Skip to main content

Zostało naukowo udowodnione, że woda pitna, gdy schudniesz, działa naukowo. Chodzi jednak o to, że próbujemy pić więcej wody, ale nie wiem, czy to wystarczy, czy wymyka się spod kontroli.

Wiele osób ma bzika na punkcie wody, czy to z powodu utraty wagi, czy też uzyskania lepszej skóry. Jednak picie zbyt dużej ilości wody może być bardzo niebezpieczne.

Nadmierne spożycie wody jest uważane za zaburzenie odżywiania. Przykładami zaburzeń odżywiania są:

  • Anoreksja

  • Bulimia

  • Potomania

Zaburzenie odżywiania, które charakteryzuje się zbyt dużą ilością wody, nazywa się Potomania. Ludzie, którzy cierpią z tego powodu często piją więcej niż cztery litry wody dziennie z zamiarem napełnienia żołądka, a tym samym braku głodu.

Osoby cierpiące na potomanie są narażone na niedobór sodu we krwi (hiponatremia). Może to wzrosnąć do alarmująco niskiego poziomu, który może nawet powodować śpiączkę. Są to oczywiście skrajne przypadki.

Pij wodę w oparciu o swoją wagę

Zapotrzebowanie na wodę jest ściśle związane z ciężarem. Im większa lub cięższa osoba, tym więcej wody potrzebuje. Trzeba jednak również rozważyć, czy ktoś prowadzi aktywne życie fizyczne, czy nie.

Czasami mówi się, że musisz pić tylko wtedy, gdy jesteś spragniony, ponieważ w przeciwnym razie nerki zostaną przeciążone. Jednak gdy tylko poczujemy pragnienie, jesteśmy już w pierwszej fazie odwodnienia. Ciało, jeśli stwierdzi, że nie dostaje wystarczającej ilości wody, zaczyna już tutaj utrzymywać wodę mieć rezerwy w sytuacji awaryjnej.

Dlatego ważne jest regularne picie wody, aby uniknąć zatrzymywania wody. Dzięki poniższej formule możemy wypić tyle wody, aby:

  • Nasze ciało nie zatrzymuje płynów
  • Nie niepotrzebnie obciążamy również nerki

Jest to formuła oparta na masie ciała. Ilość wody, którą musisz spożywać, wynosi 32 ml dziennie na kilogram masy ciała. Osoba ważąca 60 kg powinna wypić 1920 ml wody, co odpowiada 1,92 litra. Oblicz to, wypij całą wodę, której potrzebujesz, aby schudnąć?

Jak mogę pamiętać o piciu wystarczającej ilości wody przed utratą wagi?

Możesz być zaskoczony ilością wody, którą powinieneś wypić, i możesz się zastanawiać Jak pamiętasz, robiąc to wszystko w jeden dzień? Istnieje kilka wskazówek, których można przestrzegać, aby pić wystarczającą ilość wody, gdy schudniesz.

Przed każdym posiłkiem

Możesz wypij dużą szklankę wody przed każdym posiłkiem. Utrudnia to zapomnienie o piciu. Pomaga również w trawieniu, ponieważ pomaga w szybszym trawieniu żywności.

Po każdej wizycie w toalecie

Pić szklankę wody za każdym razem, gdy szedłeś do łazienki. Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na utrzymanie nawodnienia na stałym poziomie.

Rano i wieczorem

Natychmiast po wstaniu Pić szklanka wody rano i jeszcze raz tuż przed pójściem spać. Picie zimnej wody rano na czczo wydaje się aktywować metabolizm, a uwodnienie w nocy może pomóc ciału odfiltrować zanieczyszczenia.

Dzienna lista

Jeśli żadna z tych metod nie działa, możesz ją utworzyć Dzienna lista, na której zaznaczasz po jednej na każdą szklankę wody, którą pijesz.

W pracy

W pracy możesz pamiętać o wypiciu szklanki wody po przyjeździe, kolejne pół rano, w porze lunchu i przed wyjazdem. Może ta metoda działa lepiej dla Ciebie.

Krótko mówiąc, woda jest bardzo ważna dla zdrowego życia i czyni cuda podczas odchudzania. Musisz o tym pamiętać pij tyle wody, ile sobie wyliczyłeś zgodnie ze wzorem. Będzie działać lepiej niż myślisz.

[ff id=”4″]