Skip to main content

Najprawdopodobniej zrozumiesz rosnące znaczenie mediów społecznościowych, aby uświadomić klientom i potencjalnym klientom swoją witrynę oraz ogłosić specjalne wydarzenie lub promocję produktu. I chociaż istnieje wiele różnych form mediów społecznościowych (Twitter vs. Instagram vs. Facebook itp.), Większość użytkowników nie wie, jak skutecznie z nich korzystać, aby poprawić ROI komunikacji marketingowej. Posiadanie tylko kont w mediach społecznościowych nie jest już wystarczające. Musisz zrozumieć najlepsze praktyki dla każdego zastosowania i utrzymywać swoje konta na bieżąco.

Na przykład jeśli Twoje konta w mediach społecznościowych nie były aktualizowane w ciągu ostatnich 30 dni, Twoi klienci i potencjalni klienci mogą kwestionować Twoją wiarygodność, skalę, jakość i profesjonalizm. Twoje media społecznościowe bezpośrednio odzwierciedlają Twoją markę. Poniżej znajduje się kilka prostych wskazówek, jak ulepszyć swoją markę.

Odpowiednie treści w mediach społecznościowych poprawiają ROI

Treści istotne dla klientów i potencjalnych klientów mają kluczowe znaczenie dla budowania znacznego zaufania do Twojej marki, zarówno w perspektywie krótkoterminowej, jak i długoterminowej. W dzisiejszym świecie zaufanie jest wszystkim oraz jasnym i fundamentalnym sposobem na poprawę zakupów klientów. I odwrotnie, publikowanie czegokolwiek może być bardziej szkodliwe niż publikowanie niczego. To, co wydaje się dziś mądre, jutro może być szkodliwe. Treści, zarówno obrazy, jak i tekst, muszą być dobrze przemyślane, aby zaspokoić potrzeby klientów i potencjalnych klientów, a tym samym zwiększyć zwrot z inwestycji. I musi być kreatywnie prezentowany, aby mógł zostać przyjęty przez często sceptyczną publiczność.

Dzięki najnowszym wiadomościom o fałszywych wiadomościach i kontach Facebook i Instagram próbują ulepszyć swoje algorytmy, aby wyeliminować konta, które publikują nieistotne treści lub używają popularnych hashtagów w celu zwiększenia widoczności. Ta taktyka będzie teraz umieszczać na czarnej liście duchy kont. Oznacza to, że Twoje konto jest widoczne tylko dla tych, którzy szukają go bezpośrednio, ale Twoje treści nie pojawią się na osi czasu innej osoby.

Podaj hashtagi dla maksymalnego zaangażowania

Hashtagi i media społecznościowe są dla siebie tak samo ważne jak olej do silnika. Aby uzyskać lepsze wyniki tu i tam, niż tylko „polubienia”, należy poszukać odpowiednich hashtagów. Ogólne hashtagi mogą być używane, o ile są odpowiednie i nie są niewłaściwie używane.

Na przykład, kiedy tworzę post na Instagramie (ten sam post jest udostępniany na Facebooku), zawsze zaczynam od #GoodMorning #GoodNight, w zależności od czasu. Na Instagramie znajduje się ponad 91 500 000 postów, które używają tego samego hashtagu. Odbiorcy, którzy wyszukują, wyszukują i filtrują powyższe hashtagi, muszą być znacznie więksi. Hashtagi odpowiadają meta słowom kluczowym w Twojej witrynie. Muszą być odpowiednie dla twojego wkładu i nie mogą być niewłaściwie wykorzystane przez ciebie.

Spójność publikowania poprawia również ROI

Solidny wzrost nie jest przypadkiem, a regularność, w jakiej publikujesz, jest kluczowa. Współpracuj ze swoim zespołem i, na podstawie swojej wiedzy o odbiorcach, określ minimalną liczbę wkładów, a być może także idealne czasy.

W dzisiejszym mniej godnym zaufania środowisku „Pisanie dłuższych postów, poświęcanie więcej czasu na tworzenie i publikowanie rzadziej może wiele pomóc w budowaniu zaufania do Twojej marki. Liczba postów spadła z 808 słów w 2014 r. Do 1142 słów w 2017 r.” – Orbit Media. A spośród organizacji, które korzystają dziś z mediów społecznościowych, tylko 3 procent publikuje codziennie, 22 procent publikuje co tydzień, a większość publikuje tylko kilka lub mniej razy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. W rezultacie spójność rezerwacji staje się jeszcze bardziej znacząca dla klientów i potencjalnych klientów, dzięki czemu łatwiej jest osiągnąć zyskowny wzrost.

Pamiętaj, że chodzi o branding

W szczególności media tradycyjne, media cyfrowe i media społecznościowe powinny współpracować w celu poprawy ROI marki i marketingu. Gdy odbiorcy docelowi podzielą się Twoim wkładem, rozwiń swoją markę, aby dotrzeć do nowych grup docelowych, a Twoja istniejąca grupa docelowa pokaże swoją lojalność wobec Twojej marki.

I nie zapomnij swojej witryny. Jest to główny cel Twojej marki i chociaż bez aktualizacji może to potrwać znacznie dłużej, wyszukiwarki szukają zaktualizowanych treści, a profesjonalnie opracowane nowe treści mogą znacznie poprawić pozycję Twojej marki.

Konsultanci ds. Komunikacji marketingowej mogą pomóc

W ostatnim badaniu CMO Digital Benchmark 97 procent dyrektorów marketingu stwierdziło, że wydatki na media społecznościowe miały jedynie „średni” lub „poniżej średniej” wkład w wyniki ich firmy. Jeśli więc martwisz się tym, co robisz, nie jesteś sam.

Media społecznościowe szybko się rozwijają i, podobnie jak w przypadku każdego nowego procesu, istnieje ogromna potrzeba profesjonalnej pomocy. Bez zrozumienia najlepszych praktyk i / lub braku czasu, energii lub umiejętności, aby poprawić swoje wysiłki w mediach społecznościowych, to jak zanurzenie głowy w piasku. Jak powiedział Will Rogers: „Nawet jeśli jesteś na dobrej drodze, po prostu usiądziesz, jeśli tam usiądziesz”.

[ff id=”5″]