Skip to main content

Masz profil w mediach społecznościowych dla każdego przyłączonego kanału społecznościowego. Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z faktu, że zawsze musisz być na bieżąco, tworząc profile w mediach społecznościowych. Nie wystarczy po prostu utworzyć profile, a następnie zostawić je w spokoju. Jeśli to zrobisz, nic ci nie oddadzą.

Szybkie i bezbolesne zmiany w profilach mediów społecznościowych
Istnieje wiele różnych optymalizacji w profilach, które niekoniecznie wymagają dużo czasu lub wysiłku. Jeśli jednak wprowadzisz zmiany (przynajmniej te, które mają sens dla Twojej firmy), zauważysz znaczącą różnicę w sposobie, w jaki reagują na Ciebie inni ludzie.

Poprawienie profilu w mediach społecznościowych zajmuje bardzo mało czasu i wysiłku.

  • Sprawdź rozmiar swoich zdjęć w profilach: Kiedy patrzysz na zdjęcia, upewnij się, że są one zoptymalizowane (to znaczy każde z nich). Jeśli je zoptymalizujesz, sprawdź specyfikacje odpowiednich kanałów mediów społecznościowych i upewnij się, że wymiary zdjęć są zgodne z tymi specyfikacjami. Nie musisz tracić czasu na sprawdzanie wymiarów i upewnianie się, że Twoje zdjęcia spełniają te wytyczne. Nie musisz koniecznie zakładać, że twoje zdjęcia to idealne kwadraty. To niekoniecznie musi tak być. Dobrym powodem, dla którego chcesz się upewnić, że Twoje zdjęcia są aktualne, jest to, że mogą być używane (przez Ciebie lub inną osobę) w innym miejscu w Internecie.
  • Upewnij się, że zdjęcia profilowe są spójne we wszystkich kanałach społecznościowych: Twoje zdjęcie powinno być czyste i profesjonalne i powinno być używane na wszystkich kanałach. Jeśli oznacza to, że musisz zrobić zdjęcie profesjonalistom, prawdopodobnie warto zainwestować. W końcu to zdjęcie jest widoczne przez tak wiele osób, a twoje zdjęcie jest silną reprezentacją tego, kim jesteś. Chcesz, aby ludzie przyzwyczaili się do oglądania zdjęcia i kojarzenia go z Twoją marką.
  • Dzień wolny: Jeśli okaże się, że jesteś oznaczony na zdjęciach w różnych kanałach społecznościowych, a te zdjęcia albo nie są pochlebne, albo po prostu nieodpowiednie (lub coś pomiędzy nimi), nie ma nic złego w odrywaniu (lub pozbywaniu się) tych zdjęć do oddzielenia). Dlaczego chcesz być powiązany ze zdjęciami, które mogą zaszkodzić Twojej reputacji? Należy pamiętać, że niektóre z bardziej popularnych kanałów w mediach społecznościowych umożliwiają łatwe odwzorowanie. Powinieneś regularnie sprawdzać tagi. Nieuwzględnienie tagów może zaszkodzić Twojej firmie.
  • Upewnij się, że Twoje profile zawierają słowa kluczowe do optymalizacji: Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności nadal musisz się upewnić, że wszystkie treści (bez względu na to, gdzie je umieszczasz) są zoptymalizowane. Powodem, dla którego chcesz to zrobić, jest to, że ludzie mogą znaleźć cię szukającą tego, co oferujesz. Faktem jest, że chcesz, aby cię znaleźli, zanim znajdziesz kogoś.
  • Upewnij się, że twoje profile są kompletne: Nie chcesz, aby ludzie patrzyli na twoje profile i nie widzieli całego zdjęcia. To po prostu nie działa. Możesz tego łatwo uniknąć, zwracając uwagę na swoje profile i wypełniając luki. To nie potrwa długo Wypełniając brakującą treść, upewnij się, że jest ona jak najbardziej angażująca.
  • Połącz jeden profil mediów społecznościowych z drugim: To naprawdę dobra rzecz i przyniesie wspaniałe rezultaty. Chcesz przetestować łącza między profilami mediów społecznościowych. Nie ma nic bardziej irytującego niż kliknięcie linku, aby zobaczyć, że nic się nie dzieje.

wniosek
Twoje profile w mediach społecznościowych są ważną częścią Twojej firmy i nie możesz sobie pozwolić na ich stagnację. Korzystanie z przycisków części pomoże ci zachować ciekawość. Nie tylko należy wypełnić wszystkie pola w swoich profilach, ale także upewnić się, że regularnie je aktualizujesz (ale nie za często). Chcesz udostępniać różnego rodzaju interesujące informacje (zarówno słowa, jak i zdjęcia), aby wzbudzić zainteresowanie grupy docelowej. Zawsze chcesz, aby Twoje treści były aktualne i angażujące.

[ff id=”5″]