Skip to main content

Negatywne emocje często pozostawiają wskazówki

Chcę, żebyś zamknął oczy i pomyślał o trudnym doświadczeniu, które teraz cię dotyka. Zanim zaczniesz czytać dalej, zrób ten prosty krok, aby dowiedzieć się, w jaki sposób przeszkadza ci problem. Możesz doświadczyć wielu emocji i zapraszam do ich przywitania. Nie odsuwaj ich, ponieważ są niewygodne. Niech będą obecni, ponieważ nieprzyjemne uczucia mogą nauczyć nas czegoś cennego, gdy jesteśmy obecni. Teraz otwórz oczy i porozmawiajmy więcej o twoich problemach. Na szczęście jesteś jednym z miliardów ludzi na ziemi, którzy mają szczęście mierzyć się z wyzwaniami. Na szczęście mówisz Oszalałeś Tony Jak się cieszę, że mam problemy? Masz szczęście, ponieważ twoje wyzwania obejmują możliwości wysiewu, których jeszcze nie odkryłeś.

Wyzwania rosną ogromnie, a jeśli je przekroczymy, nigdy nie będziemy mogli wrócić do naszego starego stylu życia. Pomagają nam rozpoznać nieskończone możliwości i poszerzyć naszą świadomość. Kiedy poprosiłem cię o wcześniejsze przemyślenie obecnego problemu, czy bez wątpienia odczuwałeś związane z tym negatywne emocje? I słusznie tak byście się czuli, ponieważ z twojego punktu widzenia problem wydaje się nie do pokonania. Jednak po zamknięciu tej luki staje się ona mniejsza i możesz spojrzeć na swoje wyzwania z nowej perspektywy. Nie możesz teraz dostrzec swojego problemu z tym ustawieniem, ponieważ nie osiągnąłeś wymaganego wzrostu.

Łatwo jest zobaczyć, w jaki sposób nasze wyzwania odkrywają nasze słabości, ale powinniśmy postrzegać to inaczej: ujawniają także nasze mocne strony. Jeśli zaakceptujemy pojawiające się emocje, będziemy w stanie skuteczniej sprostać naszym wyzwaniom. Na przykład pamiętam pracę trenera z młodą kobietą o imieniu Jennifer. Za każdym razem, gdy miała problemy w życiu, nazywała mnie wariatką i wyjaśniała, jak pochłania ją sytuacja. Pewnego dnia podczas sesji coachingowej zaprosiłem ją do stawienia czoła wyzwaniom, nie pozwalając, by strach, strach i frustracja przeszły przez nią. Poprosiłem ich, aby powitali te uczucia, ponieważ chcieli nauczyć ich czegoś cennego. Wcześniej chciała się ich pozbyć, ponieważ nie czuli się dobrze. Rozumiem, że tak by się czuła, ale negatywne emocje mogą nam pokazać, gdzie skupić naszą uwagę.

Odległość między problemem a rozwiązaniem

Czy to ma sens? Czy zgadzasz się z tezą, że negatywne emocje służą celowi i dlatego nie musimy czuć się bezradni? Poradziłem Jennifer, aby była świadoma jej reakcji i nie tłumiła emocji, gdy próbowali nauczyć ją czegoś ważnego. Biorąc pod uwagę, że za każdym razem odczuwała niepokój i irytację, oznaczało to, że problem był dla niej ważny. To wymaga zmiany w naszej reakcji, abyśmy byli spokojni zamiast reagować na to, co się dzieje. Powinniśmy wchodzić w interakcje z naszymi podstawowymi emocjami i pracuj nad problemami zamiast reagować negatywnie. Na przykład, jeśli zapytałeś kogoś w pobliżu, czy sytuacja, w której się znajdujesz, jest dużym problemem, może pomyśleć inaczej. Powodem, dla którego reagujesz na to jest to, że jesteś mocno zainwestowany w wynik. Nie twierdzę, że to jest szkodliwe. Sugeruję, że akceptujesz swoje uczucia, zmieniając swoją reakcję na to, co to znaczy.

Ludzie uważają, że problemy ujawniają swoje słabości z powodu negatywnych emocji, które im towarzyszą. Kiedy odczuwamy strach, frustrację i gniew, możemy wierzyć, że towarzysząca temu negatywność oznacza, że ​​nie jesteśmy w stanie przezwyciężyć tego doświadczenia. Są to jednak przewodniki, które mówią nam, że problem jest dla nas ważny, w przeciwnym razie byśmy go nie doświadczyli. w ten sposób, Pozdrawiaj negatywne emocje i przetwarzaj je najlepiej, jak potrafisz, a następnie rozwiąż problem przed sobą , Możesz to zrobić Czy możesz dać sobie dar patrzenia na swoje problemy z nowej perspektywy zamiast pozostawania w negatywności? Zapewniam cię, że możesz pokonać wszelkie przeszkody, jakie rzuca na ciebie życie. Jedną rzeczą jest przegryzanie go krok po kroku, żucie go dokładnie i trawienie tego, czego potrzebujesz.

Nie powinieneś zmniejszać luki między problemem a rozwiązaniem za jednym razem, w przeciwnym razie byłbyś geniuszem. Problemy i wyzwania wynikają z lekcji i rozwoju, które są niezbędne do podróży naszego życia. Występują, ponieważ Postęp odbywa się w odległości między problemem a rozwiązaniem. Nie możemy przyspieszyć wzrostu bardziej, niż gdyby róża rosła szybciej podczas sadzenia nasion. Musimy o to dbać codziennie: wodą, dobrą glebą i światłem słonecznym. Tak samo jest z naszymi wyzwaniami. Wiedząc o tym, chcę, abyś wrócił do poprzedniego problemu. Napisz wszystkie emocje, których doświadczasz, po lewej stronie kartki papieru lub pamiętnika. Obok każdej emocji napisz coś, co Twoim zdaniem jest przeciwieństwem tej emocji. Na przykład, jeśli się boisz, jakie jest dla ciebie przeciwieństwo strachu? Czy to: odwaga, wiara, nadzieja czy cierpliwość? Po przejrzeniu listy zastanów się nad stanami negatywnymi, które zapraszają Cię do tego. Rozważ je najpierw rano, a wieczorem wieczorem. Zaufaj, że twoja obecna sytuacja skłania cię do przezwyciężenia swoich słabości i ujawnienia swojej prawdziwej siły charakteru.

[ff id=”6″]