Skip to main content

wprowadzenie

Internet dramatycznie zmienił całe nasze życie w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Każdy aspekt naszego życia stał się szybszy, lepszy, bezpieczniejszy i łatwiejszy niż kiedykolwiek. Rosnąca popularność randek internetowych, Facebooka i telefonów komórkowych bardziej wpływa na romans i randki.

Poznawaj ludzi

Kiedy nie pracowałeś w dużym mieście, miałeś wielu przyjaciół lub uczestniczyłeś w innych zajęciach wieczorami lub w weekendy, zawsze trudno było znaleźć kogoś, z kim mógłbyś dzielić swoje życie. Zwykłe metody chodzenia do pubów lub klubów były i są trudne. Internet umożliwił potencjalnym poszukującym partnerom zgłoszenie się do świata i sprawdzenie, jakie odpowiedzi otrzymują. Przez lata była to zawsze metoda dla smutnych ludzi bez umiejętności społecznych i często była wyśmiewana. Jednak podstawowy wymóg był solidny. Internet dostarczył brakujący składnik, którego wielu poszukiwaczom miłości brakowało w ich poszukiwaniu i zasięgu. Nagle nie byli już ograniczeni do swoich przyjaciół i grup roboczych. Teraz aplikowali do tysięcy podobnie myślących potencjalnych romantycznych partnerów 24 godziny na dobę. Nie wszystko się poprawiło wraz z pojawieniem się randek internetowych. Jak w każdym innym systemie, randki online były podatne na nadużycia przez mniej niż prawdziwych ludzi z przesadzonymi lub po prostu złymi profilami i zdjęciami profilowymi. W ostatnich latach poprawiła to rosnąca popularność serwisów społecznościowych, takich jak Facebook i Instagram.

sprawdzać

Popularnym sposobem korzystania z Facebooka podczas randek jest zbieranie przydatnych informacji na temat przewidywanej daty. Można to wykorzystać, aby upewnić się, że osoba, o której myślisz, że uderzasz, jest prawdziwa, a osoba, o której mówisz, że jest. Media społecznościowe pozostawiają ślad, dzięki czemu każdy może uzyskać ważne informacje na temat możliwej daty. Główną zaletą jest tutaj bezpieczeństwo. Jeśli możesz potwierdzić, że dana osoba jest prawdziwa, spotkanie z nią jest mniej ryzykowne. Kolejną zaletą korzystania z Facebooka, Twittera lub innej strony w mediach społecznościowych, aby poznać potencjalną datę, jest to, że można znaleźć przydatne tematy do rozmowy. Rozpoczęcie pracy jest trudne, ale z garstką tematów, którymi interesuje się twoja randka, cały proces staje się o wiele łatwiejszy.

komunikacja

W związku związek ma również ogromny wpływ na to, jak rozmawiamy, flirtujemy i ogólnie utrzymujemy kontakt z partnerem. Dwadzieścia lat temu telefon stacjonarny był jedynym sposobem komunikowania się z ukochaną osobą, gdy nie byli razem. Zmieniło się nasze życie. Teraz zawsze można do nas dotrzeć za pomocą telefonów komórkowych i tabletów. Korzystanie z SMS-SMS wywarło ogromny wpływ na nasze codzienne życie. Wymyślone głównie po to, by wysyłać krótkie, informacyjne wiadomości, teraz stanowią one główną część komunikacji między romantycznymi partnerami, gdy nie są w swoim towarzystwie. Zaletą wiadomości tekstowych jest to, że są szybkie, wygodne i można na nie odpowiedzieć do woli. Główną wadą jest to, że tekst pisany nie dopuszcza odmiany lub emocji, więc wiadomości mogą być źle interpretowane. Występuje również przerażające pomieszanie prognoz tekstowych, w których telefon zastępuje to, co piszesz, tym, o czym myślałeś, że piszesz. Może to mieć katastrofalne konsekwencje, ale powoduje też kilka śmiechu. Niektóre osoby używają nawet SMS-ów, aby zerwać ze swoim partnerem.

wniosek

Technologia poprawiła sposób, w jaki odnajdujemy miłość i komunikujemy się z naszymi bliskimi, ale także dystansowała się od naszych bliskich, ponieważ możemy zbyt szybko i łatwo polegać na tym, jak się czujemy. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu i rozmowy, ale mamy nadzieję, że technologia pomoże nam zlikwidować luki, gdy jesteśmy osobno.

[ff id=”4″]