Skip to main content

Niestety Keller podlega wielu negatywnym stereotypom; H. Są ciemne, opuszczone, wilgotne i wilgotne. Cóż, możesz zająć się ciemnością i ponurością za pomocą dobrze zaprojektowanych zawijasów, ale wilgotna i wilgotna część jest nieco bardziej wymagająca. Uszczelnienie jest niezbędne, jeśli chcesz wykorzystać piwnicę jako miejsce zajęte.

Proces uszczelnienia polega na połączeniu uszczelnienia i znalezieniu rozwiązań odwadniających. Jeśli zaczniesz zbyt późno, musisz również uwzględnić w tym procesie przywrócenie szkód spowodowanych przez wodę. Jeśli Twoja piwnica jest odpowiednio chroniona przed wodą, może funkcjonować jak każda inna część domu.

Zrozumieć wyciek wody

Pierwszym krokiem do wyzdrowienia jest przyznanie, że masz problem, a problem wycieku wody nie jest inny. Wyciek jest zwykle spowodowany kilkoma czynnikami. W miarę starzenia się domu piwnica zaczyna się osiadać i tworzyć małe pęknięcia i pęknięcia w ścianach i podłogach. Te małe otwory mogą wpuszczać wodę do pomieszczenia. Ściany piwnic i podłogi są wykonane z betonu, porowatego materiału. Ponadto większość piwnic jest zbudowana poniżej lustra wody gruntowej, dzięki czemu woda gruntowa wytwarza ciśnienie hydrostatyczne, które naciska na ściany piwnicy i może przenikać przez pory i pęknięcia w betonie. Inne wycieki mogą również wystąpić w stopkach na styku ścian i podłóg. Dzieje się tak zwykle dlatego, że ciśnienie hydrostatyczne popycha ściany piwnicy z większą siłą niż podłogi. W rezultacie ściany stopki łatwo się rozrywają i woda dostaje się do piwnicy.

Opracuj plan

Aby utworzyć terminarz naprawy przeciekającej piwnicy, pomaga zrozumieć podstawy wycieku wody. Pęknięcia w podłogach, ścianach i spoinach należy uszczelnić, gdy tylko będą widoczne. Możesz również uszczelnić całe wnętrze piwnicy (ściany i podłogi), aby zapobiec przedostawaniu się wody do wnętrza. Można również podjąć nieco bardziej drastyczne środki. Można zainstalować francuskie odpływy, pompy ściekowe i systemy odwadniające na zewnątrz, wewnątrz lub pod płytą. Wszystkie te systemy pomagają zmniejszyć ciśnienie hydrostatyczne na ścianach piwnicy, które powoduje większość wycieków piwnicy.

Skontaktuj się z wykonawcą hydroizolacji w piwnicy

Jeśli chodzi o hydroizolację piwnicy, pozwól profesjonalistom wykonać pracę. Możesz pokusić się o samodzielne zajęcie się projektem, ale pamiętaj, że mniej niż 20% właścicieli domów skutecznie uszczelnia swoje piwnice. Przy takich możliwościach zaleca się konsultację z profesjonalnym wykonawcą hydroizolacji piwnic. Ten specjalista posiada umiejętności niezbędne do zidentyfikowania źródła wycieku i znalezienia najlepszego sposobu rozwiązania problemu. Zatrudnienie profesjonalisty przed wypróbowaniem oszczędza czas i pieniądze na dłuższą metę. Sucha piwnica to przyjemna piwnica. Zaoszczędź więc gdzie indziej i zadzwoń do profesjonalisty.

Odporność na wodę brzmi dobrze, ale co mam w międzyczasie zrobić?

Każda piwnica do remontu powinna być wodoodporna, ale nie każdy właściciel domu może to zrobić od razu. Proces ten może być czasochłonny i kosztowny i może wymagać większych projektów. Niektórzy właściciele domów próbują dowiedzieć się, co zrobić z wodą, która jest już w piwnicach. Dobrym rozwiązaniem dla osób w tej sytuacji jest skonsultowanie się ze specjalistą od usuwania szkód spowodowanych przez wodę, który oferuje również usługi suszenia. Chociaż trochę wody w piwnicy nie wydaje się poważnym problemem, nieszczelne piwnice często prowadzą do pleśni, pleśni, grzybów i utraty integralności strukturalnej. Z tego powodu najlepiej jest dokładnie osuszyć piwnicę przed profesjonalistą. Ci specjaliści od napraw szkód stosują pompy wodne, odkurzacze, osuszacze i wentylatory w celu uzyskania wytrzymałości przemysłowej.

Twój dom jest zbyt ważny, aby ryzykować pogorszenie fundamentu. Dlatego wskazane jest inwestowanie w wysokiej jakości uszczelki. Gdy zmieniają się twoje hobby i może zmienić się Twój gust dekoracji, zawsze docenisz wodoodporną piwnicę.

[ff id=”3″]