Skip to main content

Jedzenie – nikt z nas nie może się bez tego obejść! Ale jak sposób, w jaki myślimy o jedzeniu, wpływa na naszą dietę? Czy jesteś kimś, kto postrzega jedzenie jako paliwo dla ciała, czy lubisz różne smaki, tekstury i wartości odżywcze jedzenia? W dzisiejszym świecie prozdrowotnym sądzę, że większość z nas należy do tej drugiej grupy. Jeśli chcesz szybciej osiągnąć swoje cele dietetyczne, musisz jasno zrozumieć swój związek z jedzeniem.

Jeść i palić

W najprostszej formie jedzenie dostarcza naszemu organizmowi kalorii potrzebnych do codziennego spożycia. Jeśli jest za mało kalorii, ciało dba o własne rezerwy. Jeśli jest zbyt wiele kalorii, ciało je magazynuje (tj. Jako tłuszcz w ciele). W kategoriach czysto matematycznych, dopóki spalamy tyle, ile konsumujemy, nie wytwarzamy nadmiaru tkanki tłuszczowej. Więc tak, można jeść śmieciowe jedzenie i pozostać szczupłym, ale my też to wiemy Co Jedzenie tego, co jemy, może być równie ważne jak Jak dużo Jedzenie, które jemy.

Fanatyk jedzenia

Nie wszystkie produkty są takie same. Nie ma sensu mówić, że flapjack karmelowy i organiczne jabłko o tej samej liczbie kalorii mają takie same korzyści zdrowotne. At & # 39; jeść i palić & # 39; Elementarne, a więc tak, mogłyby dostarczyć naszemu ciału tyle samo kalorii, ale substancja jest z pewnością równie ważna. Wszyscy dowiedzieliśmy się, że organiczne jabłko jest pełne dobroci, podczas gdy flapjack jest pełen cukru i innych problemów żywieniowych.

Świat żywności oszalał w ostatnich latach. Każdy inny program telewizyjny to program kulinarny. Ale dlaczego mamy taką obsesję? To tylko paliwo do ciała na koniec dnia …

Muszę przyznać, że jestem nowoczesnym smakoszem. Uwielbiam gotować i eksperymentować w kuchni i głęboko wierzę w korzyści zdrowotne płynące z naturalnej żywności. Moim zdaniem nie ma w tym nic złego, jedzenie ma fantastyczną zdolność do uszczęśliwiania nas, więc skorzystajmy z tego. Musisz jednak być świadomy swojego pierwotnego związku z jedzeniem. Zdecydowanie istnieje ryzyko obsesji na punkcie jedzenia. Taka obsesja może przejawiać się w karaniu siebie za bycie & # 39; Śmieci & # 39; Jedzenie, liczenie kalorii przez całe życie lub jeszcze gorzej. Wszyscy mamy unikalne relacje z jedzeniem. Aby jak najlepiej wykorzystać żywność, powinniśmy usunąć warstwy i dowiedzieć się, co i dlaczego. Dlaczego ostatniej nocy musiałeś jeść popcorn podczas oglądania tego filmu? Dlaczego musiałeś pić alkohol w zeszłym tygodniu, kiedy nawiązałeś kontakty? Dobrze jest usiąść i pomyśleć o naszych wyborach żywieniowych, abyśmy mogli zrozumieć, dlaczego je dokonaliśmy, i cieszyć się tymi wyborami zamiast czuć się winnym!

Strategie, aby uniknąć obsesji na punkcie jedzenia i osiągnąć swoje cele żywieniowe

Ponieważ przetrwanie zależy od jedzenia, wszyscy mamy związek z jedzeniem.

Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci zrozumieć, zmienić i utrzymać swój związek żywieniowy.

  • Zrób czarną, szarą i białą listę produktów, które normalnie jesz . Czarny dla najmniej zdrowych, biały dla większości. Następnie przechowuj go w kuchni i upewnij się, że w szafkach jest pełno produktów z białej listy (zwykle świeżych owoców, warzyw, niesolonych orzechów i nasion), próbując wyciąć żywność z czarnej listy ( w zasadzie wszystko, co jest przetwarzane z cukrem). a także alkohol i jeśli przestrzegasz diety Paleo, to wszystkie ziarna). Aby wszystko działało, możesz uruchomić tabelę wyników, aby sprawdzić, ile potraw z każdej grupy kolorów, którą jesz – monitorowanie wyników zmusi cię do prawdy, więc nie ma gdzie się ukryć!
  • Dowiedz się, jaką jesteś osobowością kulinarną . Zrób to, jasno określając, co lubisz w jedzeniu. Dla mnie wiem, że zdrowe odżywianie sprawia mi radość, ale także jedną lub dwie przyjemności. Mam słabość do piwa i lodów (ale nie razem!), Więc od czasu do czasu zajmuję się tymi rzeczami. Być może będziesz musiał skosztować określonego rodzaju kuchni lub jeść co dwie godziny. Jeśli masz świadomość swojej osobowości żywieniowej, możesz zidentyfikować swoje mocne i słabe strony w swojej diecie, do których możesz podejść rozsądnie i nie obsesyjnie.
  • Bądź mądry w kwestii dostępności żywności – Być może najważniejszym czynnikiem dla zdrowej diety jest to, że zawsze masz pod ręką zdrowe jedzenie. Większość ludzi wybiera mniej zdrowe jedzenie, ponieważ są one tak łatwo dostępne. Mały wysiłek z twojej strony i zdrowe odżywianie może być fast foodem w każdym gorączkowym stylu życia. Przygotuj zdrowe jedzenie z wyprzedzeniem i utrzymuj wysoki poziom zapasów (tj. Zawsze miej przygotowane świeże owoce i warzywa).
  • Jeśli nie ma go wcale w twoim domu, nie możesz go zjeść! Jeśli nie masz bardzo silnej siły woli, unikaj fatalnego kroku przynoszenia śmieciowego jedzenia do domu. Zbyt często podnosiłem różne rzeczy i myślałem, że zostało to zapisane na deszczowy dzień, ale wieczory są pełne pokus i zanim się zorientujesz, ta nagroda jest w twoim żołądku. Wiem, że trzymanie słodkiego jedzenia w pomieszczeniu może wpłynąć na moją zdrową dietę. Dlatego najlepiej trzymać go z daleka.

Uwolnij swoje jedzenie, nie łap go według zasad

Kluczem do tego, aby zdrowe odżywianie było wyborem stylu życia, a nie krótkoterminowej diety, jest zapewnienie jej rozrywki i przyjemności, a nie nudy i stresu! Myślę, że & # 39; Reguła za darmo & # 39; Psychologia żywności jest bardziej realistyczna niż po prostu zakazanie pewnych produktów spożywczych. Szczerze mówiąc, wszyscy odpadamy od zdrowej diety. Moim zdaniem może to być dobra rzecz, pod warunkiem, że lubisz smakołyki (np. Ciasta), które w przeciwnym razie zjadłbyś. O co chodzi Nie martw się i wracaj w drogę zamiast zajmować się śmieciowym jedzeniem.

[ff id=”1″]