Skip to main content

Czyszczenie dachów dachami z gontów asfaltowych to dość nowy niszowy rynek, który zauważyło już wiele firm zajmujących się czyszczeniem ciśnieniowym. Czyszczenie dachów z gontem asfaltowym jest dość łatwe, gdy zrozumiesz, jak instalować dachy, jak uniknąć potencjalnych problemów i sytuacji oraz jakiego rodzaju plamy należy usunąć. Większość myjek ciśnieniowych, które rozpoczynają czyszczenie dachów, stwierdza, że ​​czyszczenie dachów wymaga znacznej ilości techniki i umiejętności. Każdy wykonawca, który wykonuje czyszczenie dachu, powinien wiedzieć, jak montować dachy.

Jeśli metody montażu dachu nie są zrozumiałe, myjka ciśnieniowa może spowodować tysiące dolarów szkód. Konieczne jest, aby myjnia ciśnieniowa używała bardzo niskiego ciśnienia, aby uniknąć uszkodzenia gontów i aby sprawdzić dach przed rozpoczęciem pracy. Pamiętaj, że większość myjek ciśnieniowych używanych do czyszczenia dachu wykorzystuje co najmniej 4 GPM i do 10 GPM! Łatwo zatem zrozumieć, dlaczego wymagana jest wiedza na temat montażu dachu i kontroli dachu, biorąc pod uwagę ilość wody, która może dostać się do konstrukcji podczas czyszczenia dachu.

Większość pokryć dachowych jest montowanych na warstwie filcowego papieru, aw niektórych przypadkach na gumowym materiale zabezpieczającym przed oblodzeniem. Pierwsza warstwa gontów nazywana jest kursem startowym i jest instalowana do góry nogami w najniższym punkcie dachu. W ten sposób można stworzyć solidną podstawę dla przelewu wody bez wchodzenia do krokwi i sklejki między kluczowymi półpasiec gontem. Po zainstalowaniu tej warstwy bezpośrednio na niej umieszczany jest inny gont, a reszta pokrycia dachu jest układana wzdłuż linii dachu w podobny sposób.

Powodem, dla którego gonty są zainstalowane w ten sposób, jest to, że woda może przepływać z jednego gontu na drugi, dopóki nie wejdzie do systemu rynnowego. Po zrozumieniu podstaw montażu dachu równie ważne jest poznanie innych konstrukcji dachu i ich funkcji, aby uniknąć wycieków wokół nich. W celach identyfikacyjnych można znaleźć zdjęcia tych części na naszej stronie naprawy dachu w Maryland.

Po zidentyfikowaniu typowych zamocowań na dachu, następnym krokiem jest określenie, co chcesz oczyścić z powierzchni. Najczęstszym powodem czyszczenia dachów z gontem asfaltowym jest usunięcie grzybów zwanych Gloeocapsa Magma. Ten szczególny rodzaj glonów pochodzi z powietrza i zbiera się na każdym rodzaju dachu. W większości przypadków właściciel nieruchomości nie zauważy wzrostu glonów, dopóki nie zacznie przejmować dużych części dachu. Glony te zwykle tworzą ciemnobrązowe lub czarne plamy na dachu i rozwijają się głównie w ciepłych, wilgotnych obszarach. Czyszczenie dachu za pomocą odpowiednich detergentów może dość łatwo usunąć tę nieestetyczną wadę z dachów, jeśli wiesz jak.

Niektórzy producenci sugerują użycie mieszanki TSP i wybielacza, aby zabić grzyba. Inni producenci zalecają stosowanie zamiast tego środków czyszczących na bazie wodorotlenku sodu. Niezależnie od tego, jakiego środka czyszczącego używasz do czyszczenia dachów, ważne jest, aby skonsultować się z producentem dachu, aby upewnić się, że spełniają one wytyczne. Niektórzy producenci unieważniają gwarancję na półpasiec na jedną metodę, ale nie na drugą. Jednak WSZYSCY producenci dachów zgadzają się, że NIGDY nie należy używać wysokiego ciśnienia do czyszczenia dachów. Niektóre specyfikacje ustawiają bezpieczny zakres ciśnienia na 600 PSI, ale najlepsza jest zasada. „Użyj najmniejszego ciśnienia i najłagodniejszej substancji chemicznej, aby osiągnąć pożądany rezultat!”

Jeśli zastanawiasz się nad wejściem na rynek czyszczenia dachów z gontów asfaltowych, zdecydowanie polecam udział w kursie The Power Washers of North America. (PWNA) Ten informacyjny kurs daje szczegółowy wgląd w odpowiednie techniki, procesy chemiczne i konstrukcje dachowe, które są wymagane, aby zaoferować Twojej firmie tę cenną usługę.

[ff id=”3″]