Skip to main content

Badanie moczu jest jednym z najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów na określenie twojego zdrowia. Świetnym sposobem na sprawdzenie moczu osoby jest pobranie pasków moczu. Paski moczu to paski papieru z osadzonymi opuszkami, które są wrażliwe na glukozę. Gdy tylko narzędzie zanurzy się w próbce moczu, kolor elektrod zmienia kolor i pokazuje ilość glukozy w moczu.

Test służy następnie do zgrubnego oszacowania poziomu glukozy we krwi lub powszechnie znanego jako poziom cukru we krwi. Jednak paski glukozy w moczu mają wiele wad podczas obliczania glukozy. Z tego powodu wiele osób zrezygnowało z tej metody badania moczu i przeszło na badania poziomu cukru we krwi, które zapewniają dokładniejsze wartości glukozy.

Nowe paski zapewniają obecnie dokładniejsze poziomy glukozy. Jedną z najlepszych zalet tego narzędzia jest wczesne wykrywanie objawów cukrzycy i monitorowanie poziomu cukru w ​​organizmie. Przed użyciem pasków testowych glukozy do pomiaru poziomu glukozy w organizmie człowieka narzędzie to pomogło cukrzykom monitorować ich zdrowie i dostosowywać spożycie insuliny. Taśma jest również szeroko stosowana u zwierząt z cukrzycą, takich jak koty i psy.

Problem z paskami glukozy polega jednak na tym, że wielu osobom trudno jest odczytać urządzenie. Zmiany kolorów w padzie mogą być bardzo subtelne. Ci, którzy nie są dobrzy w rozróżnianiu kolorów, mogą źle odczytać wyniki. Prowadzi to często do nieprawidłowych odczytów i prowadzi do nieporozumień co do ilości leków potrzebnych pacjentowi.

Po drugie, ten rodzaj paska moczu nie pokazuje żadnych informacji na temat aktualnego poziomu cukru we krwi ani poziomu glukozy. Pokazuje raczej poziom glukozy kilka godzin wcześniej, gdy twoje ciało wydala mocz. Możesz mieć nieco wysoki poziom glukozy podczas czytania, ale jeszcze nie sikasz. Przez wiele godzin mogłeś radykalnie zwiększyć poziom glukozy, co może być bardzo niebezpieczne.

[ff id=”7″]