problemy z łożyskiem.

Innym powszechnym mitem na temat seksu i ciąży jest to, że orgazmy mogą prowadzić do przedwczesnego porodu. Faktem jest, że orgazm kobiety może powodować skurcze macicy, ale są to te same skurcze, które występują podczas porodu. Obszerne badania wykazały, że orgazmy w normalnej ciąży nie prowadzą do przedwczesnego porodu lub porodu. Powszechne są również mity na temat pozycji seksualnych i wpływu na dziecko. Pamiętaj, że twoje dziecko jest chronione przez dwie rzeczy: płyn owodniowy i szyjkę macicy. Bez względu na to, jaką pozycję uprawiasz na penisie partnera, nie możesz dotknąć ani skrzywdzić dziecka. Wszelkie pozycje seksualne są bezpieczne przez większość ciąży. Należy zauważyć, że nie będziesz już uprawiać seksu w późniejszym trymestrze ciąży, ponieważ ta pozycja może wpływać na przepływ krwi matki i powodować lekką głowę lub omdlenie.

Istnieje również wiele mitów na temat tego, jak kobiety myślą o seksie podczas ciąży. Istnieje nieporozumienie, które jest powszechne w wielu filmach i programach telewizyjnych. Nieporozumienie dotyczy idei, że kobiety często czują się seksowne w czasie ciąży i że kobiety częściej uprawiają seks podczas ciąży. Faktem jest, że uczucia dotyczące seksu i ciąży są różne u każdej kobiety.

Niektóre kobiety czują się szczególnie seksualne w pierwszym trymestrze ciąży, podczas gdy inne kobiety są tak chore, że nie chcą być dotykane kijem o długości 10 stóp. Większość kobiet w ostatnim trymestrze ciąży czuje się ciężka i wzdęta i wcale nie ma ochoty na seks. chociaż niektóre kobiety twierdzą, że czują się bardziej seksualne w ostatnim trymestrze ciąży niż inne. Niektóre kobiety lubią uprawiać seks podczas ciąży, a niektóre nie. Liczy się to, co jest dla ciebie odpowiednie. Jeśli nie chcesz uprawiać seksu w czasie ciąży, nie rób tego. Nie ma na co narzekać, podobnie jak chęć uprawiania seksu w czasie ciąży.

Ważne jest, aby kobiety omawiały ze swoimi lekarzami swoje uczucia i pytania dotyczące seksu i ciąży. Jeśli kobieta ma obawy dotyczące ciąży i wpływu płci na ciążę, powinna również omówić to z lekarzem. Pamiętaj, że lekarze wszystko słyszeli. Nic ich nie zszokuje ani nie zawstydzi. Więc nie bój się zadawać pytań i wyrażać swoje obawy. Zawsze upewnij się, że masz rutynowe wizyty i kontrole, aby upewnić się, że ciąża jest bezpieczna i normalna.

[ff id=”7″]