Skip to main content

Ogromny wzrost wykorzystania smartfonów na przestrzeni lat zadziwił wszystkich. Jeśli jesteś sprzedawcą cyfrowym lub firmą zajmującą się tworzeniem aplikacji mobilnych, wiesz, jak szybko to pole się zmienia i ewoluuje.

Aplikacje mobilne z czasem rozszerzyły się na różne platformy oraz branże i kategorie. Szybka zmiana i postęp technologii prowadzą do zmiany metod rozwoju, co oznacza, że ​​firmy opracowujące musiały odpowiednio się dostosować.

Po naszych badaniach oto lista kilku trendów, które prawdopodobnie określą erę tworzenia aplikacji mobilnych w 2017 roku.

1. UX zyska więcej uwagi

UX od samego początku był ważnym aspektem aplikacji. Dzięki postępowi technologii i nowym narzędziom dostępnym w studiach, UX osiągnie w tym roku wyższy poziom. Projektanci spędzają nieprzespane noce, myśląc o wrażeniach użytkowników, które użytkownicy uważają za atrakcyjne i kreatywne. W tym roku otwierają się nowe ścieżki, których nigdy wcześniej nie widziano.

2. Bezpieczeństwo aplikacji

Skupiając się na aplikacjach mobilnych, hakerzy przestawią się na mobilność. Hakerzy już zakłócili ekosystem aplikacji internetowych przez ich nieetyczne działania, takie jak naruszenie danych i kradzież finansowa. W nadchodzących latach programiści będą musieli podjąć środki ostrożności, aby zapobiec atakowi aplikacji mobilnej przez hakerów.

Branża bezpieczeństwa aplikacji mobilnych najbardziej rozwinie się w nadchodzącym roku.

3. Rzeczywistość rozszerzona i wirtualna

Rok 2016 był bardzo imponujący pod względem technologii AR i VR. Firmy opracowujące aplikacje zaczęły agresywnie wykorzystywać AR. Jeden z tych przykładów stworzył grę, która była bardzo popularna – Pokemon Go. VR VR pojawiło się w tym roku, a teraz, gdy jest w centrum uwagi, w przyszłym roku zostanie ulepszona.

Nie ogranicza się to jednak wyłącznie do branży gier, ale może również przeniknąć do różnych innych sektorów, w tym do sklepów detalicznych, restauracji, branży turystycznej i motoryzacyjnej itp.

4. Coraz częściej pojawiają się urządzenia głośnomówiące i urządzenia do noszenia

Do tej pory nastąpił znaczny wzrost liczby podłączonych i zestawów głośnomówiących podłączonych do aplikacji mobilnych. Urządzenia takie obejmują przenośne zegarki cyfrowe, monitory zdrowia i opaski fitness itp. Wszystkie te urządzenia są podłączone do aplikacji mobilnych, które zapewniają użytkownikom różne parametry.

W nadchodzącym roku tendencja ta będzie się rozszerzać, a różne firmy będą próbowały opracowywać nowe typy urządzeń do noszenia. 2017 rok przyniesie niesamowite urządzenia, które z pewnością zachwycą ludzi.

Wielcy liderzy rynku, tacy jak Apple i Google, próbują porównać technologię przenośną.

5. Wzrost aplikacji mobilnych dla przedsiębiorstw

W tym roku firmy wykazały zainteresowanie dostosowaniem rozwiązań w zakresie mobilności w przedsiębiorstwie, przechodząc na aplikacje mobilne w celu zwiększenia zaangażowania pracowników i optymalizacji miejsca pracy.

Mobilne aplikacje biznesowe okazały się błogosławieństwem w środowisku korporacyjnym, ułatwiając pracownikom pracę zdalną. Firmy korzystające z mobilnych aplikacji biznesowych odnotowały wzrost wydajności.

Aplikacje biznesowe zwiększają zadowolenie pracowników i optymalizują przepływ pracy.

Ponieważ w ostatnich latach nastąpił znaczny wzrost, w nadchodzących latach coraz więcej firm przejdzie na aplikacje mobilne dla przedsiębiorstw.

6. Aplikacja do przesyłania wiadomościs będzie się wspinać

Zauważyliśmy znaczny wzrost liczby aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak Viber, Facebook, WhatsApp itp. Takie aplikacje mobilne ogromnie wzrosły w 2016 r. Pod względem uwagi użytkowników. Startupy i przedsiębiorcy będą próbować szczęścia w komunikatorach, tak jak to robią. Spróbuj zaoferować użytkownikom coś nowego.

7 era płatności mobilnychs

Płatności mobilne są gorące od kilku lat. Spowalniają spożywanie tradycyjnych metod płatności. Oczekuje się, że w 2017 r. Będą rosły szybciej niż wcześniej. Wraz z rosnącym wykorzystaniem aplikacji zapewnia to nie tylko wygodę, ale także dużą przejrzystość i odpowiedzialność.

Oprócz wyżej wymienionych obszarów istnieje wiele pomysłów i kategorii, w których przedsiębiorcy starają się tworzyć aplikacje. Innowacje i pomysły we wszystkich obszarach, w tym rozwój aplikacji mobilnych, nigdy nie zwolnią. Świat zbliża się do epoki cyfrowej, a mobilność rośnie obecnie szybciej niż cokolwiek innego.

wniosek

Nie ma wątpliwości, że wpływ aplikacji mobilnych będzie nadal wzrastał w 2017 r., Ponieważ aplikacje obejmują więcej domen i firm niż kiedykolwiek wcześniej. Trendy na 2017 r. Wskazują, że nowe technologie wraz z entuzjastycznymi firmami tworzącymi aplikacje mobilne przekroczą granice aplikacji w najbliższych dniach.

[ff id=”4″]