Skip to main content

Optymalizacja witryn pod kątem wyszukiwarek (SEO) – proces wpływający na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania określonych słów kluczowych w celu uzyskania organicznej widoczności

Każda wyszukiwarka razem otrzymuje ponad 6,5 miliarda wyszukiwań dziennie, a Google odpowiada za około 4,5 miliarda wyszukiwań. Zalety dobrej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek są ogromne, od umieszczania witryn w wyszukiwaniu słów kluczowych po zwiększenie możliwości konwersji.

W rezultacie istnieje wiele przeszkód w rozwoju dobrej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Największym problemem jest to, jak wyszukiwarki oceniają strony internetowe. Na przykład Google używa algorytmu z ponad 200 czynnikami do określania rankingu witryn dla określonego wyszukiwania. Jednak Google nigdy nie opublikuje informacji o żadnym z tych czynników. Jednak dzięki ciągłym testom projektanci stron internetowych byli w stanie zidentyfikować kilka czynników, które powinny zostać uwzględnione w witrynie i badaniach.

znajomość rynku

Musisz znać swój rynek docelowy, w tym zrozumieć słowa kluczowe, których szukają potencjalni odwiedzający. Możesz użyć oprogramowania online, które zapewnia podział ruchu na słowa kluczowe i stwarza poziom trudności w pokonaniu konkurencji w zakresie wyników wyszukiwania tych słów kluczowych. Upewnij się, że kierujesz na właściwe słowa kluczowe.

Dobre wrażenia użytkownika

Zapewnij dobre wrażenia użytkownika we wszystkich aspektach procesu użytkownika. Obejmuje to jakość Twojej witryny (zawartość, linki, obrazy i inne, a także procesy). Jeśli upewnisz się, że każdy użytkownik ma pozytywne doświadczenia i nową wiedzę, wyszukiwarki oznaczają to jako pozytywny aspekt witryny i rangi.

Szybkość ładowania strony

Czas potrzebny do załadowania witryny i interakcji z użytkownikiem. Upewnij się, że Twoja strona działa z optymalną prędkością. Ponieważ wolniejsze witryny zajmują niższą pozycję, według badań Google, które pokazują pozytywną korelację między czasem ładowania witryny a użytkownikami, którzy nie czekają. Niewielka zmiana w strukturze witryny, objętości treści i optymalizacja obrazów dramatycznie wpływa na szybkość witryny.

Stosowanie słów kluczowych

Liczba słów kluczowych jest kontrowersyjnym tematem. Badania1 przeprowadzone przez niektórych ekspertów ds. Projektowania stron internetowych wykazały, że wielkość słowa kluczowego w tekście witryny wpływa na ranking. Badanie1 wykazało, że około 2,4% użycia słowa kluczowego w witrynie jest najskuteczniejsze, a także wskazało, że można uwzględnić 1,5% podobnych słów w słowach kluczowych, aby zmaksymalizować SEO (patrz wizualnie pokazano poniżej). Podczas gdy inni projektanci stron internetowych uważają, że liczba słów kluczowych nie ma związku z optymalizacją wyszukiwarek, należy skupić się na jakości treści. Jednak korzystanie z obu opinii może być zintegrowane z dowolną treścią, aby objąć oba sposoby poprawy SEO.

Możesz przeczytać to, jeśli dopiero zaczynasz optymalizację wyszukiwarek i stwierdzisz, że jest to złożone i szybko zmieniające się środowisko, lub pogarszasz swoją wiedzę. Pierwszym krokiem jest ustalenie, czy witryna reprezentuje cię, a gdy osiągnie wysoką pozycję, będzie miała wysoki współczynnik konwersji. Po osiągnięciu tego kroku możesz skoncentrować się na SEO.

referencje

1 – https://www.smartinsights.com/search-engine-marketing/search-engine-statistics/

[ff id=”5″]