Skip to main content
Motoryzacja

Uwolnij dach ptaków

By 30 kwietnia 2020No Comments

Barry Schader miał problem. Vogelkot kontynuował swoje projekty budowlane. I opróżnij swoje konto bankowe. W artykule w Pest Control Technology Magazine Schader, właściciel firmy budowlanej Tischler Brothers, mówi, że odchody ptaków wpłynęły na kilka aspektów jego działalności. „Odchody ptaków mają tendencję do poważnego niszczenia materiałów dachowych”, mówi Schader.

A kwaśna natura kału nie była jego jedynym problemem. Gołębie, które jedzą żwir, osiadłyby na dachu, a ich odchody zatkałyby odpływy, co jest jeszcze większym problemem: kiełkowanie. Wysoka zawartość azotu w odchodach stanowiła doskonałe środowisko dla przyspieszonego wzrostu nasion w systemie drenażowym. Bez światła słonecznego rośliny umierają i zatykają system kanalizacyjny. Po wyschnięciu odchodów jest wyścig, aby usunąć je z powierzchni, aby uniknąć pogorszenia w większości organicznych pokryć dachowych. Ptasie odchody na asfalcie i sprasowanych włóknach drzewnych zawartych w pokryciach dachowych mogą powodować pleśń.

Ptaki przenoszą ponad sześćdziesiąt chorób, z których niektóre mogą być śmiertelne. Ci, którzy spędzają dużo czasu na zewnątrz na obszarach budowlanych, są narażeni na duże ryzyko rozwoju jednej z tych chorób, ponieważ tego rodzaju środowiska są bardzo atrakcyjne dla ptaków. Zmieszaj odchody z kałużami wody, a choroba rozprzestrzeni się na powietrze, przefiltruje przez systemy wentylacyjne, zostanie wdychana przez pracowników i klientów i spowoduje całkiem nieporządek dla firmy.

Kolejny wielki bałagan? Współczynnik odpowiedzialności Niektóre gatunki mogą produkować do 1,5 funta odchodów dziennie. Poślizgnięcia i upadki są obecnie zbyt powszechne. Skromni przechodnie mogą śmierdzieć. New York Transit Authority został poinstruowany, aby zapłacić milionom mężczyzny po tym, jak poślizgnął się na odchodach gołębia na schodach metra. Czy Twoja firma może sobie pozwolić na pozew w wysokości 6 milionów dolarów?

Na szczęście istnieją sposoby zapobiegania tym potencjalnym katastrofom. Wiele osób, takich jak Schader, stosuje metody szkodliwe i niezbyt skuteczne. Próbował węży i ​​sów, które działały tylko wtedy, gdy były stale poruszane, oraz smoły, która zabijała ptaki. Powiedział, że jeśli chodzi o koszty i pracę, to nie było warte kosztu, odkąd ptaki wróciły.

Zabójcze metody mogą rozwiązać problem w krótkim okresie, ale pamiętaj, że zabicie ptaków wyeliminuje tylko tych, którzy aktualnie śpią. Jeśli je zabijesz, nie oznacza to, że twoja posiadłość jest przyjazna ptakom. Uczynienie środowiska nieatrakcyjnym jest kluczem do pozbycia się ptaków na dobre.

Zakłóć wzór

Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest badanie ultrasonograficzne. Dostarczają fale dźwiękowe o ultrawysokiej częstotliwości, które są powyżej normalnego progu słyszenia u ludzi. Hałas denerwuje ptaki i uniemożliwia im życie w obszarach w zasięgu słuchu. Ted Wilson, kierownik zakładu w Gainesville Utilities, zastosował podobne urządzenie na swojej budowie i był zadowolony z rezultatów.

W artykule w czasopiśmie Power Engineering Wilson opisał swój problem z gołębiami śpiącymi na stalowych belkach na jego budowie. Zapach i zaburzenia spowodowane przez gołębie zakłócały postęp i zakłócały pracę robotników. Ci przed nim popełnili błąd złych urządzeń do kontroli ptaków i nie mieli szczęścia pozbyć się ptaków. Po tym, jak ustawił aparat USG, gołębie odeszły prawie natychmiast.

Jeśli umieścisz kolce w miejscach atrakcyjnych dla ptaków, takich jak druty i belki, nie będą mogły się osiedlić. Kolce mają nierówną powierzchnię, co uniemożliwia ptakom założenie sklepu. Istnieją również żele, które można bezpiecznie nakładać na wszystkie powierzchnie. Żel sprawia, że ​​powierzchnia jest lepka i zmusza ptaki do pójścia gdzie indziej.

Scaremongering

Strach wzrokowy to kolejny sposób na pozbycie się ptaków. Niestety wiele osób używa niewłaściwych produktów lub niewłaściwie korzysta z odpowiednich produktów, które uważają za nieskuteczne. Balony przerażające ptaki z holograficznymi oczami mogą poruszać się z wiatrem, tworząc iluzję, że ptaki są ścigane. Z czasem skuteczność można zwiększyć, przesuwając te balony po nieruchomości.

Producenci hałasu wtapiają się w otoczenie, co nie stanowi problemu dla klientów i może odstraszyć ptaki. Urządzenia Sonic używają prawdziwych rejestrów wezwań ptaków i drapieżników, aby zachęcić ptaki do znalezienia „bezpieczniejszego środowiska”. Używanie propanowych „strzałów z armaty” i programowalnych generatorów tonów jest świetnym inhibitorem i opłacalne.

Repelenty

Ptakom przeszkadza smak niektórych chemikaliów. Istnieją dostępne w handlu spraye, które wykorzystują składniki zatwierdzone zarówno przez FDA, jak i EPA, które odstraszają ptaki wyłącznie chemikaliami używanymi do aromatyzowania gum i cukierków od dziesięcioleci. Rozpylanie chemikaliów na lądzie daje ptakom wrażenie podobne do ludzi po wystawieniu ich na zapach wybielacza. Jest całkowicie nieszkodliwy i pozbywa się ptaków.

Właściwa kontrola ptaków może zaoszczędzić tysiącom, a może nawet milionom dolarów kosztów sprzątania, robocizny i sporów sądowych. Jeśli użyjesz tylko jednej z tych metod, ptaki z pewnością otrzymają wiadomość. Jeśli jednak używasz ich w połączeniu z innymi skutecznymi produktami, Twoja strona internetowa jest nieuchronnie bezpłatna do końca życia. Rozwiązanie wielu zmysłów jest najlepszym sposobem na to, aby ptaki rzadziej dzwoniły do ​​twojej nieruchomości w domu.

[ff id=”3″]