Skip to main content

Jednym z wielu wejść na Szlak Appalachów jest Logp Turnpike, który oferuje ten dostęp w Testnatee Gap. Większość wędrówek po tym szlaku biegnie równolegle do Towns Creek po skręcie w szczelinę. Ścieżka została nazwana w 1997 roku na cześć Franka Logana, który był jedną z najbardziej wpływowych osób w Północnej Gruzji. Logan odkrył złoto w hrabstwie White w północnej Gruzji, gdzie później utorował drogę do wzrostu na wielu powojennych rynkach w tym regionie. Szlak ma około 2 mil długości i jest oznaczony niebieskimi płomieniami.

Droga została zbudowana w 1821 r. I była używana głównie przez kupców, którzy transportowali żywność i produkty do południowego obszaru Testnatee Gap. Był również znany jako Union Turnpike i był częścią dłuższej trasy z Aten do Tennessee. Większość podróżnych podróżowała jednak autostradą federalną ze względów bezpieczeństwa i podróży, ponieważ Góry Blue Ridge przedłużyły podróż przez rogatkę.

Zaczynając od historycznego znacznika, który znajduje się w pobliżu domu starego posiadacza opłaty drogowej na ulicy, ścieżka prowadzi do punktu początkowego. Ścieżka zaczyna się na skrzyżowaniu drogi i granicy własności Służby Leśnej. Szlak jest całkowicie w dziczy Raven Cliffs, która prowadzi na południe od Union Country. Po ulepszeniu części starego, opuszczonego korytarza ścieżka biegnie równolegle do Towns Creek przez pierwszą milę. Szlak jest łatwy do opanowania, dopóki nie dotrzesz do słabo rozwiniętej ścieżki, która sprawia, że ​​wędrówka jest męcząca. W tym momencie ścieżka zbliża się do ścieżki Appalachów, która oferuje spektakularny widok na zatokę z zlewniami.

Szlak otacza brzegi Towns Creek i kończy strome przejście, zbliżając się do lasu małymi strumieniami. Małe źródła wody pojawiają się na dolnych zboczach Logan Turnpike. Czysta woda przepływa w dół rzeki, gdzie spodziewane są niektóre mokre przeprawy. W tym momencie przechodzisz przez zachodnią stronę, która prowadzi do początku Town Creek. Jeśli pójdziesz dalej, natkniesz się na pokryte mchem skały i wciąż koryto strumienia. Szlak rozciąga się do 3 km na południe od punktu początkowego i kończy w Gap Testnatee. A Testnatee to po turecku słowo Cherokee. Szczelina Tesnatee jest również północnym punktem wejścia do Logan Turnpike, podczas gdy południowe wejście jest naszym punktem początkowym w Dolinie Kellum, gdzie znajduje się punkt początkowy.

[ff id=”1″]