Skip to main content

Umiejętności marketingu internetowego mogą być bardzo cenne dla lokalnych, stacjonarnych firm. Jeśli lokalny przedsiębiorca chce zbudować skuteczną obecność w sieci, ale nie wie, jak to zrobić, możesz być odpowiedzią na jego modlitwy.

Kluczem jest uniknięcie podstawowych błędów popełnianych przez komunikatorów internetowych podczas pierwszego kontaktu z firmami w ich regionie:

  1. Nie oczekuj sprzedaży, kiedy rozmawiasz z właścicielem firmy po raz pierwszy. Musisz zbudować określony związek. W końcu jesteś konsultantem, a nie „sprzedawcą”.
  2. Unikaj „pakietu” usług, który ogłaszasz niemal natychmiast. Nie popełniaj błędu początkującego, mając rozwiązania szukające problemów. Najpierw dowiedz się, gdzie jest problem.
  3. Nie myśl, że marnujesz czas, gdy właściciel chce dużo rozmawiać o swojej firmie. Będziesz mógł uzyskać wiele informacji z tego rodzaju swobodnej rozmowy.
  4. Unikaj używania „IM” do mówienia. Żargon, modne słowa i metody, które znasz tak dobrze, będą praktycznie obce wszystkim właścicielom lokalnych firm. Czy kiedykolwiek próbowałeś wyjaśnić znajomym i rodzinie, co robisz online? Gorzej jest z właścicielem firmy, której oczy są szkliste!
  5. Nie zapomnij poprosić o przeniesienie, nawet jeśli nie możesz pomóc tej konkretnej firmie. Niektóre osoby po prostu nie potrzebują obecności online. Może to jednak być typ, który często przemawia do innych właścicieli firm. Upewnij się, że myślą, że jesteś niezwykły – i wspominaj je regularnie!
  6. Nie obwiniaj się za ich stronę internetową, bez względu na to, jak okropne jest! Jak tylko otworzysz okno dialogowe swojej witryny, możesz taktownie wyjaśnić, w jaki sposób czysta, prosta i atrakcyjna witryna robi więcej dla firmy niż ta, która istnieje. Pamiętaj, że członek rodziny lub przyjaciel mógł wykonać tę pracę. Nie obrażaj tej osoby!

Oto proste „zrób”: dowiedz się, jak ta osoba weszła w interesy i naprawdę zainteresuj się odpowiedzią. Prowadzi to do lepszego zrozumienia procesu sprzedaży, biznesplanu, najbardziej dochodowych towarów / usług, niewykorzystanej zdolności produkcyjnej i przyczyn największego pogorszenia.

W rzeczywistości jest to największe „nie”. Nie reklamuj tego, co denerwuje właściciela!

Dowiedz się, jak postrzegać swoje wysiłki jako lokalnego konsultanta biznesowego jako proces, a nie serię sprzedaży detalicznej. Nie pożałujesz!

[ff id=”5″]