Skip to main content

Kiedy dana osoba dozna urazu mózgu, członkowie rodziny często szaleją, szukając wszelkich możliwych sposobów pomocy w procesie zdrowienia. Technologia jest dziś tak ważną częścią życia, że ​​wielu ludzi postrzega technologię jako falę przyszłości w leczeniu deficytów uszkodzenia mózgu – i wielu terapeutów zgodziłoby się z tym.

Według Quora.com każdego dnia na świecie uruchamianych jest ponad 500 nowych aplikacji. Każda nowa aplikacja daje możliwość życia w inny sposób i uczenia się czegoś nowego. W świecie rehabilitacji nowe aplikacje oznaczają dla terapeutów nowe możliwości dalszej penetracji świata technologii i znalezienia różnych sposobów pomocy pacjentom z urazami mózgu.

Szukając aplikacji, które mogą pomóc w przywracaniu obrażeń mózgu, ważne jest, aby pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

  1. Jaki jest cel aplikacji?
  2. Jak trudno jest się uczyć?
  3. Czy są koszty użytkowania?
  4. Czy istnieją różne poziomy trudności?

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę to, czego potrzebuje pacjent, szukając konkretnej aplikacji, która pomoże przywrócić obrażenia mózgu. Na przykład, jeśli pacjent musi nauczyć się czytać, aplikacja z dużą ilością instrukcji nie jest dobrym wyborem. Dobrym wyborem byłoby znalezienie aplikacji z prostymi instrukcjami, np. B. wypełnianie słów lub uzupełnianie zdań. Istnieje wiele aplikacji dla dorosłych, które również pomagają w nauce czytania. Może to być odpowiednie dla osób, które uczą się tych umiejętności po udarze lub urazie mózgu.

Aplikacje ze skomplikowanymi instrukcjami lub krokami do uruchomienia programu zwykle nie są odpowiednie dla osób próbujących pracować nad umiejętnościami poznawczymi. Najlepiej działa aplikacja z dwoma lub trzema krótkimi opisami wskazówek dojazdu lub indywidualnymi instrukcjami krok po kroku wyświetlanymi podczas korzystania z aplikacji.

Istnieją tysiące darmowych aplikacji dla różnych typów smartfonów i tabletów. Darmowe aplikacje nadal podlegają opłatom za aplikacje, które wykraczają poza bezpłatną część pobierania. Ważne jest, aby przeczytać szczegóły aplikacji przed zakupem, aby upewnić się, że nie trzeba dużo pieniędzy, aby grać i dołączyć.

Celem aplikacji jako narzędzia terapeutycznego jest pomoc komuś w poprawie jego funkcji w określonym obszarze. Niektóre aplikacje oferują poziomy trudności. Po osiągnięciu obszaru lub poziomu następuje kolejny krok, aby kontynuować naukę zadania lub ćwiczenie umiejętności. Ta wielopoziomowa nauka jest przydatna, gdy pacjent chce nauczyć się tylko jednej lub dwóch gier zamiast uzyskiwania coraz większej liczby aplikacji w wielu aplikacjach.

Za każdym razem, gdy kupujesz aplikację, ważne jest, aby ją wypróbować – bezpłatna aplikacja jest zawsze dobrym wyborem i sposobem na znalezienie ciekawych i przyjemnych sposobów pracy nad celami terapeutycznymi bez nudy. Wypróbuj różne gry, nawet jeśli nie wydają się interesujące, ponieważ możesz być zaskoczony tym, czego możesz się nauczyć i o ile nawet proste gry mogą poprawić umiejętności, które zostały zakłócone przez uszkodzenie mózgu.

[ff id=”4″]