Skip to main content
Podróże

Splendent Splitu, Chorwacja

Piękne miasto Split położone jest na łagodnym wybrzeżu Chorwacji. Piękne, historyczne ulice otaczają zadbany plac Pałacu Dioklecjana, otoczony średniowiecznymi murami. Łagodne zakręty wzgórza Marjan rozciągają się od miasta w kierunku Morza Adriatyckiego, które leniwie rozciąga się na horyzoncie i jest wypełnione wyspami raju, które tylko czekają na odkrycie. Split jest jednym z najbardziej znanych miast turystycznych w Chorwacji. Odwiedzając malownicze ulice i podziwiając wyspy Riva, można łatwo przekonać się, dlaczego tak wiele osób wybiera to fantastyczne miejsce każdego roku.

Przylot do Splitu:

Większość zagranicznych turystów przylatuje do Splitu samolotem. Lotnisko nie znajduje się w Splicie, ale w pobliżu Trogiru, ale dotarcie do centrum miasta z lotniska jest łatwe. Możesz wziąć wypożyczony samochód, autobus lub taksówkę z terminalu bezpośrednio do miejsca zakwaterowania, do centrum starego miasta lub do Riva.

Poruszanie:

Większość zabytków Splitu najlepiej zwiedzać pieszo. Możesz jednak wziąć taksówkę lub transport publiczny, aby odwiedzić niektóre zabytki poza miastem, takie jak Kastela lub starożytne rzymskie pozostałości Salony. Spacer po starym mieście i zwiedzanie rzymskich ruin Pałacu Dioklecjana jest koniecznością dla każdego gościa w Splicie. Jednak jedną z głównych atrakcji tej części świata są wyspy u wybrzeży. Promy zabierają cię ze starego portu w Splicie na niektóre bliższe wyspy. Jednak dla prawdziwej wolności morza dobrze jest wynająć jacht, jeśli nie masz szczęścia go posiadać.

Po drodze:

Split to fantastyczne miasto, choć w miesiącach szczytowych może być dość tłoczno. Jeśli szukasz chorwackiej idylli na wakacje swojego życia, Split jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania miasta. Więc zostaw piękne miasto i wypłyń na przygodę. Możesz odwiedzić jedną z wielu pięknych wysp, Hvar ze scenami gwiazd i imprez, chropowaty wulkaniczny Vis, przewiewny Brac, idealny do windsurfingu i lotniarstwa, lub romantyczny Mljet, który jest otoczony mitami. Jest to idealny sposób, aby dowiedzieć się, na czym naprawdę polega ten obszar, na uboczu. Od marin uczęszczanych przez milionerów po wioski rybackie, które prawie się nie zmieniły w ciągu ostatnich stu lat, od zniszczonych plaż po spokojne zatoki, w których słychać tylko szum wiatru i fal oraz krzyki krążących ptaków morskich.

Niech Split w Chorwacji będzie w tym roku bazą wakacyjną i pozwól, aby cuda Adriatyku odkryły się na twoich oczach. Poczujesz, jak twoje problemy na falach zmywania znikają, gdy siedzisz i odpoczywasz z widokiem spokojnego, błękitnego oceanu.

[ff id=”1″]