Skip to main content

Branża rozrywkowa szybko się zmienia i szybko rośnie. Baza klientów, style i upodobania zmieniają się bardziej niż kiedykolwiek w danym kwartale biznesowym. Dzięki niezwykle niestabilnej i niestabilnej strukturze populacji przemysł ten jest jednym z najtrudniejszych.

Ze względu na silny wpływ mediów społecznościowych na branżę marketing w branży rozrywkowej to znacznie więcej niż myślisz. Poznawanie klientów jest zawsze bardziej skuteczne, gdy odbywa się to na żywo i osobiście, ale w rozrywce jest, jak mówimy, prawdą.

Każda kampania, która po raz pierwszy wprowadza na rynek nowy produkt, usługę lub wydarzenie (dla twojej informacji: w moich pismach stwierdzę, że artyści / zespoły i osoby publiczne należą do kategorii „produktu”, której używam określane jako „produkt”). Wyjaśnij także w innym artykule). Należy wykorzystać dwie części marketingu bezpośredniego i jedną część ciepłego rynku lub marketingu w mediach społecznościowych. Czasami media społecznościowe pokrywają się z ciepłymi reklamami rynkowymi, gdy Facebook jest w stanie dotrzeć do przyjaciół znajomych.

Dwie części marketingu bezpośredniego i jedna część marketingu w mediach społecznościowych to jedna z najlepszych formuł marketingowej rozrywki. Na przykład, jeśli masz specjalne wydarzenie rozrywkowe, a Twoja kampania marketingowa / reklamowa odbywa się trzy miesiące przed datą wydarzenia, na przykład od 1 stycznia do 31 marca, wyjdź na boisko i zdobądź ulotki i inne materiały reklamowe bezpośrednio dla konsumenta w styczniu i lutym, podczas gdy marzec wyjechał na listy mailingowe na Facebooku i promocje wideo. Nie wspominając już o tym, że od stycznia nie powinieneś już promować swojego wydarzenia i korespondencji online, oznacza to po prostu, że Ty i Twój zespół marketingowy powinniście zwrócić pełną uwagę i zwiększyć strategię w marcu. Po oznaczeniu tego produktu lub usługi ta strategia marketingowa nie ma już zastosowania.

Otrzymywanie ulotki lub wizytówki od kogoś, gdy pijesz kawę lub wychodzisz z baru (znajomych, wrogów lub nieznajomych) jest zawsze silniejsze i skuteczniejsze niż to samo, co pojawia się w wiadomości e-mail i komu czytasz o tym na ścianie na Facebooku lub widzisz go na kanale Twitter. Ekstremalne społeczne aspekty branży rozrywkowej sprawiają, że połączenie marketingu bezpośredniego i marketingu w mediach społecznościowych stanowi doskonałe uzupełnienie.

Dzięki tej nowej technologii drukowanie wizytówek jest teraz łatwiejsze niż kilka lat temu. Wiele osób może udawać, że nowa platforma społecznościowa przejęła błąd wizytówki. Nie jest to jednak do końca prawda. Te dwie metody marketingowe powinny iść w parze, aby zapewnić jak najlepsze z obu. Pamiętaj też, że karty można łatwo włożyć do portfela i zabrać ze sobą wszędzie, niezależnie od odległości.

Ponieważ masz swobodę uwzględnienia wszystkich swoich kontaktów, w tym tożsamości platformy mediów społecznościowych, możesz łatwo łączyć korzystanie z obu i docierać do jeszcze większej liczby klientów. Rzeczywiście, jeśli masz w biurze proste miejsce pracy i trochę wiedzy na temat projektowania graficznego; Możesz wydrukować swoje karty za darmo.

Dzięki powyższym wskazówkom możesz łatwo zbudować swój biznes od zera lub po prostu dokonać przeglądu firmy, która zarabia bardzo niskie dochody, aby zmienić ją na lepszą. W przypadku firm, które istnieją od jakiegoś czasu i wydają się odczuwać spadek strat, inwestowanie w świetne zespoły marketingowe powinno być dobrym pomysłem.

[ff id=”5″]