Skip to main content

Właśnie zaprojektowałeś swoją niesamowitą nową stronę internetową. Co teraz W jaki sposób zachęcasz grupę docelową / grupę docelową do eksploracji nowego biznesu online? Odpowiedź? Marketing online.

Marketing internetowy, znany również jako marketing internetowy, to sztuka wykorzystywania różnych technik i metod do reklamowania i sprzedaży produktów lub usług przez Internet. Te techniki i metody dzielą się na następujące kategorie: marketing e-mailowy, marketing YouTube, blogowanie, marketing w mediach społecznościowych, marketing afiliacyjny i inne.

Dziś jednak chcę skupić się na jednej głównej kategorii marketingu internetowego, wynikach wyszukiwania. Wyniki wyszukiwania są podzielone na dwie podgrupy: SEO (Search Engine Optimization) i Pay Per Click (płatne reklamy). W szczególności chcę skupić się na Google AdWords.

SEO (optymalizacja pod kątem wyszukiwarek)

SEO to naturalny / organiczny sposób wyświetlania Twojej witryny w najlepszych wynikach w wyszukiwarkach takich jak Google, Bing i Yahoo. Ten rodzaj marketingu internetowego musi być utrzymywany i utrzymywany w miarę upływu czasu, aby zapewnić spójność wyników. SEO oferuje bezpłatne wyniki wyszukiwania.

SEO to świetny sposób na budowanie świadomości marki i trwałego wizerunku firmy w Internecie.

Koncepcja optymalizacji pod kątem wyszukiwarek jest prosta: zoptymalizuj swoją witrynę tak, aby była „przyjazna dla wyszukiwarek”. Wykonywanie jest jednak trudnym i czasochłonnym zadaniem. SEO nie jest jednorazowym narzędziem marketingowym online promującym Twoją firmę, ale długoterminową inwestycją. ROI SEO jest świetny i nie można go porównywać z żadnym innym marketingiem, ponieważ wszystko zależy od tego, jak konkurencyjny jest Twój niszowy rynek pod względem SEO i oczywiście, jak dobry jest Twój zespół ekspertów SEO.

Niezbędne jest zatrudnienie odpowiedniej firmy SEO. Nie spiesz się z tym krokiem. Jeśli to zrobisz, możesz umieścić swoją stronę na czarnej liście w wyszukiwarkach lub na czarnej liście lub zaoferować najlepszy marketing online na rynku. Jak wspomniano powyżej, SEO to inwestycja długoterminowa. Oznacza to, że każda firma zajmująca się projektowaniem SEO / stron internetowych, która obiecuje wyniki Google na pierwszej stronie za X pieniędzy, marnuje twoje pieniądze na tanie / nielegalne sztuczki. Te sztuczki działają zwykle przez tydzień lub dwa. Gdy tylko Google, Bing lub Yahoo zauważą te sztuczki (i tak się stanie), witryna i nazwa domeny zostaną umieszczone na czarnej liście i usunięte z wyników wyszukiwania. SEO nie jest tanią usługą, zajmuje wiele godzin trudnej pracy. Firmy marketingu internetowego wysokiej jakości wiedzą, ile wart jest ich SEO.

Google AdWords (reklama płatna za kliknięcie)

Reklama Pay Per Click, znana również jako PPC, to metoda uzyskiwania wyników wyszukiwania dla pierwszej strony / góry, płacąc X kwoty za tę pozycję za pierwszą stronę / górę. Google AdWords ma system, który pozwala użytkownikom licytować określone słowo kluczowe, aby znaleźć się wśród najlepszych wyników. Na przykład, jeśli Twoja firma sprzedaje samochody używane, licytuj słowa kluczowe takie jak „samochody używane”, „samochody używane” itp. Jeśli ktoś wpisze w Google słowo „samochody używane”, Twoja witryna pojawi się u góry wyników wyszukiwania. Ta forma marketingu internetowego może być bardzo skuteczna, jeśli jest stosowana prawidłowo, a zwrot z inwestycji można bardzo dokładnie zmierzyć.

Chociaż Google AdWords wydaje się prostym i łatwym w użyciu narzędziem marketingu internetowego, musi to zrobić ekspert. Niezliczone osoby wysadziły tysiące krawędzi, dodając dodatkowe 0 do niektórych słów kluczowych lub zmarnowały pieniądze na kierowaniu na złe grupy wyszukiwania. Przeprowadzenie udanej kampanii Google AdWords jest również bardzo trudnym i czasochłonnym procesem. W przeciwieństwie do SEO, Google AdWords zapewnia natychmiastowy wynik. Pozyskanie profesjonalnej firmy marketingu internetowego do prowadzenia kampanii Google AdWords zoptymalizuje ROI i zapewni, że reklamy w wyszukiwarkach będą dokładne i profesjonalne.

Wniosek dotyczący marketingu online

Zarówno SEO, jak i Google AdWords mają swoje zalety i wady. Wybór siebie zależy całkowicie od okoliczności firmy. Wybór obu jest zawsze dobrą decyzją. Prowadzenie kampanii Google AdWords w witrynie, podczas gdy optymalizacja wyszukiwarek jest najlepszym rozwiązaniem marketingowym online. Gwarantuje to, że otrzymujesz wyniki w czasie rzeczywistym i ruch do swojej witryny z Google AdWords. Jednak zwiększają również jakość SEO, ponieważ wyszukiwarki chcą obsługiwać witryny o dużym ruchu.

Czy chcesz rozpocząć kampanię marketingową online? Skontaktuj się z Oneclickhere, aby uzyskać niewiążące porady.

[ff id=”5″]