Skip to main content

Technologia nie jest ani pomocna, ani szkodliwa dla relacji. To w jaki sposób korzystamy z technologii, która określa, czy szkodzimy lub pomagamy w naszych relacjach. Musimy sprawdzić, czy kontrolujemy nasze wykorzystanie technologii, czy też pozwalamy, aby technologia nas kontrolowała.

Jeśli pozwolimy technologii zmonopolizować nasz czas i uwagę, nasze relacje ulegną zakłóceniu. Technologia może być narzędziem, które podważa relacje w następujący sposób:

Nieporozumienia pojawiają się wielokrotnie w relacjach, ale nieporozumienia są potęgowane wykładniczo przez SMS. Zbyt łatwo jest źle zinterpretować lub zaakceptować ton wiadomości.

O wiele łatwiej jest być okrutnym wobec ukochanej osoby przez SMS lub e-mail. Gniewne, bolesne słowa można wysłać w ciągu kilku sekund, bez możliwości zobaczenia, jak wpływają one na innych.

Nieobecność, gdy jesteśmy z naszymi bliskimi, jest niebezpiecznym zastosowaniem technologii. Jeśli zwracamy większą uwagę na nasze gry komputerowe, telefoniczne, telewizyjne lub elektroniczne niż ludzie wokół nas, poważnie podważymy nasze relacje.

Wybór kontroli nad wykorzystaniem przez nas technologii może pomóc nam połączyć się z bliskimi. Technologia może pomóc wzmocnić relacje w następujący sposób:

Facetime, Skype, ooVoo i inni mogą pomóc nam czuć się blisko, nawet jeśli jesteśmy w odległości pół świata.

Elektroniczne kalendarze i przypomnienia na telefonach pomagają nam zapisywać ważne wydarzenia, daty i godziny. Możemy pomóc, aby bliscy czuli się w pamięci i pod opieką, ustawiając przypomnienia z wyprzedzeniem, aby wysłać karty lub kupić prezenty.

Odbieranie i wysyłanie przyjaznego, przemyślanego, zabawnego lub kochającego SMS-a, e-maila lub połączenia telefonicznego w ciągu dnia może pomóc nam czuć się połączonym, gdy jesteśmy zajęci i rozdzieleni.

Technologia ułatwia wyświetlanie zdjęć bliskich. Zdjęcia zabawnych i cenionych chwil, takich jak wygaszacze ekranu lub tła telefonu, mogą wywołać uśmiech na naszej twarzy i pomóc nam poczuć bliskość.

Technologia jest tak wspaniała, że ​​pomaga nam się połączyć; Wirtualna intymność nigdy nie zastąpi prawdziwej intymności. Potrzebujemy kontaktu wzrokowego, dotykania, przytulania, uśmiechania się i spędzania czasu razem. Poświęć chwilę, aby ocenić, czy twoje wybory technologiczne pomagają lub szkodzą relacjom. Decyzja o mądrym użyciu technologii może pomóc w budowaniu i wzmacnianiu naszych relacji. Umożliwienie technologii pochłonięcia nas i oderwania nas od naszego czasu przynosi odwrotny skutek.

[ff id=”4″]