Skip to main content
Podróże

Stwórz zewnętrzną oazę dla swoich dziadków

Jeśli chcesz zrobić coś specjalnego dla swoich dziadków, powinieneś ulepszyć ich przestrzeń na zewnątrz. Dzięki doskonałym meblom, roślinom i sprzętowi możesz dać im miejsce do zabawy i relaksu.

meble patio

Jeśli dziadkowie mają werandę, zamień ten pokój w przytulną część wypoczynkową. Wybierz solidne meble ogrodowe, które mogą wytrzymać żywioły, i wybierz poduszki i tkaniny, które pasują do gustu i stylu twoich dziadków. Przy zakupie sztuk pamiętaj o uwzględnieniu fizycznych potrzeb. Unikaj zdobycia czegoś, co może być trudne do wejścia lub wyjścia. Bujaki i leżaki są często dobrym wyborem, a kanapy są idealne dla rozrywki gości.

Możesz także postawić kilka stolików na werandzie. Duży stół pozwala im podawać posiłki na zewnątrz, podczas gdy mniejsze stoły dają im miejsce do umieszczenia książek, krzyżówek lub filiżanek kawy.

Budując patio lub tworząc przestrzeń poza domem, znajdź czas, aby wybrać meble, które Twoi dziadkowie mogą łatwo przenosić i konserwować. Podczas projektowania obszaru pomyśl o swoich preferencjach społecznych. Jeśli prowadzisz spokojne życie, wystarczy proste ustawienie siedzenia. Podczas organizacji przyjęć i wydarzeń powinieneś zaprojektować pokój, który może pomieścić wielu gości.

dostępność

Musisz upewnić się, że oaza na świeżym powietrzu jest łatwo dostępna dla twoich dziadków. Jeśli jest na werandzie, może być konieczne zainstalowanie rampy lub windy platformowej, aby była dostępna dla wózków inwalidzkich. Chociaż możesz nie korzystać z urządzenia mobilnego osobiście, możesz mieć przyjaciół lub sąsiadów, którzy doceniają twoją troskliwość. Istnieją małe windy platformowe, które ułatwiają wejście na werandę lub taras bez narażania bezpieczeństwa.

chodniki

Kiedy tworzysz kręty chodnik lub ścieżkę na dziedzińcu dziadków, musisz wziąć pod uwagę ich mobilność. Utrzymuj ścieżki tak płaskie, jak to możliwe i upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby mogły iść w parze. Powinieneś także trzymać krzewy, drzewa i kwiaty z dala od krawędzi chodnika. Gałęzie lub korzenie mogą spowodować upadek dziadków. Chcesz więc dać roślinom dużo miejsca do uprawy bez wchodzenia na ścieżkę.

Jeśli szukasz sposobu, aby pokazać swoim dziadkom, jak wyjątkowi są dla Ciebie, powinieneś stworzyć oazę na świeżym powietrzu, z której mogą się cieszyć. Bez względu na to, czy umieścisz prosty taras na werandzie, czy zaprojektujesz wyszukaną część wypoczynkową w ogrodzie, twoi dziadkowie z pewnością docenią twoje wysiłki.

[ff id=”1″]