Skip to main content

Jeśli posiadasz dom, którego ogrzewanie jest czasami przewiewne i kosztowne, możesz skorzystać z energooszczędnych prac majsterkowania. Energooszczędny dom jest nie tylko bardziej przyjazny dla środowiska, ale także znacznie bardziej ekonomiczny w dłuższej perspektywie. Jeśli podejmiesz środki, aby zatrzymać wycieki powietrza i poprawić izolację na poddaszu, piwnicy i ścianach, kroki te mogą oznaczać, że twój dom będzie cieplejszy i poczujesz się bardziej komfortowo w miesiącach zimowych, kiedy te zimne wiatry wydają się nadchodzić z zewnątrz.

Zapewniamy, że środki mające na celu poprawę efektywności energetycznej mogą być znacznie bardziej korzystne niż w szczególności w starszym domu. Rzeczywiście, skutki będą prawdopodobnie tak szerokie, że pomogą stworzyć rentowny przemysł opieki domowej, poprawiając jednocześnie nasze środowisko.

Co to jest energooszczędna naprawa domu?

Energooszczędne ulepszenie domu polega na stworzeniu domu, który będzie wygodny i zużywa mniej energii na ogrzewanie i chłodzenie, ponieważ jest dobrze uszczelniony przed wyciekiem powietrza i dobrze izolowany przed przenoszeniem ciepła. Jeśli dom jest słabo ocieplony, na utratę ciepła może mieć wpływ utrata ciepła ze względu na słabą izolację ścian i poddasza, źle dopasowane okna i drzwi, które umożliwiają przeciągi itp. Jeśli podejmiesz środki w celu rozwiązania tych problemów, możesz poprawić efektywność energetyczną swojego domu – a to może przynieść znaczne oszczędności kosztów energii. Oto kilka sposobów na poprawę efektywności energetycznej domu:

Narzędzia diagnostyczne Najlepszym sposobem rozwiązania problemów w starszych domach lub domach, w których podczas budowy podjęto niewiele działań związanych z efektywnością energetyczną, jest przeprowadzenie testów diagnostycznych w celu wykrycia słabych punktów domu. jeśli chodzi o efektywność energetyczną. Testy te mogą ocenić, jak szczelnie uszczelniony jest dom i ustalić, gdzie gorące powietrze ucieka z domu. W ramach tych testów zbadano takie obszary, jak systemy rur, strychy / dachy, piwnice, wnęki ścian zewnętrznych, punkty wejścia do mediów itp. Ostatecznie testy określają, jak wydajny lub nieefektywny jest Twój dom. Niezależnie od tego, czy masz przeciągi, które mogą swobodnie wchodzić, czy masz izolację na poddaszu lub na ścianach, czy masz izolacyjne okna i dobrze uszczelnione drzwi itp.

Izolacja okna – Jeśli masz okna, które nie są izolowane, utrata ciepła może wystąpić na dwa sposoby. Po pierwsze, jeśli twoje okna są starsze (jak tradycyjny dom postaci), może wystąpić utrata ciepła przez szczeliny lub przestrzenie wokół okna. Po drugie, dom może po prostu mieć przeszklone okna, które tracą ciepło w wyniku wymiany ciepła. Naprawa lub wymiana starszych okien na okna energooszczędne może pomóc w zapobieganiu dalszej utracie ciepła. co z kolei może poprawić komfort Twojego domu. Aby rozwiązać drugi problem, możesz zainstalować podwójne lub potrójne szyby (ze szkłem odbijającym ciepło) lub zainstalować izolację z polietylenu, aby zminimalizować przenoszenie ciepła i utrzymać maksymalną ilość ciepła w domu. Inne zastosowania, takie jak ciężkie zasłony nad oknami w zimie, mogą dodatkowo zmniejszyć straty ciepła na zewnątrz.

izolacja drzwi – Jeśli masz szklane drzwi, do izolacji należy stosować wiele takich samych zasad, jak w przypadku okien. Ponadto ochrona przed przeciągiem lub ochrona przed warunkami atmosferycznymi jest jedną z prostych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas hermetycznego uszczelniania domów. Aby zapobiec przedostawaniu się przeciągów do pomieszczeń, należy również zapobiegać ucieczce ciepła. Aplikacje te są szybkie i łatwe w instalacji i mogą mieć duży wpływ na Twój dom. Możliwe jest również wprowadzenie ulepszeń w domu przez zainstalowanie izolowanych drzwi zewnętrznych przez profesjonalistę. Niektóre z tych drzwi są solidnymi, solidnymi drzwiami, które pomagają zmniejszyć straty ciepła, ponieważ mają rdzeń izolacyjny.

Szczelność – Ten proces odnosi się do uszczelniania mniej przejrzystych punktów pociągu w domu. Jeśli masz ciąg pod drzwiami, możesz być w stanie zatrzymać go za pomocą paska pogodowego, ale znaczna utrata ciepła może wystąpić przez szczeliny i otwory w piwnicach, przestrzeniach do indeksowania i strychach lub strychach. Aby uniknąć strat ciepła w tych lokalizacjach, warto zatrudnić wykonawcę, który sprawdzi dom pod kątem wycieków. Uszczelnianie w obszarach, w których wykryto wycieki, ma kluczowe znaczenie dla poprawy efektywności energetycznej domu. Specjalista może dość szczelnie zamknąć dom, aby poprawić efektywność energetyczną i uniknąć strat ciepła w tych miejscach.

Uszczelnienie kanałów – Jeśli masz w domu odwracalny klimatyzator, istnieje możliwość, że problemy z utratą ciepła mogą wynikać ze źle uszczelnionych otworów, szczelin wokół uszczelnień kanałów itp. Jeśli masz starszy dom, który jest podatny na przeciągi, najprawdopodobniej wsuniesz dużo pieniędzy przez palce i ogrzejesz dom, który uwalnia większość tego ciepła na zewnątrz klimatyzowanego pomieszczenia. Długoterminowe koszty tego mogą być znaczące w porównaniu do zwykłego uszczelnienia nieszczelnych kanałów. Profesjonalny wykonawca poprawy wydajności domu może pomóc ocenić stratę w różnych kanałach i innych obszarach oraz naprawić te problemy bez wpływu na działanie systemu.

Dach / poddasze – Izolacja na poddaszu jest jedną z najbardziej skutecznych metod izolacji. pomaga utrzymać ciepło w chłodne miesiące i ciepło w gorące miesiące. Izolowanie poddasza stwarza jedną z najważniejszych oszczędności dla energooszczędnego domu, ponieważ straty ciepła z poddasza mogą stanowić do 20% strat ciepła z domu. Produkty do izolacji dachu mogą obejmować tradycyjne włókno szklane lub możesz wybrać bardziej przyjazną dla środowiska opcję, taką jak celuloza, sproszkowana gazeta z recyklingu, która została poddana działaniu środków ochrony przeciwpożarowej i zarodników pleśni. Działa to bardziej wydajnie niż zwykła izolacja z włókna szklanego z ciasnym opakowaniem. Ponadto produkcja jest mniej szkodliwa dla środowiska, ponieważ ulega biodegradacji.

Izolacja ścian – Wnęki ścienne w twoim domu mogą mieć podobny efekt jak podwójne szyby, szczelnie zapakuj te wnęki z wdmuchiwaną izolacją celulozową i zwiększ efektywność energetyczną domu. Niektóre nowe domy mogły zostać zbudowane przy użyciu środków oszczędzania energii, ale starsze (istniejące) domy w całym kraju mogą to zrobić, aby osiągnąć pożądaną efektywność energetyczną.

Dlaczego efektywność energetyczna jest ważna?

Poprawa efektywności energetycznej w domu jest ważna i należy ją agresywnie realizować ze względu na jej oczywisty potencjał w zakresie tworzenia miejsc pracy, długoterminową rentowność jako rozwijający się sektor usług budowlanych oraz rosnące znaczenie dla ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Obecny rynek pracy wyraźnie potrzebuje zastrzyku. Nie ma wątpliwości, że ulepszanie energooszczędnych budynków ma wybuchową rolę w tworzeniu potencjału, który jest teraz potrzebny, aby przywrócić gospodarkę do porządku. Rzeczywiście, społeczności o niskich dochodach w całym kraju są pełne bezrobotnych, których można łatwo wyszkolić. Są to stosunkowo słabo wykwalifikowane techniki wietrzenia. Na przykład branża budowlana, która straciła ponad 20 procent siły roboczej od 2008 r., Zdecydowanie przywiązałaby dużą wagę do modernizacji energii. Ponadto dzielnice śródmiejskie, w których starsze, nieefektywne budynki są często dominującymi zasobami budowlanymi, oferują idealną & # 39; Ekosystem & # 39; pożądanych budynków i puli pracowników. Miasta takie jak Boston w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych zrozumiały przesłanie i zaczęły szukać sposobów jak najlepszego wykorzystania tej okazji.

Długoterminowa opłacalność efektywności energetycznej jako usługi budowlanej jest atrakcyjna z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, musi to być podstawowa część równania, aby osiągnąć wiarygodną reformę naszej krajowej polityki energetycznej. Coraz wyraźniej widać, że rząd to uznaje i idzie do przodu. Miasta w całym kraju szukają kreatywnych programów rozwiązujących ten problem efektywności energetycznej w budynkach. Miasto Boston ma na stole propozycję skanowania w podczerwieni wszystkich budynków w mieście w celu przetestowania utraty ciepła. Po drugie, krajowe budynki, budynki mieszkalne i komercyjne są wyjątkowo energooszczędne i wymagają poprawy. W przeciwnym razie będziemy nadal wyrzucać pieniądze przez okno i zanieczyszczać środowisko, co jest wyraźnie niezrównoważonymi opcjami.

Oprócz znacznego potencjału do natychmiastowego tworzenia miejsc pracy i tworzenia nowego przemysłu ze wszystkimi powiązanymi z nim korzyściami społecznymi, zmniejszenie zanieczyszczenia klimatu jest ważnym produktem ubocznym poprawy efektywności energetycznej. Według Pew Center ds. Globalnych zmian klimatu budynki stanowią około 43% całkowitej emisji dwutlenku węgla w Stanach Zjednoczonych, w porównaniu z 32% w transporcie i 25% w przemyśle. Ciekawostką jest fakt, że działania mające na celu poprawę efektywności energetycznej budynków należą do najtańszych alternatyw dla niższych gazów cieplarnianych. Prawda jest taka, że ​​właściciel domu, który decyduje się na poprawę efektywności energetycznej, pomaga rozwiązać podstawowe problemy ekologiczne, społeczne i ekonomiczne naszych czasów.

Dlaczego właściciele domów powinni dbać o efektywność energetyczną?

Jako właściciel domu, jeśli wprowadzisz ulepszenia w celu zapewnienia efektywności energetycznej, możesz szybko zwrócić wydane pieniądze. Jeśli uszczelnisz, odizolujesz i poprawisz obudowę domu, aby zapobiec utracie ciepła, odpady zostaną skutecznie zmniejszone. Nie chodziłbyś do sklepu, żeby kupić podstawowe rzeczy, takie jak chleb i mleko, a potem wyrzucić 20% tego. Faktem jest, że „wyrzucasz”. duża ilość ciepła bez warunków atmosferycznych i innych energooszczędnych prac remontowych. Jeśli nie podoba ci się pomysł marnotrawstwa i nie chcesz wyrzucać pieniędzy, powinieneś poważnie rozważyć, czy twój dom jest zniszczony. Po prostu prawidłowo instalując energooszczędną izolację na poddaszu i w piwnicy, możesz obniżyć koszty energii o co najmniej 20 procent. Dodaj to do zaoszczędzonych pieniędzy, zamykając powietrze i instalując izolowane okna, a szybko przekonasz się, że te oszczędności rosną. Prostym sposobem na wprowadzenie energooszczędnych ulepszeń w domu jest skontaktowanie się ze specjalistą. Doświadczony wykonawca poprawy wydajności domu może przeprowadzić szereg testów diagnostycznych w celu zmierzenia wydajności i szczelności domu. Dzięki tym informacjom możesz następnie podjąć niezbędne kroki w celu poprawy wydajności energetycznej swojego domu, zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy i jednocześnie cieszyć się bardziej komfortowym i zdrowszym domem.

[ff id=”3″]