Skip to main content

Szlak Tearbritches to 3,4 milowa wędrówka, która stanowi część 87-milowego systemu szlaku Cohutta Wilderness, który obejmuje łącznie 36 977 akrów ziemi. Dzicz Cohutta składa się z sieci 15 szlaków. Jest to średnio trudny do wytężonego szlak turystyczny, który prowadzi stromą wspinaczką na Łysą Górę na wysokości 4000 stóp. Ścieżka jest oznaczona pomarańczowymi płomieniami. Zewnętrzne cechy tego szlaku obejmują kemping, malownicze widoki na rzekę i przeprawy przez rzekę lub potok.

Szlak rozpoczyna się od szybkiej wspinaczki na szczyt Łysej Góry, a następnie schodzi do Bray Field do rzeki Conasauga. Teren tego szlaku jest nierówny i dość stromy. Szlak natychmiast zaczyna się pół mili pod górę w kierunku szczytu Bald Mountain. W tym miejscu szlak stromo schodzi do Bray Field i rzeki Conasauga, która ma 5,5 km długości.

Punktem wyjścia dla tej wędrówki w Fannin Country Georgia jest skrzyżowanie FS 68 i FS 64, gdzie skręcamy w lewo w kierunku jeziora Conasauga i podążamy za FS 68. Postępuj zgodnie z Chestnut Lead Trail przez około 3 km i kontynuuj przez 2,5 km. W tym momencie punkt początkowy dla zerwania łez może znajdować się w pobliżu kiosku. Szlak kończy się na Bray Field, gdzie krzyżują się Hickory Creek i Conasauga River. W pobliżu jeziora Conasauga znajduje się kemping, na którym krzyżują się inne szlaki turystyczne.

W tym momencie szlaki Hickory River i Conasauga River Trail skręcają o 1,3 mili w lewo po suchej ścieżce. Na szlaku rzeki Conasauga, który kończy się około 10 km stąd, można spodziewać się wielu mokrych przejść dla pieszych. Szlak rzeki Conasauga skręca w prawo w zakręt Bray Field i biegnie 800 m w kierunku skrzyżowania z szlakiem Panther Creek.

Szlak Panther Creek raz przecina rzekę Conasauga i utrudnia wspinanie się na szczyt wodospadu Panther Creek. Stąd ścieżka prowadzi po pochyłości 2 mil w kierunku East Cowpen Trail. Jeśli jednak chcesz powrócić do szlaku Hickory Creek Trail z Bray Field, przejedź przez rzekę raz i idź prosto przez 5,7 mil do końca szlaku.

[ff id=”1″]