Skip to main content

Obecnie 90% kobiet ma problemy z rozstępami. Rozstępy występują w czasie ciąży, ponieważ żołądek nagle się rozciąga i traci elastyczność. Rozstępy to cienkie linie na skórze. Mogą pojawić się w dowolnym miejscu – na pośladkach, udach, piersiach lub na brzuchu. Rozstępy na klatce piersiowej zwykle występują w czasie ciąży, ponieważ w tym czasie piersi stają się większe i cięższe. Ciąża nie jest jedyną przyczyną rozstępów na skórze – rozstępy mogą być również spowodowane dojrzewaniem lub otyłością.

Początkowo te rozstępy mają kolor czerwony lub fioletowy, ale z czasem linie te blakną i zmieniają się w białe linie niezależnie od tego, czy są leczone, czy nie. Występują w środkowej warstwie naszej skóry, która odpowiada za odżywianie. Istnieje wiele metod usuwania rozstępów, takich jak leczenie laserowe, płyny i dermabrazja lub peeling chemiczny.

Rozstępy w ogóle nie są szkodliwe i można je łatwo leczyć za pomocą niektórych zabiegów ziołowych. Te zabiegi ziołowe obejmują codzienny masaż masłem kakaowym, oliwą z oliwek i olejem z kiełków pszenicy. Można również wypróbować inne domowe przepisy, ponieważ nie mogą one w żaden sposób zaszkodzić skórze. Te przepisy obejmują pocieranie peelingów morelowych na dotkniętych obszarach. Pij dużo wody, ponieważ nawilża skórę. Unikaj także napojów zawierających kofeinę. Powinieneś jeść zbilansowaną dietę z zielonych liści, owoców i posiłków, które zawierają błonnik bogaty w cynk, taki jak orzechy i ryby, witaminy A, C, D, takie jak marchew, mleko itp. Dieta i ćwiczenia to kolejny sposób na zapobieganie rozstępom skóry.

Oprócz tych ziołowych zabiegów na rozstępy, istnieje wiele płynów do usuwania rozstępów. Te kremy zawierają witaminę C i witaminę E, które nawilżają skórę. Nie jest jednak jasne, czy te kremy całkowicie usuwają rozstępy, chociaż z pewnością można je wykorzystać do wygładzenia wyglądu linii. Chociaż te domowe środki zaradcze nie są szkodliwe, powinieneś skonsultować się z lekarzem, jeśli karmisz piersią lub jesteś w ciąży.

Chirurgia laserowa jest opcją, jeśli chcesz całkowicie usunąć rozstępy. Obecnie technologia w chirurgii laserowej rozwinęła się i doprowadziła do dermabrazji, skutecznego sposobu na pozbycie się niechcianych brzydkich rozstępów.

Te rozstępy mogą być spowodowane w dowolnym momencie życia. To nie ciąża jest w pełni odpowiedzialna za te brzydkie miejsca. Może się zdarzyć Ci w okresie dojrzewania lub kulturysta, który sprawia, że ​​mięśnie są większe i silniejsze lub z nagłym przyrostem lub utratą masy ciała.

Rozstępy nie stanowią poważnego problemu, więc nie ma potrzeby wizyty u lekarza w celu usunięcia rozstępów. Gdy te rozstępy się rozwiną, pozostaną na skórze na zawsze. Tylko dzięki tym środkom zapobiegawczym będą one mniej zauważalne dla twoich oczu. Dlatego powinieneś poświęcić trochę czasu na zbadanie tych rozstępów.

[ff id=”7″]