Skip to main content

W tym artykule omówię WYTRZYMAŁOŚĆ jako ważny aspekt matrycy motywacji sukcesu.

„Kiedy dzieje się ciężko, robi się ciężko”

„Zwycięzcy nigdy się nie poddają, a nadawcy nigdy nie wygrywają”

Być może zastanawiasz się, dlaczego zacząłem od powyższych cytatów. Użyłem tych cytatów, ponieważ trafnie opisują temat, o którym zamierzam mówić.

Wszystkie są cytatami / wyrażeniami, które pokazują na różne sposoby, jakie uczucia ludzie przywiązują do wytrwałości.

Trwałość jest naprawdę bardzo ważną i niezbędną cechą sukcesu przedsiębiorcy z siedzibą w domu.

Po ponad dwóch dekadach mojego zaangażowania w przedsiębiorczość zarówno jako przedsiębiorca seryjny, jak i trener, postrzegam przedsiębiorczość jako sposób na życie. Uczysz się na własnych błędach i próbujesz ulepszyć swoje kolejne przedsięwzięcie. Choć jest to możliwe, przedsiębiorca po raz pierwszy nie odnosi sukcesu.

Jako zdeterminowany przedsiębiorca musisz rozwijać wytrwałość i palące pragnienie sukcesu.

Najpierw opracuj pomysł na biznes, przygotuj plany i rozpocznij działalność.

Kontynuując, zawsze będziesz mieć wrażenie, że uderzyłeś w ścianę. Można to zrobić na kilka sposobów – rząd mógł właśnie wprowadzić nową politykę, która może nie przynieść korzyści Twojej firmie, lub innowacja produktowa wprowadzona przez konkurenta może ograniczyć Twój udział w rynku.

Przedsiębiorcy mogą być nawet przytłoczeni transakcjami giełdowymi firmy.

W takich sytuacjach musisz skupić się na pomysłach biznesowych i dostosować swoje plany, kiedy i gdzie to konieczne, aby uwzględnić wydarzenia w Twojej niszy biznesowej.

Z tego powodu dobrze napisany biznesplan musi być wystarczająco elastyczny, aby uwzględnić wszystkie zmiany, które mogą wystąpić w dalszym toku działalności.

WYTRZYMAŁOŚĆ określa zdolność do utrzymywania kursu i skupienia pomimo przeciwnych szans.

Trwałość jest cechą prawdziwego wojownika. Aby odnieść sukces jako właściciel firmy prowadzącej działalność w domu, musisz mieć dobrą dawkę wytrzymałości.

Trwałość jest bardzo ważnym czynnikiem sukcesu dla każdego przedsiębiorcy. Istnieją inne niezbędne czynniki sukcesu, ale wytrwałość jest zdecydowanie bardzo ważna w matrycy motywacji sukcesu.

Musisz wierzyć w siebie i swój pomysł na biznes, ponieważ inni ludzie mogą w to nie wierzyć.

Przypomina mi to historię Henry’ego Forda: pan Ford zawiódł w pięciu transakcjach biznesowych przed założeniem Ford Motor Company, co okazało się wielkim sukcesem.

Pan Ford wykazał się również dużą wytrwałością, gdy chciał opracować samochód z silnikiem V8. Jego inżynierowie powtarzali mu, że nie jest to możliwe, ale Ford nalegał, aby to zrobić, i przekonał ją do kontynuowania projektu za każdym razem.

W końcu uśmiech uśmiechnął się do niego i narodził się samochód z silnikiem V8. To był klasyczny przypadek tego, co może osiągnąć wytrwałość.

Rzeczywiście, historia pokazała, że ​​jeśli wytrwałość jest stosowana pozytywnie, wszystkie prawa naturalne spiskowują i zbiegają się, aby dać przedsiębiorcy wytchnienie.

Zawsze zachęcam moich stażystów do zaufania do swoich pomysłów biznesowych i osobistych umiejętności, aby ich biznes odniósł sukces.

Uważam, że wytrwałość jest atrybutem sukcesu, którego można się nauczyć w odpowiednich okolicznościach. Pozwalam moim stażystom zrozumieć znaczenie wytrwałości i wielu udało się osiągnąć sukces przekraczający ich marzenia.

Jako seryjny przedsiębiorca głęboko wierzę, że nauczysz się na błędach i niepowodzeniach i przeniesiesz je do następnej firmy

Nie opuszczasz statku tylko z powodu złej burzy. Zamiast tego, wykorzystaj swoje doświadczenie i spróbuj podjąć lepsze decyzje następnym razem.

Jednak pouczające jest powiedzenie, że musisz wiedzieć, kiedy przestać uparcie upierać się, a zamiast tego dostosować swoje plany lub zastosować inne podejście, aby uzyskać pożądane wyniki.

Dziękujemy za „wytrwałość” do końca tego artykułu.

Czy masz coś do dodania do swoich pomysłów?

Nie wahaj się wyrazić swoich myśli i przesłać swoje uwagi.

[ff id=”2″]