Skip to main content

Jak zbudować skuteczną strategię e-commerce SEM

SEO wydaje się przyciągać największą uwagę w marketingu, ale nie możemy zapomnieć o SEM! Cóż … co to jest SEM?

Najpierw wyjaśnijmy podstawy: SEO oznacza optymalizację wyszukiwarek. Jest to nieodpłatny wysiłek, który polega na ulepszeniu witryny i treści za pomocą słów i fraz, które użytkownicy wpisywali w wyszukiwarce.

Na przykład jeśli Twoja witryna e-commerce sprzedaje suplementy w Kanadzie, możesz użyć kombinacji słów i wyrażeń, w tym:

• Canada Online Supplement Store

• Koktajle proteinowe dla sportowców

• Probiotyki dla kobiet w Kanadzie

• Ekstrakt z buraka ćwikłowego

Mamy nadzieję, że jeśli zbudujesz zaufanie do Google, dostarczając użytkownikom wysokiej jakości oryginalne treści, uzyskasz wyższą pozycję za wybrane słowa kluczowe.

Google korzysta z algorytmu w celu ustalenia, która witryna lub strona może najlepiej odpowiedzieć na żądanie użytkownika (istnieją inne czynniki, w tym szybkość witryny i czas pozostawania na stronie zamiast cofania się po kilku sekundach). ,

Jeśli dobrze wykonasz SEO, otrzymasz wynagrodzenie za nieodpłatny lub organiczny ruch. Oznacza to, że użytkownicy wpisują słowa kluczowe w wyszukiwarce i widzą Twoją witrynę lub witrynę w wynikach.

Świetnie! SEO wymaga jednak czasu.

A jeśli kierujesz reklamy na słowa kluczowe o dużym ruchu i silnej konkurencji, możesz nigdy nie dotrzeć do upragnionego numeru 1 w Google.

W tym miejscu wkracza SEM eCommerce.

Co to jest SEM?

SEM oznacza Search Engine Marketing, znany również jako Paid Search. Najpopularniejszym narzędziem płatnego wyszukiwania jest Google Ads. Dlatego skoncentruję się na tym.

Korzystając z SEM w sklepie internetowym, szybko znajdziesz się na górze wyników wyszukiwania.

Korzystanie z reklam w płatnych wynikach wyszukiwania (zwanych również PPC (Pay Per Click)) w ramach strategii e-commerce SEM obejmuje:

• Docelowe obszary geograficzne

• Twórz kampanie reklamowe skierowane do tej grupy

• Napisz odpowiednie kopie reklam, które będą nakłaniać i zmuszać odbiorców docelowych do kliknięcia reklamy

• Ciągłe monitorowanie kliknięć, wyświetleń i konwersji

Możesz zobaczyć, jakie słowa kluczowe chcesz kierować na koszt kliknięcia (CPC) w Google Ads.

Koszt SEM e-commerce zależy od popularności słowa kluczowego i miejsca, w którym ma się wyświetlać reklama w płatnych wynikach.

Kierowanie na słowo kluczowe „czerwone buty na obcasie dla kobiet” w sklepie obuwniczym kosztuje mniej niż „buty damskie”.

Jeśli używasz SEM dla swojego sklepu internetowego, możesz ustawić budżet na dzień, na kampanię i na słowo kluczowe, aby nie doświadczyć żadnych niespodzianek!

Dzięki Google Ads możesz kierować reklamy do dowolnych odbiorców, od strefy czasowej po ustawienia językowe.

Możesz ustawić wyświetlanie reklamy w określonych porach, wybrać słowa kluczowe, których nie chcesz wyświetlać, dostosować stawki dla każdego słowa kluczowego i więcej.

Sukces strategii sklepu internetowego SEM zależy od wielu czynników, a nie tylko od tego, ile jesteś gotów zapłacić za każde kliknięcie.

Jak wspomniano powyżej, tworzenie atrakcyjnej kopii reklamy, która prowadzi odwiedzających do kliknięcia reklamy i monitorowania wyników, stanowi dużą część tego procesu.

Jeśli nie masz cennych treści lub wyraźnych działań, które możesz podjąć na swojej stronie internetowej, gdy odwiedzasz gościa, nie zajdziesz daleko.

Jeśli nie stale optymalizujesz kampanie i nie analizujesz danych, marnujesz również swój budżet SEM eCommerce na niekwalifikowane kliknięcia.

Twój pakiet SEM sklepu internetowego jest specjalnie dostosowany do Twojego produktu lub usługi, aby zapewnić Ci najlepsze możliwe wyniki. Dowiedz się więcej o naszej ofercie.

Czy jesteś firmą usługową? Przeczytaj mój blog o SEO vs. SEM: Na czym powinny się skoncentrować firmy zorientowane na usługi?

To nie jest walka między SEO a SEM

Marketing w wyszukiwarkach nie jest ani grą, ani grą. SEO jest nadal ważne, jeśli skupiasz się na strategii e-commerce SEM i odwrotnie.

Skuteczna kampania SEO / SEM oznacza niższe koszty i lepszą widoczność w Google. Jeśli nie spędzasz czasu na SEO, a czas ładowania Twojej witryny jest nieskończenie długi, zmarnujesz pieniądze na SEM e-commerce.

Ludzie będą klikać Twoją reklamę, ale nie będą czekać na powolne ładowanie witryny. Gdy użytkownicy klikają reklamę i szybko opuszczają witrynę, Google obniża Wynik Jakości i zwiększa CPC.

SEO to długoterminowa strategia, której można użyć do zwiększenia liczby potencjalnych klientów i sprzedaży. Korzystanie z SEM może pomóc szybko uzyskać wyniki. Pamiętaj jednak, że płacisz za ten ruch. Jeśli możesz wydawać się organiczny przy większej liczbie wyszukiwań, możesz zmniejszyć wysiłek SEM lub skupić się na nowych płatnych słowach kluczowych, aby wzmocnić inne obszary działalności.

[ff id=”5″]