Skip to main content

W dzisiejszych czasach nastolatki są stale otoczone technologią, nawet jeśli młodsze pokolenie jej nie widzi. Technologia ma wpływ na świat jako całość. Powszechne stosowanie technologii cyfrowej w przemyśle muzycznym umożliwiło konsumentom niedrogie odtwarzanie cyfrowych wersji utworów chronionych prawem autorskim za pomocą wielu programów i stron internetowych.

Wzrost liczby pobrań i wymiany muzyki jest odpowiedzialny za spadek sprzedaży muzyki od końca lat 90. Technologie informacyjne i komunikacyjne, a zwłaszcza Internet, zmieniły logikę konsumpcji i proces produkcji muzyki.

Jednym z największych wyzwań dla przemysłu muzycznego było wynalezienie pliku MP3. Plik ten został utworzony w latach 1996–1999 i od tego czasu piractwo zyskuje na znaczeniu. Plik MP3 pozwala użytkownikom zapisywać pliki na komputerach i udostępniać muzykę innym osobom na całym świecie.

Poza tym YouTube, który jest trzecim najpopularniejszym serwisem na świecie po Google i Facebook, zawiera 100 godzin filmów na minutę. Ważnym faktem jest to, że YouTube płaci artystów i wytwórnie muzyczne. Mamy też inne kanały, takie jak Vevo.

28 kwietnia 2003 r. Apple wydało iTunes Store. Sklep iTunes Store, który ma ponad 500 milionów użytkowników w 119 krajach, ma ponad 25 miliardów utworów. W dzisiejszych czasach artyści zarabiają większość na koncertowaniu i sprzedaży muzyki w iTunes.

Chociaż technologie cyfrowe miały negatywny wpływ na przemysł muzyczny, pojawiły się nowe urządzenia, które pomogły branży muzycznej. Obecnie branża jest stymulowana przez konkurencję stworzoną przez Spotify, a nawet SoundCloud, która umożliwia wyświetlanie muzyki za darmo lub po bardzo niskiej cenie i ochronę praw autorskich.

Rozrywka jest popularnym instrumentem od ponad dekady, skupiając się na znanych muzykach, takich jak urodzony w 50 procentach Curtis James Jackson, słynny urodzony BIG Christopher George Latore Wallace i urodzony w C Darryl Mc Daniels, 2Pac Der urodzony Tupac Shakur, LL Cool J. Urodzony James Todd Smith i wielu innych wybitnych muzyków zagranicznych, którzy naprawdę udowodnili, co muzyka oznacza dla świata.

Inspirują młodych i aspirujących artystów do położenia podwalin pod muzykę i postrzegania muzyki nie tylko jako kariery, ale także jako czegoś, co uwalnia ciało od stresu i ożywia duszę. Przemysł rozrywkowy podbił świadomość publiczną, promując sztukę i kulturę, a następnie styl życia.

Celine Dion
Wśród nich wybitna jest Celine Dion, kanadyjska piosenkarka, która urodziła się 30 marca 1968 r. W dużej rodzinie z Karola Wielkiego w Quebecu. Po raz pierwszy zyskała międzynarodowe uznanie w latach 80., kiedy wygrała słynny na całym świecie Festiwal Piosenki Yamaha w 1982 r. I Konkurs Piosenki Eurowizji w 1988 r., Gdzie reprezentowała Szwajcarię. Wydała kilka albumów w języku angielskim, a także inne albumy francuskie.

Michael Jackson
Mamy też amerykańską piosenkarkę Micheal Joseph Jackson, autorkę tekstów, tancerz, który był jednym z najpopularniejszych artystów na świecie i najlepiej sprzedającym się artystą muzycznym w roku swojej śmierci. Urodził się 29 sierpnia 1958 r.

Obecnie rozrywka zyskała nowy wymiar dzięki napływowi wielu artystów i modernizacji, dzięki większej liczbie kin, otwartych pokazów, centrów handlowych i parków rozrywki, w których wybitni muzycy zachwycają dużą publiczność pyszną zabawą. Obecnie stał się konkursem, w którym wszyscy artyści starają się sprostać oczekiwaniom, aby przyciągnąć dużą publiczność w porównaniu do dawnych czasów, kiedy konkurencja jest najniższa, ponieważ artyści inspirują i inspirują odbiorców bardziej

Podsumowując, można powiedzieć, że technologia cyfrowa ma duży wpływ na przemysł muzyczny. Biorąc pod uwagę ogromny wkład w branżę, biorąc pod uwagę wadę technologii cyfrowej, możemy stwierdzić, że muzyka jest dostępna dla zwykłych obywateli niskim lub zerowym kosztem, z dostępem do muzyki w dowolnym czasie i dowolnym dniu.

[ff id=”4″]