Skip to main content

Ciąża nie jest powodem, dla którego kobieta powinna unikać podróży zagranicznych, ale ważne jest, aby wykupić odpowiednie ubezpieczenie na wakacje. Istnieje wiele różnych poglądów na temat najlepszego i najbezpieczniejszego czasu podróży kobiety w ciąży. Powszechnie uważa się, że pierwszy trymestr (pierwsze 12 tygodni) nie jest idealnym czasem na zaplanowanie krótkich wakacji, ponieważ matka może odczuwać poranne mdłości, zmęczenie i inne objawy.

Drugi trymestr to czas, w którym większość kobiet wybiera wakacje. Jeśli jest to pierwsza ciąża kobiety, może to być ostatnia szansa na naprawdę relaksujące wakacje przez wiele lat!

Trzeci trymestr nie jest na ogół dobrym czasem dla kobiety w ciąży z wielu powodów, w tym ryzyka przedwczesnego porodu – być może nawet podczas lotu.

Nie ma powodu, aby nie planować romantycznego wypadu we dwoje (jeszcze nie dla juniorów) lub luksusu i rozpieszczania się w spa. Doświadczeni rodzice już wiedzą, że kiedy dziecko przyjedzie w nadchodzące wakacje, będą w nim torby z pieluchami, sztućce dla dzieci i płaczące dziecko – nie wspominając już o (przykro) złowrogich towarzyszach podróży!

Pamiętaj, aby wybrać najlepszy czas podróży i odpowiedni cel podróży. Najważniejszym priorytetem jest to, aby matka i dziecko nie były narażone na niepotrzebny stres ani ryzyko. Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia wakacyjnego podczas ciąży. Należy jednak uważnie przeczytać ogólne warunki.

Ważne jest wybranie rozsądnego miejsca na wakacje w czasie ciąży. Ta zaciszna tropikalna wyspa z frędzlami może wydawać się idealna w broszurze podróżniczej, ale czy miejscowy szpital byłby w stanie poradzić sobie z tym w przypadku wczesnych porodów i porodu, szczególnie powikłań? Koszt przeniesienia samolotu pogotowia w celu uzyskania dostępu do specjalistycznej opieki w innym kraju byłby niezwykle wysoki. Oprócz możliwego ryzyka dla matki i dziecka takie przeniesienie wiąże się również z powikłaniami, np. B. Uzyskanie niezbędnych wiz i zezwoleń na podróż. Bez odpowiedniego ubezpieczenia na wakacje i specjalistycznego wsparcia taki scenariusz byłby koszmarem dla przeciętnego człowieka.

Wykupienie ubezpieczenia wakacyjnego na nieskomplikowaną samotną ciążę nie powinno stanowić problemu, ale należy być przygotowanym na uzasadnione ograniczenia i okres blokady, po którym podróżowanie nie jest uważane za przydatne. Większość linii lotniczych i biur podróży odmawia przyjęcia odpowiedzialności, gdy ciąża osiągnie określony etap, który może się różnić w zależności od firmy.

Obywatele państw członkowskich UE powinni otrzymać (bezpłatną) Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) podczas podróży do innych krajów UE, w których istnieje wzajemna opieka medyczna. Jednak z wielu powodów EKUZ nigdy nie powinna być używana jako zamiennik kompleksowego ubezpieczenia podróży. Po pierwsze, EKUZ może pokryć koszty szpitalne, ale nie obejmuje bardzo kosztownej repatriacji medycznej w nagłych wypadkach, jeśli będzie to konieczne. Obejmuje również zagubiony bagaż lub dokumenty podróży, odwołania lub obniżki (skrócenie wakacji) i wiele innych typowych wypadków w podróży. Ważne jest, aby ograniczyć stres podczas ciąży. Dlatego dla bezpieczeństwa zawsze podróżuj zarówno z ubezpieczeniem wakacyjnym, jak i EKUZ.

Pamiętaj, aby sprawdzić wytyczne dotyczące ciąży obowiązujące w linii lotniczej przed dokonaniem rezerwacji i opłaceniem podróży, ponieważ większość z nich zastrzega sobie prawo do odrzucenia podróży po przerwie (zwykle w 28 tygodniu ciąży). Może być konieczne przesłanie listu Fit to Fly od lekarza lub położnej. Sprawdź również, czy przekraczasz termin linii lotniczej w drodze powrotnej, szczególnie jeśli rezerwujesz dłuższy urlop. Jeśli planujesz wycieczkę zorganizowaną, poinformuj agenta rezerwacji o swojej ciąży, aby mógł zapoznać się z wytycznymi ciążowymi linii lotniczych.

Wybierz ubezpieczenie podróżne, które obejmuje ciążę i obejmuje odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne i repatriację medyczną. Zasady zwrotu do domu na długo przed przewidywaną datą dostawy nie są bez przyczyny. Niezwykle ważne jest przestrzeganie warunków ubezpieczenia podróży określonych w polisie, ponieważ ich nieprzestrzeganie może spowodować odrzucenie roszczeń.

Zapytaj swojego lekarza we właściwym czasie (najlepiej przed dokonaniem rezerwacji), czy podróżowanie jest w porządku i upewnienie się, że masz niezbędne szczepienia. Jeśli wykupiłeś już roczne ubezpieczenie podróżne, zadzwoń do swojego ubezpieczyciela, aby zgłosić ciążę i upewnić się, że nie ma to wpływu na ochronę ubezpieczeniową.

Bez odpowiedniego ubezpieczenia na wakacje koszt odwołania urlopu, opłacenia ratunkowej opieki medycznej w zagranicznym szpitalu i powrotu do kraju może być finansową ruiną. Nikt poza tobą nie jest odpowiedzialny za rachunek, w tym konsulat lub ambasada. Rodzice oczywiście chcą, aby ich dzieci miały w życiu wiele zalet, a Junior podziękuje ci za rozsądek, jeśli chodzi o opłacanie czesnego!

[ff id=”7″]