Skip to main content

Biograd wydaje się predestynowany, aby stać się znanym miejscem żeglarskim, ponieważ jego nazwa oznacza „Białe miasto nad morzem”. To znacznie więcej niż typowe nadmorskie miasteczko na chorwackim wybrzeżu nad Adriatykiem. Oczywiście, ma średniowieczny urok, który można znaleźć na tych brzegach, ale jest tak wysoki, że w pewnym momencie był wystarczająco dobry, aby stać się chorwacką stolicą.

Geografia miasta rozciąga się na małym półwyspie z widokiem na dwie mniejsze wyspy, wyspy Planac i Sveta Katarina. Część dawnego uroku chorwackich królów wciąż żyje do dziś, dlatego jest tak popularnym miejscem na wakacje pod żaglami.

Jako dowód długiej historii miasta, bazylika św. Jana, zbudowana w XI wieku, jest jedną z głównych atrakcji turystycznych w Biogradzie. Dwukrotnie stał się sławny dzięki przetrwaniu miasta przez Wenecjan.

Dla tych grup czarterujących jachty, które chcą dowiedzieć się więcej o burzliwej historii Biogradu, lokalne muzeum historii stoi nad wodą i jest gotowe uczyć wnikliwej lekcji. Osoby z pasją do wakacji pod żaglami zostaną dwukrotnie nagrodzone, ponieważ można tu zobaczyć także stare łodzie. W innym miejscu w Biogradzie można odwiedzić „Tropicarium”, gdzie znajduje się wiele egzotycznych ryb i gatunków gadów.

Za miastem ciekawy szyper znajdzie jeden z najpiękniejszych naturalnych regionów Chorwacji, Archipelag Kornati z Parkiem Narodowym Krka, na który można zarezerwować wycieczkę łodzią do jednej z lokalnych firm, które mają bazę na lokalnym nabrzeżu. Jest to konieczność w Biogradzie.

A ponieważ już jesteś na wodzie, czas coś zjeść, ponieważ jest to jedno z najlepszych miejsc do jedzenia w mieście. Przepisy, które serwują lokalne restauracje, są proste, ale smaczne, zgodne z dalmatyńską kuchnią, chociaż przekonasz się, że wiele lokali serwuje również skomplikowane przepisy z międzynarodowych menu, aby przyciągnąć fantazyjnych klientów.

Po zachodzie słońca musisz zrobić krok na miejską promenadę, która jest głównym miejscem spotkań miłośników zabawy. Tutaj cała magia dzieje się po zmroku, a wszystkie bary i kluby otwierają drzwi przed imprezowymi tłumami. Oferta jest tutaj bardzo zróżnicowana i na pewno znajdziesz coś dla siebie, od cichych, intymnych barów, w których można wypić drinka z kimś wyjątkowym, po hałaśliwe kluby, które grają nowoczesną muzykę. A dla tych, którzy nie chcą wracać do domu przed wschodem słońca, dodatkową zaletą jest to, że nie ma godziny policyjnej, jak ma to miejsce w wielu średniowiecznych chorwackich miastach.

Lokalne mariny odgrywają ważną rolę w branży czarteru jachtów. Przez cały rok organizują duże i znane regaty, które przyczyniają się do rozwoju tej gałęzi przemysłu żeglarskiego i oferują usługi dla lokalnej turystyki. Regaty biogradowe w październiku to najważniejsze z wydarzeń organizowanych przez lokalne kluby jachtowe.

[ff id=”1″]