Skip to main content

Ten historyczny szlak ma około 3 km długości i został nazwany przez Indian Lone Mountain, a osady nazywają go Rock Fort Mountain. W 1560 roku hiszpańscy odkrywcy odwiedzili to miejsce i nazwali je Kryształową Górą ze względu na znaleziony w pobliżu kwarc. W 1958 r. Miejsce zostało kupione przez państwo i przekształcone w obszar chroniony. Początek trasy znajduje się w Sali Konfederacji po lewej stronie przejazdu kolejowego. Wystawa w hali zawiera informacje geologiczne i ekologiczne Steinberga oraz historię wojny domowej.

Z sali konfederatów w Stone Mountain Park przejdź przez tory kolejowe obok pokojów relaksacyjnych po prawej stronie. Następnie ścieżka stopniowo wznosi się na szczyt góry. Ścieżka dochodzi do płaskiej ścieżki, ale nigdy nie z góry. Idź prosto, gdy ścieżka mija szlak kamiennej pętli górskiej lub znacznik szlaku Cherokee (około 500 m) wzdłuż tej skalnej ścieżki.

Idź prosto, mijając teren piknikowy, w którym w pobliskim pawilonie znajdziesz resztki grilla. Stąd droga wspina się po najbardziej stromym odcinku ścieżki. Podążaj ścieżką, zbliżając się do Szlaku Cherokee, który ma wygrawerowaną tablicę oznaczającą Szlak Kamiennej Pętli. Idź dalej, aż miniesz Bubble Gum Rock, gdzie goście, którzy jedzą gumę do żucia, zostawiają tutaj swoją gumę.

W tym momencie będziesz zaskoczony pięknymi scenami, na które stać naturę. Teraz skręć w lewo, gdy ścieżka zbliża się do metalowych konstrukcji wywierconych w górach. Wspinaj się na szczyt, mijając wiosnę z czerwonymi kępkami mchu. Po dotarciu na szczyt góry zobaczysz Skylift Dock i muzeum. W pobliżu znajduje się pomalowana na żółto skała ze strzałką i napisem Atlanta. Służyło to jako przewodnik dla nawigatorów samolotów przybywających z północnego wschodu w kierunku miasta na początku lat 20. XX wieku.

Szczyt oznacza koniec szlaku, w którym można teraz zapętlić się, aby powrócić do punktu początkowego. Podążaj białym znacznikiem w dół góry do drogi, która prowadzi do chronionego i ogrodzonego siedliska krewetek wróżek. Po przejechaniu obok niego skręć w lewo i wróć na parking.

[ff id=”1″]