Skip to main content

Turcja jest często pomijanym miejscem podróży, jeśli chodzi o wakacje na wędrówkach. Ale różnorodny krajobraz i trasy dalekobieżne oferowane w tym niesamowitym i historycznym kraju sprawiają, że jest to idealne miejsce na założenie tych butów turystycznych i wypoczynek na świeżym powietrzu. Być może jedna z najlepszych wycieczek w Turcji zabierze Cię drogą Licyjską, oznakowaną ścieżką o długości ponad 500 km wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego kraju między Oludeniz a Antalya. Ze względu na łagodne temperatury tę trasę można pokonać przez cały rok, nawet w zimie. Jednak lato może być zbyt gorące, a trasa jest najwygodniejsza wiosną lub jesienią. Sunday Times nazwał ten spacer jedną z dziesięciu najpiękniejszych wędrówek długodystansowych na świecie.

Przebranie przez licyjską drogę jest sporym przedsięwzięciem. Trasa jest średnio trudna do trudnej i zwykle zajmuje około miesiąca. Oczywiście jest całkiem możliwe, aby przejść mniejszą część drogi, aby zobaczyć niektóre z najważniejszych wydarzeń, jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, aby uruchomić całą rzecz. Nawet krótki spacer daje wgląd w Licyjczyków – starożytną kulturę, która kiedyś dominowała w tym regionie. Trasa była pomysłem Angielki, Kate Clow, namiętnej wycieczkowiczki i ekologa. Powiedziała, że ​​chce skorzystać z trasy, którą zaprojektowała i pomogła zaprojektować w latach 90., aby dać ludziom wgląd w to, jak wyglądałoby to wybrzeże tysiąc lat temu.

Możliwe jest wybranie tej trasy samodzielnie lub w ramach wycieczki lub z pomocą firmy, która przetransportuje bagaż za Ciebie z jednego hotelu, pensjonatu lub wiejskiego domu do drugiego. Jeśli jesteś bardziej niezależny, znalezienie dzikich kempingów w pobliżu miejsc, gdzie możesz uzupełnić zapasy wody, jest bardzo łatwe.

Na trasie jest wiele atrakcji. Możesz wybrać górzystą alternatywną trasę i pojechać w głąb lądu, aby wspiąć się na Olimp, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok. Niemniej jednak wybrzeże oferuje wiele atrakcji, w tym ruiny i plażę Patara, port, zatopione ruiny i zamek Ucagiz, a także kąpiel w kanionie Goynuk. Dalej wzdłuż wybrzeża znajdują się starożytne ruiny Olympos i Phaselis, a także dziki, piękny półwysep Gelidonya z latarnią morską i cmentarzem z zabytkowymi statkami. Koniecznie wybierz się na wycieczkę do Chimery, wiecznego płomienia, który zainspirował mity i legendy. Odcinek wybrzeża między Kas a Uchaz jest szczególnie atrakcyjny i malowniczy, a spacer po lasach cedrowych między Mirą a Finike oferuje wyjątkowo piękny widok.

Naprawdę jest zbyt wiele wyróżnień, aby wymienić je wszystkie. Piękno bez tłumów, piękne widoki na Morze Śródziemne, fascynujące miejsca historyczne i kulturowe oraz przyjaźni, zrelaksowani mieszkańcy sprawiają, że ta trasa jest przyjemnym sposobem na spędzenie urlopu na wędrówki.

[ff id=”1″]