Skip to main content

Optymalizacja obecności w sieci to całościowe podejście do marketingu internetowego. W dzisiejszych czasach konsumenci wchodzą w interakcje z lokalnymi firmami online za pomocą różnych metod. Optymalizacja witryny gwarantuje, że klienci odkryją Twoją firmę na wszystkich etapach działalności online. Pytanie za milion dolarów brzmi: „Co robią konsumenci online?”

Konsumenci surfują, wyszukują i nawiązują kontakty. A konsumenci wykonują wszystkie te czynności w tysiącach witryn, wyszukiwarek i serwisów społecznościowych. Internet przekształcił się w bardzo duży cyfrowy krajobraz! Obecnie istnieją tysiące firm marketingu internetowego, które przemawiają do właścicieli małych firm. Każda z tych firm próbuje sprzedać część cyfrowego krajobrazu, twierdząc, że każda ścieżka jest lepsza od drugiej.

Ograniczmy wszystko do kilku form reklamy online, które są już znane większości właścicieli małych firm. Po pierwsze, masz marketing w wyszukiwarkach, pay-per-click, PPC, ta metoda działa pod różnymi nazwami, ale wszystko odpowiada płatnemu umieszczeniu na stronach internetowych, katalogach i wyszukiwarkach.

Potem jest optymalizacja wyszukiwarek, SEO, znowu kilka różnych nazw. Wszystko jest równoznaczne z tym, że Twoja witryna pojawia się u góry w bezpłatnych wynikach wyszukiwania dla kilku różnych słów kluczowych.

Następny jest media społecznościowe. Firmy te pracują nad tym, aby konsumenci odwiedzający witryny takie jak Facebook i Twitter śledzili Twoją firmę i udostępniali ją innym użytkownikom online.

Są też firmy monitorujące i naprawiające Twoją reputację online. Firmy te koncentrują się na zachęcaniu konsumentów do publikowania dobrych recenzji na temat Twojej firmy w Internecie. Czasami znajdują złe recenzje i pomagają radzić sobie z niezadowolonymi konsumentami.

Optymalizacja obecności w sieci to połączenie wszystkich tych metod i wiele więcej! Brzmi męcząco, prawda? Optymalizacja strony internetowej jest holistycznym podejściem do targetowania lokalnych konsumentów w ich normalnych działaniach online. Zalety optymalizacji obecności w sieci to odkrywanie społeczności, wyszukiwanie i zarządzanie reputacją.

Mówiąc wprost, Optymalizacja obecności w sieci oznacza większy udział w rynku! Wyobraź sobie na przykład, że wychodzisz z supermarketu. Właśnie pamiętacie, że musieliście dziś wieczorem zebrać piwo. Przy kasie znajdują się trzy chłodnice. Dwie chłodnice są pełne Budweisera, a ostatnia chłodnia jest pełna różnych innych marek.

Faktem jest, że Budweiser ma więcej miejsca na półce (2 z 3 lodówek) i ostatecznie sprzedaje więcej swojego produktu niż konkurencja. Optymalizacja strony działa w ten sam sposób! Jeśli konsument szuka Twojego produktu lub usługi i widzi Cię nie tylko raz, ale kilka razy na całej stronie, sprzedajesz więcej niż konkurenci.

[ff id=”5″]