Skip to main content

Ogólne usługi dentystyczne w znacznym stopniu przyczyniają się do promowania zdrowia jamy ustnej. Instytucje oferujące te usługi chcą zapewnić swoim klientom usługi wysokiej jakości. Robią to, inwestując w zaawansowany sprzęt i technologię. Oto sprytne sposoby, w jakie technologia zrewolucjonizowała opiekę dentystyczną.

Natychmiastowe wyniki

Do tej pory pacjenci cierpiący na brakujące, uszkodzone lub złamane zęby musieli odbywać niezliczone wizyty u dentysty i cierpieć na liczne bolesne zastrzyki. Czas powrotu do zdrowia po leczeniu był długi i niewygodny. Dzięki nowym technologiom, takim jak drukowanie koron i obrazowanie 3D, dentyści mogą teraz wykonywać operacje tego samego dnia.

Niektóre zakłady zainwestowały w wspomaganą komputerowo technologię projektowania i produkcji (CAD-CAM), która rejestruje i odtwarza obraz 3D uszkodzonego zęba i drukuje idealne dopasowanie w ciągu kilku minut. Ta technologia eliminuje niechlujne wrażenia i tymczasowe korony.

Interaktywne opcje leczenia

Dzięki zaawansowanej kamerze wewnątrzustnej pacjenci mogą zobaczyć wszystko, co lekarz robi podczas zabiegu. Za pomocą tego małego urządzenia dentyści mogą również szczegółowo badać zęby, aby zalecić najbardziej odpowiednie leczenie. Ponadto kamera lokalizuje określone obszary, na których należy skupić się podczas szczotkowania, co sprzyja ogólnej higienie jamy ustnej.

Nigdy więcej bólu

Wiele osób obawia się, że pójdą na badania profilaktyczne z powodu spodziewanego bólu. Procedury laserowe wyeliminowały ten strach, umożliwiając personelowi wykonywanie bezbolesnych procedur, takich jak ekstrakcja zęba. Na przykład eksperci w tej dziedzinie mogą pracować z laserowym aparatem dentystycznym CO2 na miękkich i twardych tkankach bez narażania pacjenta na rozdzierający ból.

Bezpieczniejsze i szybsze diagnozy

Promieniowanie rentgenowskie służy do diagnozowania różnych chorób jamy ustnej, szczególnie stanów, które wpływają na dziąsła. Niestety badania naukowe wykazały, że konwencjonalne promieniowanie rentgenowskie naraża ludzi na wysoki poziom promieniowania, co może prowadzić do innych komplikacji. Z drugiej strony nowoczesne cyfrowe urządzenia rentgenowskie sprawiły, że proces diagnostyczny jest łatwiejszy i bezpieczniejszy. Obrazy te są przesyłane do systemu komputerowego w celu analizy w ciągu kilku minut, aby ekspert mógł zaoferować kompleksowe leczenie. Krótko mówiąc, cyfrowe promieniowanie rentgenowskie jest wygodniejsze i zmniejsza ekspozycję pacjenta na promieniowanie nawet o 90 procent.

Zwiększ zyski i zmniejsz koszty ogólne

Inwestując w nowoczesny system zarządzania praktyką, placówki opieki zdrowotnej oszczędzają czas i pieniądze. W przeszłości pacjenci byli wezwani, aby przypominać im o nadchodzących wizytach. Nowe programy umożliwiają także biuru automatyczne przechwytywanie i aktualizowanie informacji i zapisów pacjenta. Nowe systemy zarządzania usprawniają te procesy, zmniejszając koszty ogólne i zwiększając zyski.

[ff id=”4″]