Skip to main content

Wkładanie stóp w obcisłe buty zawsze było receptą na odciski. Pierwszą rzeczą, którą zauważasz, jest irytująca mała czerwona plama. Po chwili zmienia kolor na żółty z wyraźnym środkiem i wiesz, że masz kukurydzę i musisz ją uporządkować. Najlepszym sposobem na to jest zabranie go do podiatry i poproszenie jej o zajęcie się tym. Jednak będzie mogła zrobić tyle podczas jednej wizyty. Więc co robisz, gdy wracasz do domu, żeby trzymać kukurydzę na dystans? Oto kilka pomysłów:

Noś buty, które pasują i nie ocierają się

Nigdy nie noś obcisłych butów. To zdrowy rozsądek. Obcisłe buty są zawsze receptą na odciski. Wysokie obcasy wytwarzają pogrubioną skórę i odciski na stopie i mogą z czasem zranić stopę.

Odciski powstają w wyniku nadmiernego nacisku na skórę. Jeśli włożysz stopy w buty, które są przytulne lub mają wysokie obcasy, dodatkowy nacisk powoduje, że skóra staje się grubsza, aby uchronić się przed uciskiem. To ta reakcja skórna powoduje tworzenie się kukurydzy. To jest naturalne.

Noszenie zwykłych płaskich butów jest najlepszym lekarstwem, jeśli masz odciski i wiesz, że spowodowały je twoje buty. Pamiętaj, że zbyt małe buty zmiażdżą ci palce u stóp i stworzą odciski. Zbyt duże buty powodują, że stopy ocierają się i tworzą odciski.

Wysokie obcasy wyważają całą postawę. Jeśli nosisz je zbyt często, może to mieć wpływ na kręgosłup i narządy wewnętrzne będą stale umieszczane w niewłaściwych pozycjach.

Zanurz stopy w moczu

Moczenie stóp w moczu to sztuczka starych kobiet, która radzi sobie z całym szeregiem problemów ze stopami. Jest skuteczny, ponieważ mocznik dobrze rozpuszcza macierz międzykomórkową między komórkami skóry, pomagając skórze zrzucić zewnętrzne warstwy komórek. Idealnie nadaje się do pogrubionej skóry i odcisków, gdy ją widać. Mocz jest również dobrym środkiem dezynfekującym i dlatego leczy wiele infekcji. Jeśli mieszkasz na farmie, gnojówkę można wykorzystać bardzo skutecznie.

Użyj dobrego kremu nawilżającego

Znów pojawia się magiczne słowo mocznik. Powinieneś użyć kremu nawilżającego, który zawiera dużą ilość mocznika. Pomaga to skórze zrzucić zewnętrzne warstwy i zachować miękkość, zapobiegając tworzeniu się odcisków. Stosuj krem ​​codziennie.

[ff id=”7″]