Skip to main content

Wielu twierdzi, że zakładanie firm w tych trudnych czasach ekonomicznych jest przynajmniej nieoprawne, szczególnie takie, które charakteryzuje się niskim obrotem zapasami i bardzo dużą elastycznością popytu. W krótkim okresie nie można oczekiwać wysokiego zwrotu z inwestycji od takiej firmy, ale przy dobrze zdefiniowanej długoterminowej strategii nie jest złym pomysłem na rozpoczęcie działalności już teraz. Po pierwsze, wiele firm, które istnieją od co najmniej pięciu lat, znajduje się na skraju bankructwa. Ich środki trwałe przekraczają obecny spadek popytu, a wskaźnik dźwigni jest wysoki. Oznacza to mniejszą konkurencję. Po drugie, kiedy gospodarka ożywa, twój start-up jest w dobrej pozycji, aby nadążyć za falą zadłużenia z niewielkim długiem lub bez zadłużenia i budować „twardy, chudy i złośliwy”.

Sztuka może nie być teraz tak łatwa do sprzedania, ale w lepszym otoczeniu gospodarczym niekoniecznie tak jest. Przyjrzyjmy się nawykom konsumpcyjnym sztuki w Kanadzie.

Kanadyjscy konsumenci wydali 22,8 mld USD na dobra i usługi kulturalne w 2003 r. To więcej niż łączne wydatki na tytoń, alkohol i hazard.

o Wydatki konsumentów w wysokości 22,8 miliarda dolarów są ponad trzykrotnie wyższe niż wydatki rządowe na kulturę w Kanadzie.

Kultura to rozwijający się rynek: wydatki konsumpcyjne na dobra i usługi kulturalne wzrosły o 36% w latach 1997–2003, znacznie powyżej inflacji (14%) i wzrostu liczby ludności (6%).

o Kanadyjczycy wydali 1,2 miliarda dolarów na książki (z wyłączeniem podręczników szkolnych) w 2003 roku, o 34% więcej niż w 1997 roku (nieskorygowane o inflację).

o Wydatki na sztukę widowiskową na żywo w 2003 r. wyniosły 980 mln USD, co stanowi wzrost o 31% w porównaniu z 1997 r.

o Kanadyjczycy wydali 530 milionów dolarów na dzieła sztuki, rzeźby i wazony w 2003 roku, o 48% więcej niż w 1997 roku.

o Wydatki konsumentów na wejście do muzeów i zabytków wyniosły w 2003 r. 410 mln USD, o 23% więcej niż w 1997 r.

o Dla porównania wydatki konsumentów na wydarzenia sportowe na żywo w 2003 r. wyniosły 530 mln USD.

o 49% kanadyjskich gospodarstw domowych wydało trochę pieniędzy na książki (z wyłączeniem podręczników szkolnych) w 2003 r.

o 37% gospodarstw domowych wydało pieniądze na sztuki sceniczne na żywo.

o 11% gospodarstw domowych wydało pieniądze na dzieła sztuki, rzeźby i wazony.

Ludzie wydają na sztukę. Ludzie mogą polegać na lokalnych artystach, jeśli mają wybór, a całkowity koszt jest przystępny. Kultura i sztuka rosną w Kanadzie. Tendencja ta prawdopodobnie wzrośnie pomimo obecnego spowolnienia gospodarczego.

Winnipeg demografia

Nie mogę już dłużej podkreślać, że demografia jest kluczową zmienną w każdym wysiłku marketingowym. To nie przypadek, że wiele firm wydaje pieniądze na podstawowe badania demograficzne przed rozwinięciem nowej firmy lub wejściem na nowy rynek. Sztuka jest szczególnie wrażliwa na segmentację demograficzną. Znajomość klienta jest kluczem do sukcesu. Przeanalizujmy dane demograficzne Winnipeg, aby potwierdzić powyższe punkty.

1. Według spisu z 2006 roku 633,451 osób mieszkało w samym Winnipeg, a ogółem 694 668 mieszkańców w regionie metropolitalnym Winnipeg w dniu 16 maja 2006 r. I 711,455 w regionie stołecznym Winnipeg. To sprawia, że ​​Manitoba jest największym miastem i ósmym co do wielkości CMA w Kanadzie.

2. Z populacji miejskiej 48,3% to mężczyźni, a 51,7% kobiety. 24,3% było w wieku 19 lat lub młodszych, 27,4% było w wieku od 20 do 39 lat, a 34,0% populacji było w wieku od 40 do 64 lat.

3. Średni wiek Winnipegger w maju 2006 r. Wynosił 38,7 lat, w porównaniu do średniego wieku 39,5 lat w całej Kanadzie.

4. Między spisami powszechnymi w latach 2001–2006 populacja Winnipeg wzrosła o 2,2%, w porównaniu ze średnią 2,6% dla Manitoby i 5,4% dla Kanady. Gęstość zaludnienia miasta Winnipeg wynosiła średnio 135,25,2 osób na kilometr kwadratowy, w porównaniu ze średnią 3,5 w Manitobie.

5. Na dzień 1 lipca 2009 r. Populację miasta Winnipeg szacuje się na 672 300, a ludności obszaru spisu powszechnego na 739 300.

Zrozum psychografię

Analiza psychograficzna lub styl życia jest zasadniczo analizą codziennego życia danej osoby. Psychografie są ogólnie wyrażane jako działania, zainteresowania i opinie. Szczegółowa analiza stylu życia powinna pomóc nowym firmom na wiele sposobów. Po pierwsze, analiza pomaga zaplanować skuteczną strategię marketingową. Po drugie, zrozumienie wzorców stylu życia pomaga opracować dobre motywy reklamowe i treści internetowe. Po trzecie, analiza stylu życia pomaga projektantom w dalszym ulepszaniu aranżacji wnętrz i elementów zewnętrznych.

Konieczne jest krytyczne zrozumienie ludzkich schematów wydawania pieniędzy, zwłaszcza w odniesieniu do sztuki i kultury. W jaki sposób można je usprawnić, usprawniając zakupy online, które nie tylko łączą ich z lokalnymi artystami, ale także oferują wiele przydatnych usług?

zachowanie

Aby skutecznie dotrzeć do rynku docelowego u końca sprzedawcy, należy przeprowadzić pełną analizę zachowania. Istnieje potrzeba zbadania potrzeb, spostrzeżeń, postaw i innych zmiennych psychologicznych, które mogą wpływać na artystów i domy sztuki. Następujące czynniki mają głęboki wpływ na wielu artystów, którzy chcą przyjąć model biznesowy online.

1. Niemożność opanowania technik tworzenia stron internetowych lub zarządzania portfelami internetowymi.

2. Całkowite uzależnienie od tradycyjnych form biznesu i reklamy.

3. Postawa, wartości i postrzeganie biznesu internetowego.

Częścią zrównoważonej strategii jest informowanie i przekonywanie klientów o ofertach firmy. Problem behawioralny powstaje jednak, gdy konsumenci mają niedokładne przekonania lub są odporni na zmiany.

wniosek

Łańcuch wydarzeń wywiera dodatkową presję na lokalnych artystów i kreatywne butiki, aby nadążyć za kosztami biznesowymi. Z drugiej strony konsumenci szukają niedrogich rozwiązań, ale są mniej skłonni do opuszczenia domu na zakupy. Konsumenci są bardzo zainteresowani zakupami online, aby obniżyć koszty. Ponieważ globalny klient wykazuje duże zainteresowanie zakupem produktów i usług przez Internet, na tym rynku istnieje nisza biznesowa. Musisz pomyśleć o sklepie internetowym, który łączy artystów tylko z konsumentami. Istnieje również potrzeba edukowania ludzi biznesu, w jaki sposób rozszerzyć zasięg ich działalności poza „tradycyjne placówki szpitalne”. Twoja firma może zmieścić się na zdjęciu tutaj.

[ff id=”6″]