Skip to main content

Technologia internetowa ogromnie wzrosła w ciągu ostatnich 10 lat. Zjawisko, które znamy jako media społecznościowe, przyczyniło się do tego wzrostu. Prawie wszyscy na świecie utrzymują kontakt z członkami rodziny, przyjaciółmi i wcześniejszymi związkami za pośrednictwem różnych dostępnych mediów społecznościowych. Podczas gdy media społecznościowe mogą być fajne w utrzymywaniu kontaktu ze wszystkimi znajomymi, istnieje ciemna strona, z której można skorzystać przeciwko danej osobie, nawet w przypadku ogłoszenia upadłości. Większość ludzi woli rozmawiać o swoim życiu. Niektórzy nazywają to chwaleniem się prawami, ale my jako całość staliśmy się narcystycznym, pobłażającym sobie narodem. Wiele osób chce dzisiaj zaimponować ludziom z przeszłości i teraźniejszości. Z tego powodu ludzie ci upiększają prawdę o tym, jak wspaniałe jest ich życie. Myślę, że nie ma nic złego w pokazaniu zdjęć z bujnych wakacji na Hawajach lub nowego samochodu, chyba że planujesz zbankrutować.

Gdy ktoś zgłasza bankructwo, nie powinien znajdować się przy komputerze, zwłaszcza jeśli pozostaje w kontakcie z przyjaciółmi za pośrednictwem mediów społecznościowych. Administrator upadłości może łatwo zabrudzić się w wyniku pojedynczego zgłoszenia upadłości za pomocą wyszukiwarki internetowej, aby znaleźć informacje o tej osobie. Będziesz zaskoczony, jak wiele informacji można znaleźć w Internecie na temat przeszłości, teraźniejszości i planów na przyszłość. Podczas postępowania upadłościowego osoba powinna jako ostatnia wskazać, jaki dług ma zostać zlikwidowany lub jakie wakacje zamierza wziąć po zwolnieniu z obowiązku upadłości.

Ostatnią rzeczą, którą chce dowiedzieć się prawnik od bankructwa, jest to, jak jego klient spędza wolny czas w Internecie. Adwokat upadłości byłby zły, gdyby dowiedział się, co mówią jego klienci w Internecie, jeśli problem został podniesiony na spotkaniu administratora upadłości. Sąd upadłościowy wymaga jednego wniosku o ogłoszenie upadłości, aby być absolutnie uczciwym wobec sądu. Nawet gdyby ktoś się popisał i kłamał, chmura nieuczciwości spłynęła na głowę tej osoby. Powiernik nie wiedziałby, czy wniosek o ogłoszenie upadłości był zgodny z prawdą, czy też co on uznał za prawdę o tej osobie online

Z tego powodu najlepiej jest, aby ktoś rzucił wszystkie swoje karty na stół i pozwolił adwokatowi upadłościowemu wykonać swoją pracę. Internet jest wspaniałym narzędziem, jeśli jest właściwie używany. Może jednak powrócić do ukąszenia, jeśli cierpiący nie jest ostrożny. Rodzice cały czas mówią swoim dzieciom, aby oglądały to, co zamieszczają w Internecie, czy to zdjęcia, czy coś, co mówią na blogu i jak może to prześladować ich w późniejszym życiu. Być może nadszedł czas, aby zastosowali się do twoich rad i całkowicie zaszumieli w Internecie, aż do momentu zakończenia upadłości.

[ff id=”5″]