Skip to main content

Przyszłe matki stwierdzają, że golenie nóg jest jednym z najtrudniejszych zadań, z którymi muszą się zmierzyć na końcowych etapach ciąży. W tym czasie trudno się schylić i pogorszyć. Zmiany hormonalne związane z ciążą często powodują wzrost włosów, nie tylko na nogach, ale także na brzuchu i piersiach.

Ten nowy wzrost włosów spadnie jakiś czas po urodzeniu dziecka, ale może być na tyle zawstydzający, że wiele kobiet nie chce czekać, a nawet chce zbadać laserowe usuwanie włosów i ciążę, aby dowiedzieć się, czy niechciane włosy można wyeliminować.

Ograniczone informacje

Laserowe usuwanie włosów jest niezwykle skuteczne jako metoda trwałego usuwania włosów. Ukierunkowana pigmentacja włosów termicznie uszkadza mieszki włosowe, tak że nie wspierają już wzrostu włosów. Jednak badania nad laserowym usuwaniem włosów i ciążą są w najlepszym razie niejednoznaczne, co uniemożliwia określenie ich bezpieczeństwa. Nie przeprowadzono badań mających na celu ustalenie, w jaki sposób laserowe usuwanie włosów może wpływać na płód podczas ciąży. Bez tych informacji wielu położników nie zaleca laserowego usuwania włosów u swoich pacjentów.

Przyszłe matki mogłyby rozważyć elektrolizę jako alternatywną metodę usuwania włosów. Podczas elektrolizy mieszek włosowy jest niszczony przez umieszczoną w nim sondę emitującą wysokie częstotliwości. Elektroliza wykorzystuje jeden z dwóch rodzajów prądów elektrycznych, galwaniczny lub termolizę.

Elektroliza galwaniczna nie jest odpowiednia podczas ciąży, ponieważ wymaga przepływu prądu elektrycznego przez pacjentkę. Większość elektrologów wymaga zgody położnika przed termolizą, chociaż nie zaszkodziło to przyszłej matce ani jej płodowi.

Ograniczone badania dotyczące elektrolizy i ciąży, takie jak laserowe usuwanie włosów i ciąża, sprawiły, że położnicy wahają się je polecić. Kobiety, które wybiorą elektrolizę podczas ciąży, szczególnie w ostatnim trymestrze ciąży, zdecydowanie powinny unikać wiązania jej z brzuszkiem i piersiami.

rosnąć,

Jeśli spodziewasz się kolejnego dnia niepożądanego wzrostu włosów i absolutnie nie możesz tego znieść, rozważ woskowanie jako opcję usuwania włosów [http://www.bestlaserhairremovaltreatment.com/Laser_Hair_Removal_Costs/], Ale musisz także zachować ostrożność podczas uprawy; Zwiększona wrażliwość skóry może być jednym z efektów ubocznych ciąży. Zanim zdecydujesz się urosnąć, porozmawiaj ze swoim lekarzem. Jeśli uzyskasz zgodę, powinieneś zastosować balsam antyseptyczny przed i po zabiegu woskowym. I pamiętaj, że uprawa jest co najwyżej niewygodna.

Mniej bolesne kremy lub depilatory zawierają składniki aktywne. Chociaż nie ma żadnych wskazówek dotyczących ich zagrożeń podczas stosowania w czasie ciąży, najlepiej skonsultować się z lekarzem. Zawsze najpierw wypróbuj produkt na małej skórze.

Podsumowując, może się okazać, że najlepszą opcją jest po prostu poprosić partnera o pomoc w goleniu. Jeśli zastosujesz balsam do skóry bogaty w witaminę E przed i po goleniu, yousking pozostaje miękki, a golenie z niewielką pomocą jest najłatwiejszą i najtańszą odpowiedzią na niechciany dylemat do włosów!

[ff id=”7″]