Skip to main content

Chwyć buty do chodzenia i gotowe!

Wędrówki to chyba najpopularniejsza czynność wśród umiejętności kota.

Wiele szlaków turystycznych w stanie Nowy Jork pochodzi ze szlaków Indian Ameryki Północnej do różnych sezonowych terenów łowieckich. Później drwale z kucykami wyciągnęli szelfy z Catskill Woods, aby zrobić solarium, a kłótnie z kamienia wapiennego wyciągnęły ogromne płyty z tej gęsto niebiesko-szarej skały, aby utorować Nowy Jork. Nieustraszeni artyści z Hudson River School wykorzystali te ścieżki, aby znaleźć piękne panoramy, które mogliby naszkicować w swoich studiach i namalować później. Przyrodnicy, tacy jak John Burroughs, udokumentowali różnorodność flory i fauny w Catskill High Peaks, podczas gdy Ralph Waldo Emerson zainspirował się do napisania swojego pionierskiego eseju Nature przez te same Catskills.

Na szczęście dla dzisiejszego miłośnika Catskill istnieje wiele szlaków turystycznych, od najprostszych po utwardzone i płaskie szlaki wzdłuż zbiornika Ashokan. na niezwykle trudną pętlę trzech gór Devil’s Path lub wspinaczkę na Slide Mountain. Bez względu na pożądany poziom turystyki wybraliśmy najlepsze umiejętności dla kotów, które oferują piękne widoki. wypłata za to, co może być bardzo intensywnym ćwiczeniem!

Jak zaplanować górską wycieczkę Catskill

Istnieje kilka rozsądnych środków ostrożności, które należy podjąć przed rozpoczęciem wędrówki w Nowym Jorku lub w innym miejscu. Podczas gdy Catskills są łatwo dostępne i znajdują się w pobliżu Nowego Jorku, znajomość terenu gwarantuje, że Twój dzień będzie przyjemniejszy. Nie jesteś pewien, czy chcesz samotnie wędrować po górach? Dodaj odrobinę luksusu i wygody do wakacji w Nowym Jorku. Szukaj pobliskich miejsc wakacyjnych, takich jak Emerson, które oferują pakiety wędrówek z pieszymi wycieczkami i noclegami.

Czego potrzebujesz, aby wspiąć się na góry Catskill:

1) woda: Zabierz go ze sobą, ponieważ naturalne źródła mogą być skażone giardią – chyba że jest to naturalne źródło.

2) błędy: Szlaki Catskills są chłodne i wilgotne, więc spodziewaj się komarów. I chociaż kleszcze przenoszące choroby Lymesa ogólnie preferują gorące i suche warunki, dobrym pomysłem jest wkładanie spodni do skarpet i stosowanie silnego środka odstraszającego owady.

3) Wyposażenie: Noś dobre buty do chodzenia z twardymi skarpetami, aby uniknąć pęcherzy. Ubierz się lekko, ale w plecaku załóż bluzę i ponczo przeciwdeszczowe, ponieważ pogoda może się nagle zmienić. Laska może być doskonałym stabilizatorem, jeśli teren jest nierówny.

4) Zwierzęta: Umiejętności kota są pełne dzikiej przyrody i żadne z nich nie jest niebezpieczne, o ile szanujesz ich przestrzeń. Niedźwiedzie są uciążliwe tylko wtedy, gdy obozujesz z dużą ilością niechronionego jedzenia. Niedźwiedzie zwykle są nieśmiałe, ale gdy się je napotyka; wydać cichy dźwięk i powinni uciec. Innym problemem mogą być węże, ale jeśli im nie przeszkadzasz, nie będą ci przeszkadzać. Jeśli zobaczysz grzechotkę, podziwiaj ją z daleka. Węże występują najczęściej po słonecznej stronie skał między dużymi skałami i głazami.

5) harmonogram: Pamiętaj, aby powiadomić kogoś, zanim wyjdziesz na wolność. Weź ze sobą mapę i nie licz na GPS swojego telefonu komórkowego.

6) przestrzegają: Wreszcie wydobywacie to, co wnosicie. Papier i plastik nie mają miejsca w naturze.

Gdzie się udać: wybierz idealną krótką przerwę w przyrodzie w Nowym Jorku

Bardzo łatwe szlaki turystyczne: zbiornik Ashokan i jezioro Colgate
Te trasy są odpowiednie dla rodzin, od dziadków po dzieci, które potrzebują płaskiej powierzchni bez upadków i wspinaczek.

Zbiornik Ashokan:
Dwa długie chodniki dla pieszych w zbiorniku Ashokan, z których jeden jest prawdziwą promenadą, a drugą zamkniętą drogą, oferują panoramiczne widoki na góry Catskill i nieskazitelny zbiornik Ashokan, który służy jako woda pitna dla Nowego Jorku.

Dwie ścieżki są idealne dla rowerów, pieszych i wózków inwalidzkich i są pięknymi odcinkami z szerokimi, utwardzonymi ścieżkami, które rozciągają się na 4,8 km wzdłuż zbiornika Ashokan. Aby uzyskać szeroki widok na góry, wybierz Route 28 do Winchell’s Corners i skręć w Reservoir Road. Skręć w lewo na skrzyżowaniu „BWS Road” i ponownie skręć w lewo o 28A. Przejedź ćwierć mili, a następnie skręć w lewo. Na końcu ulicy znajduje się rondo z parkingiem w obie strony.

Colgate Lake:
To nieskazitelne, sztuczne jezioro jest magiczną wskazówką na trasie 23A w pobliżu Tannersville i zachęca do pływania. Jednak w okolicy nie ma ratowników ani lin, więc odwiedzający muszą podjąć odpowiednie środki ostrożności. Jest mała ścieżka, która okrąża całe jezioro i jest otoczona górami. W pobliżu jeziora Colgate zaleca się ostrożność, ponieważ może wystąpić trujący bluszcz.

Łatwe szlaki w Nowym Jorku: Kaaterskill Falls, North-South Lake i Diamond Notch Falls

Kaaterskill Falls:
Dwupoziomowe spadki o wysokości 175 i 85 stóp są najwyższymi wodospadami w stanie Nowy Jork. Do niższych wodospadów Kaaterskill można dotrzeć ścieżką rozpoczynającą się na trasie 23A. Jeśli jedziesz na wschód od Tannersville i Haines Falls, zaparkuj po prawej stronie, zanim autostrada stromo zjedzie. Następnie ostrożnie idź wzdłuż drogi, aż dojdziesz do spinki do włosów i wodospady będą widoczne po lewej stronie. Aby dotrzeć z góry do wodospadów Kaaterskill, jedź na wschód 23A. Na Twilight Deli skręć w lewo w Country Rd 18, a po 1,6 km skręć w prawo w Laurel House Road. Zaparkuj na końcu ulicy i idź ścieżką o długości 1/5 mil do zniszczonego brzegu wspartego na drewnianych belkach.

Jest to szczyt wodospadów Kaaterskill i przy schodzeniu z wielkich głazów należy zachować szczególną ostrożność, aby spojrzeć na dolinę poniżej. Nie zalecamy schodzenia, ponieważ podłoga jest śliska i ma wiele obrażeń, ale jest krótka ścieżka, która skręca w prawo. Jeśli spacerujesz ostrożnie, możesz uzyskać ładny widok na wodospady i naturalny amfiteatr, który wypracował przez wieki.

Ścieżka nasypu jezioro północ-południe:
Krótka wycieczka na teren Catskill Mountain House oferuje niesamowite widoki na dolinę Hudson i Berkshires. Dłuższe i bardziej uciążliwe wędrówki mogą zabrać Cię do miejsc takich jak Artist’s Rock, Sunset Rock, Newmans Ledge, Boulder Rock oraz miejsc Kaaterskill Hotel i Laurel House. Postępuj zgodnie z dobrze oznakowanymi szlakami i mapami, aby dotrzeć tam, gdzie chcesz się udać. Pływanie na jeziorze północ-południe jest dozwolone tylko w obecności ratownika.

Diamond Notch Falls:
Ta wędrówka oferuje niesamowitą różnorodność rodzimych roślin i kwiatów, które rosną po drodze. Należy pamiętać, że kopanie lub zbieranie terenów zielonych jest surowo zabronione. Ścieżka jest miejscami stroma, ale nie jest trudna do przejechania. Wodospady są szczególnie interesujące, a nad wodospadami znajduje się drewniany most, który oferuje inny widok na kaskadę. Jedź drogą 214 do Lanesville, skręć w lewo w Diamond Notch Road i zaparkuj na samym końcu. Ścieżka zaczyna się w prawym rogu nieruchomości.

Umiarkowane szlaki NY: Hunter Mountain, Overlook Mountain i Giant Ledge Panther sposób

Hunter Mountain:
Weź Sky Ride z ośrodka narciarskiego Hunter Mountain, aby przeżyć wyjątkowe przeżycie. Wyciąg zabierze Cię na wysokość 300 metrów nad dnem doliny. 3-kilometrowa wędrówka stamtąd prowadzi do wieży strażackiej ze wspaniałym widokiem na wysokie szczyty Catskill. Jest to jednak duże wyzwanie. Mniej aktywni turyści mogą chcieć cieszyć się widokiem, który daje nam Hunter Sky Ride, i po prostu wrócić do bazy.

Widok na góry:
Ta popularna wędrówka znajduje się kilka kilometrów na północ od wioski Woodstock. Weź Rock City Road na północ od Village Green na szczyt Overlook Mountain, gdzie nazwa zmienia się na Mead’s Mt. Szlak. Parking znajduje się po prawej stronie, a ścieżka po lewej. Wspinaczka jest stroma i pod górę przez 2,5 km, ale widok 360-stopniowy z wieży przeciwpożarowej na szczycie góry jest najlepszy w umiejętnościach kota! Zwróć także uwagę na opuszczoną kamienną ruinę z lat 30. XX wieku, która ma około 3 km wysokości. Idealny na dramatyczne zdjęcia lub niesamowity romantyczny piknik!

Gigantyczna pantera półkowa sposób:
Ścieżka zaczyna się od żółtych oznaczeń, a następnie zmienia się w bardziej wymagające niebieskie oznaczenia po spektakularnym widoku gigantycznej półki. Giant Ledge znajduje się na szlaku około 2,6 mil, a następnie szlak biegnie grzbietem północ-południe przez kolejną milę, która oferuje bardziej malownicze widoki na górę Catskill.

Trudne szlaki w Nowym Jorku: Slide Mountain i Devil’s Tombstone

Pchnij górę
Kolejna trudna wędrówka, ale najbardziej satysfakcjonujący jest Szlak Górski Slide Mountain. Dzięki wysokości 1780 stóp i okrążeniu o długości 8,4 mili potrzebujesz dużo wody i dobrych butów do chodzenia. Zjeżdżalnia jest najwyższym szczytem Catskills, więc widok ze szczytu jest wyjątkowy. Aby się tam dostać, jedź do końca Woodland Valley Road od trasy 28 w pobliżu Phoenicia i kontynuuj do samego końca Woodland Valley Campground. Ścieżka znajduje się po lewej stronie, a parking po prawej.

Diabelska ścieżka:
Ten szlak jest także znany jako Devil’s Tombstone i jest uważany za najtrudniejszy szlak we wschodnich Stanach Zjednoczonych. Turystów nadal czuje pociąg, ponieważ mogą pokonać 5 szczytów górskich podczas jednej wycieczki. Diabelska Ścieżka to osobna trasa, którą można pokonać w trzech sekcjach lub w kombinacji. Pierwszy odcinek, Plateau Mountain, to 8 mil w obie strony i kończy się pięknym widokiem na Hunter Mountain. Następnie ścieżka się równoważy (stąd płaskowyż), a najwyższy punkt znajduje się na wschodnim krańcu, około 3 km od hotelu. Przejedź niewielką odległość od szczytu i ciesz się widokiem góry Sugar Loaf. Sekcja Hunter Mountain ma 4,15 mil, a West Kill Mountain Section wynosi 7 mil, co daje w sumie 24,20 mil wędrówek. Najlepszym dostępem jest przejechanie 8 mil na północ od Fenicji drogą nr 214 i zaparkowanie w Diabelski Dzień Nagrobków. Skorzystaj z parkingu po lewej stronie. Ścieżka zaczyna się na prawo od ogromnej skały, o której mówi się, że to prawdziwy nagrobek diabła.

Niezależnie od wybranego poziomu trudności znalezienie odpowiedniej podwyżki jest łatwe w Catskills w Nowym Jorku. Wybierz się na weekendową wycieczkę i ciesz się wszystkimi ofertami Catskill.

[ff id=”1″]