Skip to main content

Ostrzeżenie: Nadużywanie następujących akronimów.

Sukces online firmy zależy w dużej mierze od ruchu generowanego przez jej stronę internetową. Aby się rozwijać, ważne jest, aby pozyskiwać klientów w sposób organiczny i podejmować działania w celu przyciągnięcia ich poprzez kampanie reklamowe i marketing online. Możesz osiągnąć te cele, stosując skuteczne techniki, takie jak SEO i PPC. Oba są cennymi aspektami każdego planu marketingowego. Ale która strategia jest odpowiednia dla Twojej firmy?

SEO

Prawdopodobnie słyszałeś już wcześniej słowa „optymalizacja wyszukiwarek”, ale czy naprawdę wiesz, co to znaczy i jak prawidłowo z niego korzystać? Zasadniczo SEO wykorzystuje ukierunkowane słowa kluczowe i strategie do pozycjonowania strony (stron) wyżej w wynikach wyszukiwania. Jest to ważne, ponieważ prawie 80% ruchu internetowego, który otrzymujesz, jest przeszukiwany w wyszukiwarkach takich jak Google. Nic dziwnego, że użytkownicy częściej wybierają witryny wyświetlane u góry strony wyników. Wszelkie bieżące strategie marketingowe, które masz, powinny obejmować SEO, abyś zawsze był przed publicznością.

Kluczową zaletą SEO jest to, że statystycznie udowodniono, że średnio uzyskujesz lepsze potencjalne szanse. Wielu potencjalnych klientów, którzy dobrowolnie korzystają z twoich usług, staje się długoterminowymi klientami i może przenieść ich na innych przyszłych klientów. W rzeczywistości wiele osób zaczęło podświadomie ignorować „płatne wyniki” podczas surfowania po Internecie lub wyszukiwania w Google. „Naturalne”, które jest bogate w wyszukiwarki, sprawia, że ​​jesteś wiarygodną i szanowaną marką, której konsumenci mogą zaufać. Możesz zwrócić uwagę na swoją stronę poprzez skuteczne użycie słów kluczowych. Na przykład, jeśli jesteś usługą sprzątania w Jacksonville, chcesz umieścić „Sprzątanie w Jacksonville” gdzieś na swojej stronie, aby wyświetlić wyniki wyszukiwania.

PPC

Nie chodzi tylko o SEO – reklama płatna za kliknięcie jest również cenną częścią Twojej obecności w Internecie. PPC to metoda reklamowa, dzięki której zapewniasz wyświetlanie reklam w wynikach „sponsorowanych”, gdy ktoś wpisze zapytanie przy użyciu słów kluczowych. Nazywa się to „pay-per-click”, ponieważ musisz płacić za każdego użytkownika, który kliknie reklamowaną reklamę.

Główną zaletą PPC jest uzyskanie natychmiastowych rezultatów. Taktyka SEO wymaga czasu, aby zajmować wysokie pozycje w wyszukiwarkach, gdy masz nową lub nieznaną stronę internetową. Dzięki reklamie PPC możesz wprowadzić nazwę firmy i usługi dla milionów ludzi po dokonaniu płatności. Ta strategia jest idealna do ogłaszania ważnych informacji, takich jak premiery produktów, oferty specjalne, ważne wydarzenia itp. Możesz nawet kierować reklamy do określonych odbiorców Twoich reklam, takich jak: B. Dochód, płeć i grupa wiekowa. PPC może być bardzo skuteczny, aby szybko zwiększyć ekspozycję i umieścić swoje imię na karcie.

Która opcja jest dla mnie najlepsza?

Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta. Krótko mówiąc, potrzebujesz zarówno SEO, jak i PPC, aby w pełni zwiększyć swoją obecność w Internecie. Nie tylko powinieneś używać obu strategii, powinieneś także wiedzieć, kiedy je zastosować. Ukierunkowane taktyki SEO są ważne w celu generowania wysokiej jakości potencjalnych klientów i generowania trwałego ruchu w czasie. PPC doskonale nadaje się do rozpoczęcia kampanii marketingowej online i promocji ofert specjalnych.

[ff id=”5″]