Skip to main content
Podróże

Uosobienie wyspy Krk, Chorwacja

Wyspa Krk jest nie tylko największą i najbardziej wysuniętą na północ wyspą Adriatyku, ale ze względu na swoje piękno i różnorodność jest także elektrownią turystyczną w Chorwacji. A jeśli masz problemy z wymówieniem nazwy tej wyspy z powodu brakującej samogłoski, możesz także nazwać ją (jak Włosi lub Niemcy) „Veglia” lub „Vegl”.

Krk jest uosobieniem śródziemnomorskiej wyspy z dramatycznym wybrzeżem i pięknymi plażami. Jest to najbliższa wyspa dla tych, którzy pochodzą z kontynentalnej części Europy, co czyni ją jeszcze bardziej nie do odparcia dla turystów. Dostępność Krk została poprawiona jedynie dzięki budowie mostu Krk, który łączy wyspę z kontynentem europejskim. A jeśli wolisz latać, wyspa ma również swoje międzynarodowe lotnisko.

Ta chorwacka wyspa oferuje wiele spektakularnych nadmorskich miast i pięknych wiosek. Jeśli jednak jest jedno miejsce, które zdecydowanie powinieneś poznać przed wyruszeniem do nadmorskich miejscowości, jest to miasto Krk. Wyspa o tej samej nazwie jest centrum administracji, biznesu i edukacji. Tutaj spotkasz większość stałych mieszkańców wyspy Krk.

Pomimo większej urbanizacji Krk City emanuje bardziej miejską atmosferą. Stało się atrakcyjne dla turystyki, ponieważ oferuje wiele miejsc wakacyjnych. Krk ma około dwóch tysięcy lat, a także ma historyczne i kulturowe miejsca, które sprawiają, że wizyta tutaj jest bardziej urozmaicona i przyjemniejsza.

Spaceruj wzdłuż murów, które ufortyfikowały miasto przez tysiące lat, a następnie kieruj się na plac Kamplin. Plac ten znajduje się naprzeciwko XII-wiecznej Twierdzy Frankopan, która wcześniej broniła miasta przed intruzami, a teraz jest miejscem wydarzeń kulturalnych. Katedra Krk i święty kompleks trzech kościołów to kolejne cenne dziedzictwo architektoniczne, które świadczy o starożytnej przeszłości miasta. Kompleks został zbudowany na ruinach bazyliki i klasztorów utworzonych przez pierwszych chrześcijan, którzy osiedlili się tutaj w V wieku.

Jeśli chcesz spędzić czas na plaży, nie musisz być daleko od miasta, aby to zrobić. Główna plaża miasta, Porporela, ma śródziemnomorski wygląd i atmosferę, która najprawdopodobniej cię zadowoli. Ta żwirowa plaża i laureat Błękitnej Flagi znajdują się w zachodniej części miasta, w pobliżu kempingu Jezevac. Oprócz Porporeli, między centrum miasta i popularnym hotelem Koralj znajdują się inne plaże oznaczone Błękitną Flagą.

W nocy możesz udać się do centrum miasta i przeżyć ekscytujące życie nocne w Chorwacji. Popularne bary obejmują dyskotekę Jungle, klub nocny Casa del Padrone i salon koktajlowy Volsonis. Jeśli chcesz odwiedzić, kiedy miejscowi są w dobrym nastroju i są gotowi na imprezę, zaplanuj swoją wizytę między 7 a 10 sierpnia, ponieważ jest to czas na świętowanie tradycyjnych targów Krk. W tym czasie miasto zamieniło się w duży rynek i miejsce wydarzeń. Oprócz uczestnictwa w uroczystościach i cieszenia się wydarzeniami organizowanymi podczas targów, powinieneś także spróbować lokalnych specjałów kulinarnych.

[ff id=”1″]